• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
chiptuning Z14XE
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vectrox
Thursday 17 May 2007 - 00:22:42 Citovat
Host
Zdravím všechny,
zajímám se o chiptuning nebo spíš jen o modifikaci ríd.jednotky A-G Z14XE '03, mám s ním dobré zkušenosti z Favorita a Felicie, kde klesla spotreba cca. o 1L/100km a motor docela slusne ožil. Ovšem tady u tohoto motoru se toho trochu obávám, podle toho co jsem slyšel, tak je to docela citlivka. Vím, že výkon stoupne jen o cca.10% a spotreba by mìla klesnout asi o 0,5 - 1L, ale co na to vnitrnosti? Snese to ten motor nebo je lepší nechat to být?
Prosím, podelte se o zkušenosti, event. nekoho doporucte kdo to umí bez následku a za rozumný peníz.
Díky!
vrgadaa
Thursday 17 May 2007 - 06:27:28 Citovat
Host
a je to furt dokola, clovek koupi slaby nizkoobjemovy auto kvuli ruceni a spotrebe a pak z toho chce udelat zavodnicku pouhou zmenou nul a jednicek v pameti ridici jednotky. Vzdyt ti pitomci inzenyri nevyuzili uplne potencial motoru. No hlavne je zapotrebi umet vybrat tu spravnou firmu.

Odkaz

(je pravdepodbne, ze si ale zrovna s ni konkurence vyrizovla ucty a kdyby se napadena firma podivala ke konkurenci-dopadlo by to podobne
vectrox
Thursday 17 May 2007 - 12:09:07 Citovat
Host
Práve z toho důvodu sem písu. Co se tyká motoru moc na výber jsem nemel, puvodne jsem chtel Z16XE a výš. O povinne ruceni rozhodne neslo!
Dobre, otazka tedy zní: Jde Z14XE vůbec nějakým způsobem upravit?
Lib
Thursday 17 May 2007 - 13:05:47 Citovat
Host
každej motor jde poladit, otázkou je poměr vložených peněz ku výsledku
Anonymní
Thursday 17 May 2007 - 13:17:55 Citovat
Host
Myslel jsem co se tyka ridici jednotky.
Martas_
Thursday 17 May 2007 - 13:31:50 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Myslel jsem co se tyka ridici jednotky.


Opet 100x omylane, u benzinoveho motoru (zejmena maloobsahoveho) je chipovani vicemene bezpredmetne pokud neni spojedno s dalsimi mechanickymi upravami jako treba vackami, sanim atd ....
RRAAFF
Thursday 17 May 2007 - 13:37:06 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
A atmosféry to nemá smysl, zvedne se ti výkon tak počítam max o 5kw.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, stále v provozu
Škoda Fabia Combi Style MY 2022
qpc
Thursday 17 May 2007 - 15:37:02 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
RRAAFF napsal ...

A atmosféry to nemá smysl, zvedne se ti výkon tak počítam max o 5kw.



..a i to bude úspěch...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


vrgadaa
Thursday 17 May 2007 - 15:49:49 Citovat
Host
mne to stale pripada, jak ty kouzelne prisady do benzinu, magnety na palivovy privod, prisady do oleje a jiny kravi*y. Zvlast se mi libi, kdyz pak nekdo napise, ze mu narostl vykon, zvysil se tocak a klesla spotreba a jeste to tahne pekne vodcpoda.
...
No kdyz za to dal takovy prachy-tak to nejaky efekt musi sakra mit, ne? Vykon se da dosahnout tremi rozumnymi zpusoby
1) velkym objemem motoru
2) vysokymi otackami
3) preplnovanim
...jet tam proste zapotrebi nacpat to palivo, takze ocekavat navyseni vykonu a snizeni spotreby je ponekud neprimerene
...
vsechno ostatni je vetsinou placeboefekt. To asi neznamena, ze by se nedalo z konkretniho motoru dostat vice, ale s púravdepodobnosti hranicici s jistotou na to nebude stacit zamena par bajtu v pameti. Existuje jen jedna teoreticka vyjimka a to v pripade, ze se z nejakych duvodu pro ruzne staty delaly naprosto stejne motory a z duvodu treba povinneho ruceni, byl u jedne verze utlumen elektronicky vykon.
...
a vzdy je neco za neco, dostat tam vice paliva bez dalsich uprav ma zpravidla za nasledek snizeni zivotnosti a nedokonale horeni, coz plati i pro ty preplnovane motory, ktere nas po seslapnuti plynu oblazi oblaky sazi
...
ja bych to nedelal, jednoducha reseni vetsinou neexistuji-bohuzel. Fakt vetsinou vyjde levneji pomer vynalozene prostredky/vysledny efekt to prodat akoupit silnejsi auto
dada
Thursday 17 May 2007 - 16:15:01 Citovat
Host
ladit motor nemá význam, lepší a jednodušší by bylo sehnat Z16 a přehodit, otázkou je jestli ti to stojí za to. Mám Z16XE a jede to bezva.....před měsícem mě stála oprava motoru 30tis ale prostě pohoda. Se Z14 jsem se svezl a když člověk nejezdí naložený tak to docela jde. Do ladicích akcí bych se nepouštěl, myslím že ty motory jsou nastaveny tak aby chvíli vydržely a 10koní za poloviční životnost nestojí.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1650 sec,0.1319 z toho dotazů.