• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Tazne zarizeni na Zafiru
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Hombre
Thursday 18 January 2007 - 18:35:54 Citovat
Host
Ahojte.Chci si koupit tazne zrizeni a nevim jakou elektroinstalaci pouzit.Jestli staci obyc.univerzalni nebo nejaka special kvuli testu zarovek v brzdovem systemu po nastartovani viz: Odkaz Nemate s tim nekdo zkusenost?Diky za kazdy nazor.
Legend
Thursday 18 January 2007 - 20:38:25 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Já mám například u své Omegy úplně standardní sedmipólovou zásuvku a nemám problém s hlášením spálených žárovek. S tím by neměl být problém u žádného auta, při konstrukci palubního počítače se to bralo v potaz.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Mira
Friday 19 January 2007 - 13:31:33 Citovat
Host
Mám Astru G r.v.04 taky se systémem kontroly žárovek a problémem správného pripojení zásuvky pro TZ jsem se dlouho zabýval. V mém voze je pro zásuvku nachystán konektor, bohužel drát k brzdovému svetlu není "živý". Podle el. schémat mají brzdová svetla prívesu vlastní vyhodnocovací jednotku, která se zrejme ve výrobe neosazuje.
Nakonec jsem brzdová svetla pripojil na drát vedoucí k brzdovým svetlům. Systém kontroly žárovek zůstal plne funkcní. Myslím si proto, ze speciální elektroinstalace k TZ jsou v tomto prípade vyhozené peníze (až 1700 Kč).
Hombre
Friday 19 January 2007 - 16:36:26 Citovat
Host
Takze si koupil el.instalaci z konektorem primo pro Opel a jen ji nacvaknul na konektor, ktery je ve tvem aute pripraven uz od vyroby?Ma tenhle konektor i Zafira 2001?Kde ho hledat?Popr.odkaz na tu el.instalaci?
Tom zafira
Sunday 21 January 2007 - 00:26:02 Citovat
Host
Tak ja jsem si nechal v HOOKu namontovat tazne zarizeni s 13 kolikovou zasuvkou a ta signalizace funguje napodruhe OK ale tuto firmu nemuzu doporucit protoze zrovna ten pan SEIDL co sefuje te montazni cete neni normalni clovek neustale nejake problemy.A az jsme to konecne doladily asi po 4 navsteve tak jsem kyzene vyjel na dovolenou a po 300 km tazeni obytneho privesu se zacali ozyvat neskutecne rany z tazneho zarizeni a tak jsem potom dojel do Brna a objednal se na kontrolu tak to tak nasrane zvedli a divali se na to a ja rekl ze chci byt u toho coz se jim nelibilo ale svolili a potom prisli na to ze neutahli 3 srouby.Tak mi potom poprali stastnou cestu a ja tam byl za 14 dni znova protoze jsem si koupil drahou 13 polovou zasuvku a tam mel byt staly proud od baterky a nebyl ptal jsem se proc rekli ze nevi ale vedeli polovinu elektro instalace jim zustala na ponku protoze se jim nechtel tahat solo drat od baterky az dozadu a tak si tam nekde nasli nejaky 12v napeti a na to to napojili jenze jak se auto zamklo tak asi po 15 vterinach se to odstrihlo a napeti bylo to tam takze tuto firmu zcela jiste nikomu nedoporucuji leda ze by ten dotycnej mel hodne dovolene a chtel ji u nich stravit formou nekonecne reklamace.Tot vse tom Brno
Tom zafira
Sunday 21 January 2007 - 00:28:06 Citovat
Host
Jo a ted se divam na ty jejich stranky a vidim ze moje reklamace byla tak ostra ze uz tam maji napsane ze si to kazdy ma zkontrolovat sam tak to je maso hajzli jedni
Mira
Monday 22 January 2007 - 16:38:31 Citovat
Host
Za kabel s 2. polovinou konektoru chtejí u Opla hrisne penize, takze ac nerad jsem nakonec konektor (Astra ho má v LZ blatníku) ucvaknul a 7-zilovy kabel k zásuvce normálne nasvorkoval. Upozornuji, ze krome zadnich svetel je v konektoru i privod ke zpetnemu svetlometu, kostra a +12V pro prives. Pro mlhovku jsou v konektoru privedene dva dráty -prívod a zároven odvod k mlhovce vozu (v konektoru jsou propojeny jednoduchým spínacem, který pri pouzití originálního konektru a originální zásuvky s podobným spínacem po pripojení prívesu odpojuje mlhovku na voze). Pro beznou zasuvku staci navzajem propojit privod a odvod z konektoru s drátem pro mlhovku privesu. Barvy/ pin vodicu : cernobily/1 -levý blinkr, bílocerný/2 -zpátecka, cernozlutý/3 -brzdové svetlo, cernozeleny/4 -pravý blinkr, hnedý/5 -kostra, cervený/8 +12V (musí se doplnit pojistka v pojist.skrince), sedo cerný/9 -levé konc. svetlo, cernomodrý/10 -k mlhovému svetlu vozu, cernomodrý/11 -mlhové svetlo prívod, sedocerveny/12 -pravé konc.svetlo.
Homre
Monday 22 January 2007 - 22:53:18 Citovat
Host
Vycerpavajici odpoved, diky _; objednam obyc elektriku a necham to namontovat u nas v servise

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2126 sec,0.1804 z toho dotazů.