• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
LED zadní svetla
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Yper
Friday 19 January 2007 - 13:14:42 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Pepík: hele, Ty tiskový cenzore, ...co mám s těmi LED diodami?
No, ten můj druhý příspěvek byl na Tvou reakci, kdy jsi napsal, že se stejně nikde nedočteš či nedozvíš o žádných parametrech diod - já tvrdím že ano - v katalogu nebo máš ústa a zeptáš se prodejce, aby Ti to řekl!

První příspěvek směřoval jako poučné vlákno k původnímu dotazu a to zda předřazovat "nějaký" odpor k zadním světlům osazených z nějaké tuningářské společnosti, LED diodami.

Něměl nic jiného za účel než to, osvětlit těm, kteří mají alespoň drobné základy elektrotechniky, jak je to s přiřazováním odporů do série a nebo paralelně. Oživit jim dávno zapomenuté, ale přitom jsem to pak popsal konkrétně zase na diody, protože tyhle články čtou i tací, kteří si tuningová světla nechtějí koupit (zbytečně drahá), ale vyrobit!

Ze závěru článku (stručného, jak píšeš) mělo všem vyplynout, že aby diagnostika nehlásila prasklou žárovku (jejíž odběr v Ampérech je vždy větší než u diod a který současně určuje menší rezistenci žárovky), tak se tam naopak musí vložit odpor spíš paralelní - jako nejjednodušší řešení laikem, který se nechce pouštět do úprav "modulu svícení".
A končím s tímto vláknem a už se nebudu k tomu ani v jiných vláknech vyjadřovat, protože mi to vzalo chuť.
Vždy se snažím problém osvětlit do hloubky, aby z toho měli užitek i ostatní a nikomu nikdy nerozebírám větu po větě a odstavec po odstavci a už vůbec o tom nepíšu slohové pojednání.
Ani se nedivím Riwalovi, že už do poradny nechodí. _;
Kdo budete chtít světla tunit, tak za dva měsíce bych (už bude tepleji), mohl mít vytuněná zadní světla diodami (ti tuningářští lupiči dělají hlavně vše pro sedany a já mám Caravan), tak ať mne pak kontaktuje.

[ Upraveno Friday 19 January 2007 - 13:24:12 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
pepik
Friday 19 January 2007 - 15:34:34 Citovat
Host
Ype psal sem ti ad to neberes spatne .... stalo se

Pokud bude chtet nekdo udelat osvetleni se samostatnych LED diod tak si zalozi nove vlakno, ikdyby si tu psal preventivne kolik chces. Sak vis jak to v poradne chodi.

Delas si sva svetla s Ledek to je super, ale melsi to tak napsat a jake ledky si pouzil...
Stejne budes tam kde Ja. Svetlo osazene odporama. To Ja nechci z bezpecnostniho hlediska.
Nemam auto jen naparadu ale obcas neco prevazim a pokud se uvolni treba becka a rozleti se me ty nemale odpory tak v lepsim pripade budu menit pojistky... Proto chci obejit BC

Samotne Led diody se snad ani nedaji koupit bez toho aby se te prodavac zeptal jake chces parametry, to same prodej prez internet.
U Led svetel ani Led zarovek Ti NIKDO opakuji NIKDO s prodejcu nerekne jake osazene Ledky maji hodnotu. Kazdej ti rekne dej tam nejakej odpor a vyreseno.

Zapojil sem par motorek {starych Jaw} dobijeni, a traktora kamaradovy, ale jak de o odpory a vzorecky tak to sem mimo.

Proste mam v ruce kus plastu osazene svetylkama a BC co me porad hlasi vadne zarovky.
A jak s toho ven me nikdo nevysvetlil jako Palic, zato mu dekuji.

Vedel sem ze to vlakno takto dopadne, proto sem driv napsal ze je to predcasne co .. eh jak si napsal svuj prispevek.

Zkusim namerit hodnoty dle palicova postupu a pripadne problemy budu resit emailem.
Pokud to vse dopadne ok napisu to do vlakna s FEDASova odkazu protoze tu to nepatri.

Ja se snazim drzet tematu vlakna a pokud to jenom de neodbocovat, nebo to VZDY dopadne jako toto vlakno.

Vzadnem pripade sem to Ypere nemyslel zle. Ze Ti to vzalo chut za to si muzes sam.
Ahoj.




Martas
Friday 19 January 2007 - 16:05:35 Citovat
Host
Ale dyt to tam Yper pise ....

1. K LED svetlum je potreba dat predradny odpor, aby jimi protekal predepsany tabulkovy proud (aby se rekneme neponicily), ale domnivam se ze "origo" svetla takovou to upravu nepotrebuji a jsou tak jiz stavena ze se jenom pripoji misto puvodnich zarovek.
2. Pro "oklamani" palubniho pocitace je potreba paralelne ke svetlum (LED) pripojit odpor kterym bude spolecne s LED protekat proud stejny nebo podobny tomu, jaky proteka zarovkami (toto lze snadno zmerit ampermetrem), ale tyto odpory lze v podstate umistit kamkoliv na vedeni (takze klidne k ricici jednotce/palubnimu pocitaci), jen je potreba pocitat s tim, ze pudou pomerne velke a dost se zahrivat (bude jimi protekat prou v radech A).
ipi
Sunday 21 January 2007 - 19:53:48 Citovat
Host
Díky všem za odpovědi. Ohmův zákon jsem si zopakoval. Ale jestli jsou LED světla výše uvedených výrobců již osazena odpory jsem se nedozvěděl. I když prodejce tvrdí, že ano, asi to vypadá, že pravděpodobně osazeny nebudou. (např. Hella prodává ke svým světlům předřadný odporový modul) Takže předpokládám, že nikdo, z výše zůčastněných, nemá se světly firem FK Automotive, JOM, či AutoStyle osobni zkušenost. Uvidíme, jestli se někdo, kdo světla má ozve. Jinak Oplům zdar a diskuse bez emocí !!! ipi
pepik
Sunday 21 January 2007 - 20:25:24 Citovat
Host
ipi: Ma svetla viz moje foto
Jsou od Auto Style. Samotne led musi met odpor aby se nespalily jak pise Yper, tedy aby vubec fungovaly. Mam neco podobneho aj na motorce.
Ale nemaji odpor aby BC hlasil zavadu.

Vectra ma 2zarovky pro svetla 10W a 4W co jsem dnes koukal.
V mich svetlech:
Horni Diody sou svetlo + brdove svetlo zaroven.
V pravo dole je dvouvlakno svetlo + mlhovka.
Takze v mem pripade sem musel dat dodatecne odpory, aby me BC nehlasil vadnou zarovku.






pepik
Sunday 21 January 2007 - 20:40:19 Citovat
Host
No Ja jen ze pokud by mel nekdo na Astre osazene svetla co uvadis uz by se Ti ozval.
Pisu Ti tu aspon neco nez nic
Ale predem to projednej z prodejcem ad vis na cem ses.
Petr A-C C14NZ
Monday 22 January 2007 - 08:55:59 Citovat
Host
to ALL: Panove, prectete si jeste jednou co Vam sem napsal Palic ! Skoro vsichni mate pravdu ale aby byl efekt LEDek ten spravny (spotreba, zivotnost,"efekt",...) tak v pripade spravne fce "check control" to musite udelat tak jak Vam to popsal Palic. Jinak je to na hou no. A prosim, neberte to osobne !

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1403 sec,0.1069 z toho dotazů.