• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OmegaB zimní pneu
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
z0diaC
Friday 17 August 2007 - 06:27:33 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
doporučuju Goodyear Ultra Grip 7 nebo 6 a Nokian W - obe vyzkouseno a perfekt ! letos budu kupovat na Vectru UG7

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
magic
Saturday 18 August 2007 - 19:13:13 Citovat
Host
Díky za rady,
pravděpodobně koupím něco tak kolem 1500 tis./kus. Docela se chválí Goodyeary UG7 (stojí kolem 1600 tis.). Nejsem žádný závodník kopců moc v okolí není
Cesťák
Sunday 19 August 2007 - 19:11:38 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Martas_ napsal ...

Docela by me zajimalo kde Cestak travil minulou zimu, ze nebylo potreba nazout zimni pneumatiky.

Ja osobne jsem v CR nezaznamenal ze by nejnizsi teplota za zimu byla +7 stupnu.


No já slyšel doporučení výměny při 4-5°C a dny, kdy bylo chladněji by se daly spočítat na prstech. Zeptej se zedníků.
Jinak se neřídím pravidly až tak striktně. Přezouvám tehdy, kdy je to skutečně třeba. Vloni to skutečně třeba nebylo, s vyjímkou celkem za zimu asi 4 dnů, kdy napadlo a byla kalamita. Jelikož si to můžu dovolit, zůstal jsem doma a počkal do druhého dne, kdy to roztálo, protože se řídím pravidlem že zimáky jsou sice dobrý, ale když to cesťáci pořádně rozsolej a zoufalci musej vyjet, je lepší sedět doma v teple a pustit si nějaký hezký katastrofický film.
Kdybych jel v loni na lyže, zimáky bych obul, já se však pohyboval hlavně po městech. Jinak jezdím od Liberce, přez Cheb až po Budějovice průměrně 5000km/měcíc a zimáků, stejně jako letních pneu už jsem něco ošoupal.
Nechci tedy říkat, že jsou na nic, sám je prosazuju a používám. Chtěl jsem jen tazatele navést, aby zauvažoval, jestli je potřebuje. Pokud najezdí málo km, nejezdí na hory a má možnost plánování cest, zimáky nepotřebuje. A pokud vyjede do břečky jen proto, že má nové všespasitelné zimní pneu od NOKIE za 5000,- kus, já pojedu vlakem a doma se na něj a jemu podobmé rád podívám na své NOKII v televizních novinách.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas_
Sunday 19 August 2007 - 19:24:33 Citovat
Host
Cesťák napsal ...

No já slyšel doporučení výměny při 4-5°C a dny, kdy bylo chladněji by se daly spočítat na prstech. Zeptej se zedníků.


Mozna zijem kazdy nekde jinde, zrovna minulou zimu jsem par dni jezdil i v Praze po snehu ...

Ale jinak nic ve zlym, ja to nemyslel nejak striktne, jen bych nesouhlasil s tim ze minulou zimu nebyly podminky pro to nasadit zimni pneu.

A snad jen pro upresneni Nokia vyrabi predevsim elektroniku, pneumatiky jsou Nokian _;

Lhex
Sunday 19 August 2007 - 19:33:03 Citovat
Host
ty goodyeary UG7 jsou docela dobrý hlavně na sněhu, možná mají horší takovou tu boční stabilitu. Jsou měkký, takže jestli jezdíš v zimě spíš po dálnicích a posolených silnicích tak moc kilometrů s nimi nenajedeš, na dálnice a dálkový cesty bych vzal třeba michelin A3 - cca 1700 kč -, (A2 mám a vydržely už dost a ani na horách mě nemuseli vyprošťovat ). Takže ty UG7 podle mě dobrý hlavně na sněhu a ledu. Jinak barumky či matadorky snad taky na zimu nejsou špatný hlavně kvůli poměru cena/výkon, rozhodně lepší než jakékoliv letňáky!! Na Nokiany jsem slyšel spíš zklamání, ale nevím.

to Cesťák: pěkně napsaný, jen myslím, že zrovna právě ten kdo moc nejezdí by si ty zimní gumy koupit měl.
TiRa
Sunday 19 August 2007 - 20:10:13 Citovat
Host
Tez budu letos kupovat nove zimaky a rozhoduji se mezi temito:
Vredestein SNOWTRAC 2
Sava ESKIMO S3
Barum Polaris 2
Matador MP59

