• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klimatizace
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
typekRS
Friday 08 June 2007 - 14:02:06 Citovat
Host
Dobrý den,chtěl jsem se jen zeptat,jestli někdo neví,jestli pasuje klimatizace z vozu Opel Omega 2.5 16V do vozu Opel Omega 2.0 16V.Díky za odpověď!!
JardaB
Thursday 08 November 2007 - 08:45:46 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Z jineho soudku...
Neresil nekdo problem s klimou v Omeze, ze se v ni nejak moc drzi vlhko? Kdyz je zapnuta, je to OK, size za cas zamrzne, ale to vim cim je, ale kdyz ji pak vypnu, tak je zapar minut v aute jak v pradelne, odtokove hadice OK, tece z nich voda a stoural jsem tam. Da se to kolem vyparniku nejak rozebrat? Mam obavu jestli tam neni kompost, jednu dobu nejak nesedel filtr a vsude kolem hromada listi, dela to uz 2 roky, v lete i v zime. Nebo jak daleko je to od ventilatoru? Napadlo me ho vyndat (ventilator ) a vzit hadici/wapku.....


Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Yper
Thursday 08 November 2007 - 09:22:37 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 JardaB: tak v tomhle období to asi nevyřešíš, protože vymražování vzduchu na výparníku neodstraníš a vzhledem k tomu, že je obecně chladněji, tak tu vlhkost, která nestačí odtéci odtokovým kanálkem, jaksi v tomto ročním období pociťuješ intenzívněji než v létě.
Někdo si myslí, že v létě je relativní vlhkost vzduchu nižší, protože je tepleji, ale chyba lávky - v létě je větší, ale protože je i auto teplejší, zejména sklo, tak ji tolik nepociťuješ a na předním skle se tolik neusazuje.
Pokud Ti tedy funguje odtokový kanálek, tak je to právě podle mne zapříčiněno ročním obdobím. Studený zimní vzduch je sušší a proto má při vypnutí klimatizace větší schopnost do sebe rozmrzající vodu z výparníku nasávat a to pociťuješ a i vnímáš více.
Také záleží na stupni nastavení proudění vzduchu do interiéru, kdy v zimě se chceme rychle zahřát a funíme do kabiny ohřáty vzduch na téměř co největší výkon.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
JardaB
Thursday 08 November 2007 - 09:42:17 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
To je mi jasne, ale bude tam nejaka zrada - Citroen ani Pontiac tohle proste tak moc NEDELA _; Je to opravdu extrem, vypnu klimu a za minutu je vse totalne zamlzeno. Je mi to fakt zahadou, na mokrem vyparniku by snad tolik vlhkosti nebylo, ta stece, leda me prave napada, ze je velmi spinavy. Ani to nejak zvlast nesmrdi, i kdyz trochu houbove jo, prave jako kvalitni kompost.... Zajima me hlavne, jestli se tam da rozumne bez flexy dostat - treba kdyz vyndam ventilator? Nejakymi brutalne mechanicko chemickymi aparaty bych s tim pak zatocil - a nasledne novy vyparnik by to pak uz snad delat nemel
Pokud klimu vubec nezapnu (ted to teda nevyschne ani do 2. dne) tak je to OK, dokud ji nezapnu, takze v topeni asi problem nebude.
Kde ten vyparnik vubec je? Vpravo je ventilator, topeni je uprostred dole, takze nekde za palubkou vpravo od sloupku? Nema nekdo nakres?

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Marek
Thursday 08 November 2007 - 17:50:22 Citovat
Host
Dělá mi to taky-je zapnutá klima-pohoda, vypnu a za chvilku je všechno zamlžený, jako kdybych tam celou noc dělal kdo ví co... Nějak to ale neřeším a mám buď pořád zapnutou klimu a nebo když mám čas, tak ji vypnu a nechám to vyfoukat a pak je to taky pohoda. V létě jsem to čistil, ale jen nějakým chemickým sráčem trubičkou přes výdech, takže dovnitř jsem neviděl... Teď to nesmrdí (před čištěním trochu jo), ale mlží to stále. Kámoš má Volvo V70 a dělá to skoro stejně, takže bych se tomu nějak extra nepodivoval-dokud ti z výdechů necáká voda... ?lola
KopA
Thursday 08 November 2007 - 19:38:00 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
JardaB + Marek: Mozna odpoved je vnitrni cirkulace. Funkce klapky vnitrni cirkulace potazmo indikace tlacitka pro vnitrni cirkulaci (sviti indikator zapnuto vypnuto?).

Me funguje vsechno tak jak ma ale jsem poucen praktickou zkusenosti z prvni jizdy po zakoupeni meho auta (v dobe podobneho klimatu jako nyni).

Koupim auto a jedu si pohoda, zapla klima, vnitrni okruh. Pekne tak jak to mel nastaveny prodejce. Reknu si co ten cudl ECO - dame si ho.
A v mziku byl prusvih protoze auto bylo okamzite zamlzeny a ja nic nevidel. Musel jsem zastavit jinak bych to naboural. Jako blb jsem jel par kilaku krokem s otevrenymi okny. Zamlzeni jsem absolvoval jeste asi 2x nez me napadlo zmacknout ten druhy cudlik (vnitrni cirkulace). Potom bylo vse vpohode.

Pouceni je jasne kdyz vypnete klimu vypnete i vnitrni cirkulaci respektive kdyz je sychravo tak se neda jezdit s vnitrni cirkulaci bez zaple klimy.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
JardaB
Thursday 08 November 2007 - 19:43:58 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tim to aspon u me neni, vzduch jde zvenci.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Marek
Monday 12 November 2007 - 10:18:23 Citovat
Host
U mně rozhodně taky ne... Vnitřní cirkulaci téměř nepoužívám, každopádně ta klapka funguje-a je otevřená-vzduch z venku. Ale jak říkám nedávám ECO a okna se nemlží.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1325 sec,0.0992 z toho dotazů.