• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
jaké svíčky na MV6
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tomin
Thursday 02 August 2007 - 17:19:05 Citovat
Host
To Vrgada: tak to vidis, V6 vydrzi vsechno ?lola
Martas_
Thursday 02 August 2007 - 18:59:03 Citovat
Host
A jsme zase u toho ceskeho "ja mam kamarada a ten ...." Ja jsem taky slysel a cet ze pridanim tohohle to udela tohle nebo tamto !

Navic argumet ze jsem mel Brisky v Kadettu GSI a vydrzely 1500km, no ruku na srdce jak starej to byl motor a kolik toho mel za sebou ?
JOB
Thursday 02 August 2007 - 20:00:45 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Měl jsem na VeA 1,8 svíčky Champion.Podle katalogu byly určeny pro tento motor a najel jsem s nima cca 1000 a pak šli z auta ven.Né že by to na ně nejelo ale bylo to takový namastný neslaný. Různě to poškubávalo a furt jsem hledal příčinu. Dal jsem NGK a byl klid.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Jiřik
Tuesday 02 August 2011 - 12:15:20 Citovat
Host
Ahoj lidi, teď jsme se s Legendem trochu zabývali svíčkama, tady je dobrej elaborátek, aby všichni pochopili o co tu jde. Je to starý, ale výstižný a srozumitený.
Odkaz
Jen doplňuju: poukud mám dvě svíčky a porovnávám jejich tepelnou hodnotu, vezmu jehlu a zastrčím ji do štěrbiny mezi středovou elektrodu a kovové pouzdro. Svíčka, u které ji zastrčím hlouběji je teplejší.

Pokud jezdíš na benzin, doporučuju Platinové nebo Iridiové, pokud na LPG, tak stříbrné. Čím je jikřiště víc vysunuté, tím lépe, doporučuju svíčky pouze s JEDNOU elektrodou (nehledě na výrobce) z důvodu stínění čela plamene.
Na místě je i laborování s tepelnou hodnotou. Pokud jezdíš couračky a motor jen lechtáš, dej svíčky teplejší, pokud tomu dáváš tak naopak.
Srovnávací tabulka by mohla stačit tahle:
Odkaz
Brisk jsem zvolil kvůli nízké ceně, nikdy žádný problém.
Odkaz
P.S. Legende, ty Bosche jsem po 500km ve svém motoru vyléčil, jsou krásně šedý až cihlový, ale už jsem zas namontoval Silvery, tentokrát DR15YS
Colommbo
Saturday 20 October 2012 - 09:33:12 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Nechával jsem si před třemi lety ještě v Praze v Opelservisu měnit svíčky a teprv letos na jaře, když mi Legend přetěsňoval ventilová víka, jsem po vyšroubování (bo dvě byly zalitý olejem) zjistil, že jsou to GM-Opel a dokonce čtyřelektrodové Doteď jsem na nich najel necelých 40tis. a zatím no problem _;

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Jiřik
Saturday 20 October 2012 - 12:53:18 Citovat
Host
Jednoelektrodové mi zatím všude fungovaly lépe. Zkus třeba Bosche, nebo NGK v platině, jsou super.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1612 sec,0.1278 z toho dotazů.