• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kolísání otáček na volnoběh....ale jen někdy
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lumpik
Thursday 23 March 2006 - 22:15:37 Citovat
Host
Ahoj, poslední dobou se mi stává, že na volnoběh u zahřátého motoru mi kolísají otáčky. Dělá to ale nepravidelně. Třeba přijedu do města (bydlím na vesnici cca 12km od města), zastavím u semaforu, vyřadím a dle otáčkoměru drží otáčky na cca 700ot. Najednou klesnou k 500ot, pak vyskočí na 800ot a opět se ustálí na 700ot. Za dobu cca pùl minuty se to zopakuje několikrát. Na další křižovatce to třeba drží ale v pohodě stálých 700ot. (otáčky beru od oka.....přesně to nejde odhadnout). Nevím jestli to mùže mít souvislost, ale před cca 14ti dny mi odešla "asi" svíčka, nemohl jsem nastartovat, takže jsem koupil nové, jsou vyměněné. Když jsem svíčky měnil, tak byly suché, vypálené do šeda, tlaky ve válcích jsou dle technika 14.....všechny válce. Jinak za jízdy nepociťuji žádný problém s autem, vše jinak šlape jak má, všechny filtry a olej mám měněné před cca 4tisíci km. Kontrolka elektroniky motoru po nastartování vždy zhasne, nikdy se jinak nerozsvítila. Na co se mám asi podívat, v čem by mohl být problém. Jinak motor má zapalovací lištu....., zatím vůbec ani neubyl olej, auto papá jen cca 6-7l/100km, prostě jinak super


[ Upraveno Thursday 23 March 2006 - 22:20:12 ]
prtka
Friday 24 March 2006 - 04:04:57 Citovat
Host
vyčistit volnobežný ventil
Lumpik
Friday 24 March 2006 - 08:01:36 Citovat
Host
prtka děkuji. Mám jednu prosbu na někoho, kdo onen motor má. Pročetl jsem "snad" všechny příspěvky co vyjeli po zadání onoho problému, ale nikde jsem nenašel, kde u mého motoru onen krokový motorek vlastně je a jak vypadá. Snad jsem nehledal špatně. Měl by někdo možnost poslat fotku ?? Ještě bych se chtěl zeptat, jestli si mám dávat na něco pozor při onom čištění, abych něco nepoškodil. Jsem "si myslím" manuálně zručný, takže rozebrat, vyistit a složit problém nebude, spíše raději se člověk zeptá, než pak tápat nad problémem. A jako inv.důchodce nemám moc zbytečných peněz to dávat do servisu.......děkuji moc za rady. Email
prtka
Friday 24 March 2006 - 08:37:05 Citovat
Host
Je to černý váleček o průměru asi 2cm a dlouhý 3cm s konektorem...x krát jsem ho čistil a teď si nevzpomenu ,kde ten šméjd přesně je...myslím zezadu sání přišroubovaný dvěmi šrouby torx myslím 20 nebo 25...odšroubuješ..opatrně vysuneš..je tam jehla s pružinkou a Okroužkem...prostříkáš carburatte cleanerem a štečečkem jemně tomu pomůžeš...opakuješ až se to bude svítit čistotou...vyfoukáš vzduchem ..vysušíš...jemně prostříkneš jehlu WDečkem...pak ještě sundáš ze sání tu hadici a vyčistíš sání i pod klapou...strčíš klíč do spínačky..otočíš na kontrolky a necháš 10 sekund...vypneš a vyndáš ze spínačky...opakuj 2x....pak startuj
Mám takový pocit ,že to tu píšu snad posté

[ Upraveno Friday 24 March 2006 - 08:40:18 ]
Lumpik
Friday 24 March 2006 - 19:21:46 Citovat
Host
prtka, díky moc.......dneska jsem koukal u motoru a na toto sem koukal. Je to u mého motoru jak píšeš ze zadu přišroubovaný. No akorát sem si myslel, že to je krokáč. Kámoš autoelektrikář mi říkal, že ten ventil volnoběhu je totiž trošku vpravo, je stříbrný (taky takový váleček), celý kovový jakoby s prstencem a jsou k němu připojeny dvě hadice (je v nich prý tlak)..........tak to asi není ono. Takže zítra vyčistím to co si mi popisoval. Kdyby si náhodou měl čas, jsem na ICQ 316-830-235, nebo Skype Colombo_0411 díky za ochotu
NIO
Saturday 25 March 2006 - 10:30:46 Citovat
Host
Ver Prtkovi, ma pravdu, elektrikar keca. valecek s hadicemi je na starych motorech.
bude to krokovy motorek
pokud jsi ho ale nikdy necistil, muzes mu jen uskodit kdyz z nerj budes tahat hridelku a pak ji davat nazpet.Ona se totiz zasouva do rotoru motorku a nesmi to znicit ten snek.
Lumpik
Saturday 25 March 2006 - 11:49:49 Citovat
Host
NIO: já mu věřím, věřím komukoliv, kdo to umí rozebrat. Akorát sem tedy nevěděl co vyčistit. A co je tedy takový stříbrný válečeks vencem, vede do něj slabá gumová hadička a dále dvě podtlakové hadice.....to čistit nemám ?? Nebo neměl by někdo Skype či ICQ na lepší radu ?? Díky moc.
P.S. Ten váleček s hadicema tam právě mám..........

[ Upraveno Saturday 25 March 2006 - 11:50:32 ]
Lumpik
Saturday 25 March 2006 - 16:17:22 Citovat
Host
tak EGR sem vyčistil, zdá se že i otáčky volnoběhu jsou nyní OK. Ale po té co jsem dal vše dohromady, a zapnul jsem klíček do polohy, kdy svítí kontrolky, tak již od té doby něco jakoby cvaká (klepe). Dělá to i při nastartovaném motoru a vychází to zpod přístrojové desky, jako od spoda vedle pedálů vpravo. Před tím to nikdy nedělalo ani neudělalo. Zjistil jsem, že když otáčím knoflíkem Teplo-Studeno, tak v červené stupnici až do poloviny modré vychází toto cvakání ve stejném zvuku, ke konci modré stupnice se zvuk trochu změní. U konce modré stupnice jsem ale i narazil na místečko, kdy cvakací zvuk přestane. Připadá mi to jako nějaké servo motůrku topení či co.... zkusil sem se podívat i na klapku vnitřní cirkulace, od spolujezdce jsem sundal a právě na toto koukal, klapka funguje a zvuk je slyšet že vychází zase v tomto pohledu zleva....prostě od středu panelu. Dělá to i když vypnu ventilátor, prostě stačí, že se rozsvítí kontrolky...........
Lumpik
Saturday 25 March 2006 - 18:26:06 Citovat
Host
hoši koukněte prosím ještě na moji stránku Odkaz vyfotil jsem to mobilem a snad jsem čistil vůbec správnou věc
lama
Saturday 25 March 2006 - 19:10:48 Citovat
Host
Mám ten sám motor v G Caravanu a už jsem ho čistil podle návodu Prtky a můžu potvrdit je to tak jak to popisuje v poradně. Na tvůj odkaz se nemohu dostat.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1405 sec,0.1035 z toho dotazů.