• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Motor Z16XE - problemy na volnobeh a nizke otacky
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
eric_cartman
Friday 16 March 2007 - 08:40:19 Citovat
Host
Ahoj, mam tento problem s Merivou - motor 1,6 16V 74kW (Z16XE) :
na volnobeh brutalne kolisaji otacky,pri rozjezdu to chcipne, pri nizkych otackach (zhruba do 2200ot/min) to cuka a skube,pri dojezdu na krizovatku to chcipne a nejde znova nastartovat. (pomuze seslapnuty pedal plynu)
Byla vycistena skrtici klapa a EGR ventil, nedavno byly preventivne vymeneny svicky a filtry, ale stale zadne zlepseni.

Mate nekdo nejaky napad nebo podobnou zkusenost ?
Diky!
Roman
dada
Friday 16 March 2007 - 17:33:52 Citovat
Host
co diagnostika? mě podobné brikule dělal motor taky, blikala kontrolka motoru a bylo to přidřenými ventily. Prý na to tyhle motory trpí, já mám motor z roku 2002.
Madalv
Thursday 31 December 2009 - 12:35:25 Citovat
Host
Ahoj, já mám takovýto problém - řešil už to někdo někdy?
Odkaz

Díky za odpověď!
freez
Thursday 31 December 2009 - 21:36:16 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Tak podle toho co jsem si přečetl v tom vlákně bude opravdu nutné sundat hlavu a tam začít, tohle může být v čudu jak na ventilech tak už i na kroužkách tady nemá smysl zjišťovat co by kdyby, ale začít odshora tem motor rozebírat. Kolik si to vezme oleje ? a jakej olej tam máš ? Ta svíčka na tom válci bez tlaku byla černá ? mokrá ? nebo od oleje ?

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Madalv
Friday 01 January 2010 - 11:30:01 Citovat
Host
Ahoj, olej si to bralo i litr na 750 km, ale pak se to postupně začalo zlepšovat... Naposled tak cca 2000km na 1 l...
Když jsem ho měnil, tak jsem tam dal 5W40, ale pak doleval 10W40, což při najetých 140t km je standard...
Tak svíčka byla spíš od oleje - ja to detailně nezkoušel...

Je ale divné to, že když mi to začalo blbnout, tak blikala ta kontrolka, ale místy když jsem se vracel z toho Německa, tak jsem to zase vytahnul skoro na 120 a kontrolka neblikala... po zastaveni to zase dělalo...
Opravu mi bude delat známý až v lednu, tak zatím zjištuji co by to mohlo být...

Hlavně jsme se zhrozil, když jsem s tím chtěl jet kousek a z ničeho nic se to zhoršilo... jenom to 7 dní stálo...
dada
Saturday 02 January 2010 - 22:12:53 Citovat
Host
mě to dělaly přidřené ventily, sundat hlavu profrézovat vodítka a ventily buď vyměnit nebo vyleštit, gufera na ventilech vyměnit a správně nasadit, kroužky jsem taky měnil ale bohužel bez výbrusu takže teď mám najeto 160tis a spotřebu cca 1l oleje na 4tis km a spotřeba po okreskách 7,5 -8 l na 100km ale jezdím s tím fakt zostra, na pohodu to umíme i za 6,2. Debilové v servisu začali výměnou zapalovací lišty za 3 tis tak bacha na to. Z16XE je hrozně příjemnej motor ale asi ne uplně povedený (ovalita válců) cenu za opravu vidím tak za 15tis pokud to bude toto
freez
Sunday 03 January 2010 - 10:55:52 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Madalv napsal ...

...

Je ale divné to, že když mi to začalo blbnout, tak blikala ta kontrolka, ale místy když jsem se vracel z toho Německa, tak jsem to zase vytahnul skoro na 120 a kontrolka neblikala... po zastaveni to zase dělalo...
......


Tohle ale opravdu vypadá "jen" na přidřenej ventil, kontrolka bliká protože ztkový motor má už tuším dvě lambdy a pozná že jde do výfuku nespálené palivo. Pokud je některá ze svíček zaolejovaná, chybu hledej právě na tom válci, a pokud se zrovna u tebe stalo že tento válec pouští nejvíc oleje do spalovacího prostoru a přidřel se na něm výfukovej ventil nebo oba, nedivím se že to dělá co to dělá. Každopádně až se sundá hlava bude to jasný, přidřené ventily na 16v 1,6 nejsou zas až takovou vzácností.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Madalv
Sunday 03 January 2010 - 11:30:20 Citovat
Host
Ahoj, díky moc za rady. Dneska to vezu ke kamosovi, ktery to bude davat do kupy. Jen doufam, ze nebude treba to frezovani...
Moc díky za rady a brzo se stanu vasim clenem, protoze jste velmi ochotni podat rady!!!
qpc
Sunday 03 January 2010 - 14:54:35 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
uvítáme informaci,co jste objevili,jak jste to opravili a kolik to stálo,předem děkujeme

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Madalv
Sunday 03 January 2010 - 19:49:51 Citovat
Uživatel #1956
Registrován: Sunday 03 January 2010 - 11:37:10
Příspěvků: 16
aktuální info - po první prohlídnutí to zatím vypadá na problém s ventily
další info podám později...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1409 sec,0.1057 z toho dotazů.