• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vysoké volnobné otácky pri jízde
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Balda
Wednesday 28 February 2007 - 20:34:50 Citovat
Host
Ahoj, mám Opel Astra F caravan r.v. 1995 s motorem C 18 XE a pri jízde z kopce na neutrál nebo pri dojíždení na križovatku jsou volnobežné otácky cca 1500. Když auto zastavímí jsou normální 800-900. Muže mi nekdo poradit co s tím???
Dostává se mi do sání olej, tak si myslím, že mám zasranej krokovej motorek a tím to všechno je.
Nevím ale, proc se mi olej do sání dostává __;
Dík Balda ¨
Email
Yper
Thursday 01 March 2007 - 08:18:53 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
A)- zkontroluj hadici osávání par z ventilového víka - pokud bude změklá, tak ji vyměň. Stává se, že se naleptá a moc změkne a pak se podtlakem ze sání zploští - tím se hadice ucpe a nevytváří se tak v motoru podtlak a olej špatně stéká z prostoru ventilů zpět do vany a hromadí se pod ventilovým víkem a pak přešplouchává ve větším množství do sání na krokáč.
- je možné, že to povolily pístní kroužky a při každé kompresi a i expanzi jde část plynů ve větší míře pod píst a pak se prostor motoru tlakuje ve větší míře a brání odtoku oleje do olejové vany
C)- můžeš mít špatný olej - takový, který nemá sníženou odpařivost - vyměnit za jiný. Univerzál na tyto problémy je 10w40 A3/B3.
D)- předchozí majitel mohl nepravidelně, v příliš dlouhých lhůtách, měnit olej a zacpaly se odtokové kanály z prostoru ventilů na spodek motoru do olejové vany. Tohle se také stává tehdy, když motor olej žere ve větší míře a stále se olej jen dolévá. Karbon se usazuje v odtokových kanálech a snižuje jejich průchodnost.
Pokud je toto Tvůj problém, doporučoval bych provést dekarbonizaci motoru. Není to nic těžkého a pokud si zadáš do vyhledávače (pravý okraj obrazovky), tak najdeš spoustu odkazů na toto téma i spostupem, jak se to dělá.

Pak by se neměl ani ten krokáč tolik zadělávat - vždy však k nějakému úbytku oleje do sání bude docházet. S tím musíš počítat.
Olej u benzínu měnit do 15 000 Km max. a nespekulovat s nějakými oleji Long-Life, magnatec atp.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Balda
Thursday 01 March 2007 - 16:07:57 Citovat
Host
Díky mrknu na to
Balda
Thursday 01 March 2007 - 17:34:52 Citovat
Host
A co ty otáčky.. ( ...může to být krokáčem, nebo ještě něčím??
VGT
Thursday 01 March 2007 - 23:11:11 Citovat
Host
To, co napsal Yper, platí, zkontroluj to tak jak píše. (krok01) Já osobně bych to tipoval na zvýšený profuk kolem pístů do klikové skříně (jaká je spotřeba oleje toho motoru?). Potom uniká více výparů a aerosolu oleje z klikové skříně do víka ventilů a odtud do sacího potrubí před škrtící klapku. Pokud se nechce hned překroužkovávat či měnit písty, vkládá se (jako nouzové řešení) do hadice odvětrání karteru zachycovač oleje Odkaz
Regulace otáček volnoběhu probíhá třemi způsoby současně, přičemž 2 z nich jsou „neviditelné“ (změna předstihu zapalování a změna množství dodávaného paliva). Třetí způsob („viditelný“) je změna množství nasávaného vzduchu – ta se řídí buď elektromagnetickým ventilem - regulátorem volnoběhu, anebo servomotorkem škrtící klapky – tzv.krokovým motorkem. (někteří lidé často nazývají krokovým motorkem i naprosto jasný elektromagnet). Typy používané v Oplech: Odkaz
Čištění dvou typů „krokového motorku“ (el.magnetického regulátoru volnoběhu) je popsáno zde Odkaz