Shanim nake okolo 1500,- za kus, z co mozna nejlepsimi vlastnostmi na snehu. Jelikoz tu byvaji docela tuhe zimy. Docela dobre v testech vypadaji ty Vredesteiny, ale vubec nic mi jejich nazev nerika.
A jeste by me zajimalo kde se daji sehnat ty UG7 za 1600,-?
Cesťák
Sunday 19 August 2007 - 20:14:41 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Čau kluci. Zimní gumy mám obuty na extra discích uloženy v pneuservisu a dle potřeby je nasazuji. Vloni jsem tu potřebu necítil a tak tam snad ještě jsou, doufám. Celkem jsem spotřeboval cca 4 sady zimních pneu, počínaje BARUM OR42 (myslím, už je to dlouho) + panel do kufru u žigulíka, ten v zimě jinak na hory nedojel, přez MICHELIN až po BARUM POLARIS2, které tedy snad ještě mám v pneuservisu. Nejlépe bych hodnotil ty MICHELINY, chovaly se vzorně na dálnici i na okreskách a dlouho vydržely, POLARIS 2 bylo rozhodnutí vycházející z užitku cena/výkon, nestěžuji si na ně, ale je to takový průměr. Nic oslňujícího. pokud jsem je měl obutý, byl jsem hodnej a občas mě i někdo předjel, to u MICHELIN neexistovalo.
P.S.: To jsem měl MEGANA a OCTAVII 1,6. Na VECTRu 2,6 jsem zimní gumy zatím nenasadil, napíšu jak se chovaly, ale vzhledem k tomu, že se dost sjížděly už na těch 1,6kách, nemám z toho dobrý pocit.
Jinak NOKIAN = NOKIA.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

z0diaC
Monday 20 August 2007 - 06:26:23 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
2 cesťák : Odkaz

není Nokie jako Nokie - osobně jsem jezdil mj. na Nokian W a velká spokojenost - v zimě jezdím na hory a s touhle pneu jsem vyjel bez řetězů tam,kam s jinýma bez šance.

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
Cesťák
Monday 20 August 2007 - 10:22:44 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Mému slovu asi nevěříte, proto musím přinést důkaz:

Výňatek z článku na I-dnes:
Ačkoli to dnes zní překvapivě, mobilní telefony byly v té době v rámci celého koncernu jakousi Popelkou. Historie firmy se traduje do roku 1865. V té době vyráběla papír. Pak však činnost rozšířila i na zpracování gumy a na chemický průmysl. Technologický pokrok, a tím i rozmach používání elektřiny, přinutil Nokii zaměřit se také na výrobu kabelů, které rozváděly elektřinu do finských domácností a podniků.
Postupně se přidala i výroba drátů pro telegraf a pak i telefon. Spojením těchto tří divizí - papírenské, gumárenské a výroby drátu, vznikl v roce 1967 koncern Nokia.
Celý článek:
Odkaz

Jinak ale všichni mluvíme o tomtéž:
Zimní pneu jsou nutnost, já jen přidávám, že neškodí zamyslet se více nad jejich použitím. Pokud koupím gumu, která mě vyveze na jakýkoliv zasněžený kopec budu plakat na dálnici, protože bude hlučná, bude více plavat a sjedu ji za půl sezony, protože v místech, kde jezdím je většinou sucho a teplo. Proto koupím takovou, která má lepší charakteristiku pro místa, kde jezdím více a pokud jedu 2x za rok na hory vezmu si řetězy. Pokud tam bydlím, je to o něčem jiném.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

z0diaC
Monday 20 August 2007 - 12:28:32 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
OK - to je pro mě nový poznatek - díky za info ... _;

s použitím pneu souhlasím - každý ať si nazouvá podle potřeby .... já je nazouvám s prvním poklesem teplot (i když pravda loni se mi to vymstilo - jezdil jsem s nima asi měsíc po suché čisté vozovce),ale nerad jsem překvapený počasím a když je u nás dost sněhu (ty hromady těch bílých sraček ?lola ) jezdím co víkend lyžovat - takže se škrábu po neodhrnutých plochách ...proto Nokiany W.
Tedy letos jdu do Goodyear UG7.

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1427 sec,0.1079 z toho dotazů.