• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kompresor klimi kaput
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
WISAStar
Friday 27 April 2007 - 17:51:34 Citovat
Host
VGT napsal ...

WISAStar napsal ...

to cumim schorelo mi to vynuti na ty spojce..... smrad jako krava a ramusu a co demontaz a montaz??? jde to udelat nebo na tom je neco specialniho?

Co vyšiluješ, neodešel ti kompresor, ale elektromagnetická spojka.
Výrobce předepisuje celou sadu speciálního nářadí, český člověk si však dokáže důstojně poradit i bez něho, až na jedu věc: bez speciálního stahováku se v jedné fázi demontáže neobejdeš Odkaz .


Jo vym ze jenom spojka ale jde samostatne vymenit a koupit? na vrakaci asi tezko samostatne a nova bude za 3/4 ceny celyho co? ?lola
JohnyT
Sunday 29 April 2007 - 22:22:14 Citovat
Host
No moje zkusenost s klimou je takova: u zakoupeneho vozu uz nefungovala a ani pry nikdy pred tim. Pravdepodobno co to bylo dovezene nabourane do Cech. Nikdy se to nepokouseli zprovoznit az na me. Medium neunikalo, ale kompresor nespinal. Tak vymenii bez demontaze kompresoru, elmagnet se spojkou. Spinal ale nic neobihalo pry byl bez vykonu. Pry jak dlouho nesel zareznul a hotovo, 5000,- v haj. Pak mi Tlumex dal kontakt na Brnaky. CCa za rok jsem se tam objednal pri prilezitosti cesty z Plzne do Brne. Kompresor vymenili za repasovany za 4500,- ale nefachalo to. Pry nekde ucpane mozna filtr nebo expanzni ventil. Odjel jsem tedy s novym kompresorem, za ktery pry ruci hlavou, verim jim, pusobili velice dobre , dreli se stim cely den. Expanzni ventil jsem si kupodivu vymenil sam a filtr taky ca 2000,-. Pri nejblizzsi prilezitosti to naplnim. No pocitejte se mnou, je to bratru 11000,- a klimoska nefunguje (zatim), Ti chlapici by to vymenili sakum prdum tak za 7000,-, to by se pri cenach kompresoru, z nichz budou nektere take repase, dalo snest a jeste by jsi pravdepodobne usetril i s cestou do Brna. Dam kdyz tak kontakt. P.S. pri te montazi spojky bez demontaze kompr. ten tak uplne dojebali. At se ti to povede
WISAStar
Monday 07 May 2007 - 14:33:15 Citovat
Host
tak uz ulit celej ten predek to byl krasny zvuk sestivala bez kompresoru a to sem myslel ze to byli rozvody. No nic, dal sem kratsi remen a jedu bez klimi ?lola Motor jede hned lip. Uz to neslo ani startovat jak to bylo pridreny.
Dan
Wednesday 13 June 2007 - 17:29:45 Citovat
Host
Mám kompresor klima na Omega B 2.5 td r.v.98 je po kontrole v Bosch s certifikátem o 100% stavu a plné funkčnosti. cena je 3000,- vč. dph tel. 774983322 UO _; _; _;
strelak
Saturday 31 May 2008 - 18:45:16 Citovat
VB-X20DTL
Uživatel #530
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:45:52
Příspěvků: 171
Zdárek,nebudu zakládat nové vlákno,využiju tohoto.
Mám VB x20dtl,dnes se začak při zapnuté klimatizaci ozývat dosti velký rámus,jako by se přidíral kompresor,nevím co jiného by tam mohlo rachotit.Normálně to chladí,ale radši ho teď nezapínám.Mohlo by to být ono?A dal by se v takovém případě ještě zachránit?
Při vypnutí motoru to pravidelně dodělává,ještě kouknu,jestli někde neškrtá ventilátor.
Martas
Saturday 31 May 2008 - 18:50:12 Citovat
Host
No tak jestli to po vypnuti klimatizace prestane tak to s nejvetsi pravdepodobnosti nejaka cast kompresoru/spojky asi bude. Prispevek jsi napsal tak nesrozumitelne (tedy pro me) ze neni jasne zda to dela jenom pri zapnute klimatizaci nebo ne resp. zda to pri vypnuti prestane.
strelak
Saturday 31 May 2008 - 19:10:43 Citovat
VB-X20DTL
Uživatel #530
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:45:52
Příspěvků: 171
No když klimu vypnu,přestane to.Má to takový doběh,jako by někde něco škrtalo nebo co.
Taky ten rámus je slyšet víc uvnitř než venku
JardaB
Saturday 31 May 2008 - 19:23:13 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
A neni to spis neco, jako by to prerusovane sycelo? Pak to je jednoduse malo chladiva a na vyparnik jde stridave kapalina a plyn a dela to uvnitr takove divne zvuky, dobiha to diky rozdilu tlaku. Nebo to mozna dela i normalne, kdyz pracuje expanzni ventil, delaji me to obe omegy a pritom spokojene chladi

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
strelak
Saturday 31 May 2008 - 19:31:39 Citovat
VB-X20DTL
Uživatel #530
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:45:52
Příspěvků: 171
Ne,už když zapnu klimu,ta naběhne s takovým rachotem,že jsem se docela lekl.To syčení taky znám,to mám za sebou !x! __;
RRAAFF
Saturday 31 May 2008 - 19:32:14 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Já mám kompresor hlučnější při těchto vedrech. Jakmnile je třeba 23 stupnů tak pohoda, při teplotách kolem 30°C a víc už hučí více. Ale jinak chladí naprosto skvěle.
Další poznatek je tenhle. Je vedro (tak 30 stupnů) zapnu a kompresor drčí a po nějakých ujetých km se jeho zvuk se zlepší. Asi jak jede v plným záběru, tak je dost namáhán a při 11 letém stáří (s naprosto bezproblémovou funkčností) už to není ono.
Dělalo to i minulý rok, a pří dosti častém využívání funguje stále.

Mám automatickou klimu.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1375 sec,0.1004 z toho dotazů.