• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
vibrace volantu
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JOB
Sunday 06 May 2007 - 12:27:35 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Isaac napsal ...

Mozna se ptam blbe, ale co se stane pokud clovek s tema zvlnenyma kotoucema bude jezdit a otrebovavat je? Postupne se ta zvlnenost vyrovna, jako by je clovek hodne pomalu soustruzil, nebo je to tak naporad, az do konce zivototnosti kotoucu? Diky

určitě se to nezlepší,ale odděláš spoustu dalších součástí podvozku. čepy,silenbloky,ložiska

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Isaac
Sunday 06 May 2007 - 14:03:43 Citovat
Host
Ok, diky, takze jelikoz jsou skoro nove, zkusim je nekde nechat presoustruzit.
Vodník
Sunday 06 May 2007 - 22:32:47 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Jsou-li "skoro nové", nebylo by efektivnější je někde reklamovat?
Isaac
Sunday 06 May 2007 - 23:49:46 Citovat
Host
No, muzu to zkusit, akorat mam strach, jake maji vlastne pravidla pro posuzovani opravnenosti reklamace u zvlnenych kotoucu.. Aby nerekli, ze jsem s nima "zavodil", kdyz jsou zvlnene.. Ackoliv jsem fakt zadne "zavodeni" neabsoloval, po zkusenostech se zvlnenim z minula slapu na brzdy opatrneji. Jsou to ATE kotouce a Bosch desticky, nebylo to to uplne nejlevnejsi co mi nabizeli. Zitra brnknu mechanikovi co se s tim da delat.
Yper
Monday 07 May 2007 - 08:36:37 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Abch pravdu řekl, tak poruch, které se v souvislosti s montáží nových destiček a potažmo nových kotoučů, může vyvrbit spousta. Počínaje špatnou funkcí brzd a vibracemi konče.
Nesprávné utažení kotouče - vznik trhlin(i neviditelných) na povrchu - důsledek jsou vibrace
Nadměrné utažení zajišťovacího (aretačního) šroubu - drobné vylomení mntáž.povrchu - házivost, vibrace
Znečištěný náboj kola,nesprávná montáž tělesa třmenu - házivost v důsledlu špatné roviny kotouče a brzdiče a destiček - nerovnoměrné sjetí destiček a kotouče - házivost a vibrace
Nedostatečný záběh - přehřátí kotoučů - změna barvy - modrá, fialová, zlatá - vytváření cementitu, přehřívání kotouče - lehké vibrace se postupně zvyšují - vždy je třeba dodržet interval záběhu 200-300 km. Brzdit mírně a krátce!
Intenzivní použití - přehřátí, vznik mikrotrhlin, zeslabení kotouče - hluk, vibrace
Zanesení třecím materiálem - povrch pokryt tmavým potahem - přehřívání kotouče, tvorba cementitu - zvyšující se vibrace.Doporučení - používat třecí materiály, které jsou vhodné pro příslušný typ brzdy(kotouče) a vozidlo!!!! To bývá najčastější závada, kdy rádoby odborníci doporučují kotouče vem od toho a destičky zase od toho!!!! __;
Brzdný povrch částečně poškozen destičkou - nesprávná instalace brzdového třmenu i brzdové destičky - není 100% kontakt, ztráta třecího materiálu, montáž nesprávných brzdových destiček - prvotně přehřívání, chvění a vibrace, následně druhotně ztráta brzdného účinku.
Pokřivené brzdové destičky - nerovnoměrný styk - vibrace
Sklovitý povrch kotouče - přehřívání - vibrace

Ve všech případech je třeba investovat do nových kotoučů a nových destiček.

[ Upraveno Monday 07 May 2007 - 08:41:36 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
dada
Monday 07 May 2007 - 16:04:17 Citovat
Host
destičky mám origo GM a kotouče Brembo asi za 1100,- kus a brzdí to dobře. Zajížděl jsem je asi 300km podle jakéhosi návodu z netu od dodavatele kotoučů a myslím že se to vyplatilo. Blbě zajeté kotouče a desky jsou vyhozené peníze. Na Renaultu jsem jim dával pokuř hned z kraje a sice se nezvlnily ale brzdilo to potom tak necitlivě......
Cesťák
Monday 07 May 2007 - 21:50:57 Citovat
Host
dada napsal ...

destičky mám origo GM a kotouče Brembo asi za 1100,- kus a brzdí to dobře. Zajížděl jsem je asi 300km podle jakéhosi návodu z netu od dodavatele kotoučů a myslím že se to vyplatilo. Blbě zajeté kotouče a desky jsou vyhozené peníze. Na Renaultu jsem jim dával pokuř hned z kraje a sice se nezvlnily ale brzdilo to potom tak necitlivě......

Neznám Rencka, který by brzdil citlivě. Když jsem se na to ptal v servisu, tak mi řekli: "To jsou sqělý brzdy co?" Hrozně ostrý náběh a ke konci vadnou, no to mi skvělý nepřipadá. Ale že mají Oply problémy se zvlněnýma kotoučema slyším prvně. Asi bych nejdřív zkontroloval něco jiného. Tedy pokud nemáš stěnu 2mm.
hery
Monday 07 May 2007 - 23:00:26 Citovat
Host
4 stejne problemy za posledni mesic a ve 3 připadech kotouč dobry,jeden silně orezly po očištění zlepšení.zatim nevyřešeno,nebyl čas ale vidim to na chybu brzdiču.zatim zlobi jen ty co se davaly na 6 valce a jsou mam pocit přebrany z OA 30i. takže v tom namazaní mi svití naděje.zakaznik volal že brzdy netřepou když vyšruboval stabilizatory (kostice)
Isaac
Tuesday 08 May 2007 - 22:12:33 Citovat
Host
Tak napravy zkontrolovany-OK, vyvazeni kol-OK, funkce brzd zkontrolovana-OK, tlak v pneu-OK, prohazeli jsme predni kola za zadni a presto preze vsechno to stale vibruje pri brzdeni. Takze kotouce se normalne vyreklamuji, uz to mam dohodnute, zadne cekani, dostanu kus za kus.
walto
Wednesday 09 May 2007 - 10:34:40 Citovat
Host
Mozno este nejake indicie k nenamazanym capom brzdica:
1. Este v case nenamazanych capov som obcas pri dobrzdovani (napr. na cervenu) citil jemny odpor valenia = akoby som mal nohu na pedale brzdy. Po vycisteni a namazani capov sa tento jav uplne stratil.
2. V case pred opravou som badal na krytoch plech kolies cierny prach. Zvlast markantne to bolo po dlhej jazde, neslo mi to do hlavy, lebo ja pouzivam brzdy minimalne. Po oprave sa zaprasenie krytov minimalizovalo.
Hadam Vam to pri diagnostikovani stavu pomoze.

Mam aj otazku:
Aka je dovolena min hrubka prednych brzd kotucov na OB25TD 95?
Vopred dakujem za odpo!!!

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1584 sec,0.1166 z toho dotazů.