Petr A-C C14NZ to popisuje takto: Vymontuj krokovy motorek. At ti nekdo otoci klickem - ne nastartuje - osicka povyjede. Odpoj krokovy motorek. Vypni zapalovani. Znovu pripoj krokovy motorek a znovu zapni zapalovani. Osicka zase povyjede. Tak to opakuj az ti osicka vystreli ven - proto dej pred motorek ruku at to nehledas ! Vycisti osicku - motorek. A ted pozor. Osicka ma proti sobe drazky. Ja to udelal nasledovne. Nasrouboval jsem osicku zpet jak to slo. Zapnul jsem zapalovani a pripojil motorek. Nyni jsem nastavil osicku tak aby drazky na osicce byly proti vyrezum v motorku. Pridrzel jsem prstem a vypnul zapalovani. Osicka zajela. Znovu musis odpojit motorek a zapnout zapalovani. Pripojit motorek a opet vypnout zapalovani. Tak dlouho to opakuj az oska zaleze na vzdalenost mensi nez 28mm od priruby. Samo, ze musite byt dva. Jinak uvnitr jsou civky na kterych nameris cca 45-60 ohmu a prubeh reakce motorku jde merit jen na osciloskopu. A zapomnel jsem, ze az ho namontujes zpet tak pak staci zapnout klicek, chvilku pockat, nastartovat a ECU si ho srovna jak ma byt.
Další typ se čistí takto Odkaz Při čištění sání vždy vyčisti i škrtící klapku, ať tam je ventil či motorek. Při těchto čistěních používej vždy něco agresivnějšího než např. WéDéčko (něco na rozpouštění karbonu anebo na uvolňování zarezlých šroubů). Po vyčištění a montáži regulátor volnoběhu/krokový motorek vyresetuj: Zapni zapalování (až se rozsvítí kontrolky) a chvilku (15 sekund) počkej. Vypni zapalování. Vyndej klíček ze spínací skříňky. Znovu zasuň klíček a zapni zapalování. Počkej 15 sekund, poté nastartuj.
timony
Wednesday 18 April 2007 - 09:44:01 Citovat
Host
Ahoj,
mně se totéž děje na Astra G E20XE, platí ty stejné příčiny i tam? Za jízdy, klidně i 3 km/h mám asi 900 otáček, když zastavím, klesnou na cca 700.
Může tohle být příčinou toho, že mi motor tolik nebrzdí při zařazené rychlosti?
Díky
Zbyněk
Sunday 05 May 2013 - 22:55:33 Citovat
Host
Ahoj. Mám Astru na opravu astru 1.6 16v motor x16xel a po vycisteni skrtici klspky mam otacky na 1500 az 2100. nespadnou ani pri jizde, ani po proslapnuti plynu, dokoncea ani po opetovnem nastartovani. Mate tuseni co by to mohlo byt? zkusim dle navodu vycistit krokovy motorek ale pokud to neprestane tak me nenapada co s tim.. mozna jestli neni nikde nejaka netesnost. nebo vazne nevim.. budu rad za kazdou radu. jsem opravar amater. dekuji..
Legend
Monday 06 May 2013 - 13:54:05 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Vyčištění krokového motorku někdy pomůže, ale někdy se už nedá zachránit a je třeba koupit nový. S největší pravděpodobností je chyba v krokovém motorku.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Colommbo
Monday 06 May 2013 - 21:10:50 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Jeden známý měl trochu podobný problém - po čištění škrtící klapky mu Astra po nastartování vylítla hned do vysokých otáček - následně zjistil, že při zpětné montáži špatně nasadil nějakou hadičku u klapky či volnoběžného ventilu (nevím přesně), tož zkus ty hadičky pro jistotu taky okouknout.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Anonymní
Sunday 31 March 2019 - 10:45:46 Citovat
Host
Čau mě to dělá kdis je zahřátí tak mi lítají na horu a dolů otacki aji kdis stojím

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1507 sec,0.1199 z toho dotazů.