• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
brni mi plyn
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Monday 12 June 2006 - 15:59:01 Citovat
Host
Zdravim vas, chtel bych se zeptat, jestli jste se nekdo nesetkal s brnenim v plynovem pedalu, deje se to vzdy (na kazdou rychlost) pri 2500 otackach kdyz jedete pod touto hranici nebo nad tak je to v klidu. __; Nevite cim by to mohlo byt?? Mechanik mi nechal zbrousit a narovnat vyfukove svody, protoze byly prohle a krajni srouby ucvakle, trochu to pomohlo, ale dela to porad. Diky moc.
Dmcd
Monday 12 June 2006 - 16:05:45 Citovat
Host
napis hlavne co mas za motor - tipuju ze je to benzin... pokud byli zkrouceny parohy, tak to muze (asi urcite) mit nejakou souvislost s tim brnenim...
Anonymní
Monday 12 June 2006 - 16:59:41 Citovat
Host
je to omega 2,0 16v r.97 myslis, ze se to mohlo znovu prohnout?? Nemam radsi poshanet ty svody, nez je rovnat??
Dmcd
Monday 12 June 2006 - 17:36:19 Citovat
Host
Tezko ric, co jsem zatim videl a cetl, tak se parohy akorat varili kdyz byli praskly ale pokud jsou ohly tak se muzou zase zdeformovat - vic by ti treba rekl Riwi - ma s varenim parohu osobni zkusenosti...
Rozhodne ale zkus jiny parohy - pokud jsou ohly tak ti muze utikat tlak a to muze zpusobit ty vibrace...
Yper
Tuesday 13 June 2006 - 08:31:40 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jinak by možná stálo za to vědít, jestli máš plyn lankem nebo elektronický!
Ale vzhledem k tomu, že je to asi Hi-voltage, tak to bude postaru, jako v době kamenné - lankem! __;
Kdybyste měli diesely, tak tam je to elektronicky a nemá tam brnět co! ?lola Mně "občas" brní něco jiného, ale to je teď vedlejší!
Každopádně co by to asi tak mohlo být!?
Z jednoduché úvahy mi vylývá - je to nějaká nerovnováha v motoru - je to nějaká rezonance!
Dělá to přeci při všech rychlostních stupních a jen při 2,5 tis.otáčkách! Takže to neovlivňujě převodovka a poloosy, ale jen a jen motor, který má 2.500 ot/min.!
Lanko a bovden plynového pedálu jsou napnuté a rezonance se přenáší na šlapku tedy zákonitě tímhle. Vsadím boty (ale staré ), že pokud těchto otáček dosáhneš při stojícím autě na volnoběh, tak to tam nebude - ty vibrace! Je-li motor v tahu a auto jede, tak motor je skoro na doraz v silentblocích - takže bych se podíval, zda některý z nich neodešel!
Také si myslím, že při 2500 ot., ale při jízdě i z mírného kopce, to brnění tam také nebude.
Vyzkoušej a dej vědět!
Čus bus autobus!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Thursday 15 June 2006 - 13:16:00 Citovat
Host
Tak mi mechanik sdelil, ze srouby v hlave co drzi ty parohy jsou nektere zalomene a ze se mu je nepodarilo vyndat, takze to pry drzi jen na nekolika sroubech __; ... Musi se pry sundat hlava a prevrtat ty diry na vetsi, pak tam da vetsi stefty a teprve to poradne dotahnout. Brni to i na volnobeh. Pak dam vedet jestli to pomohlo. Taky mi to mohl rict driv . Jinak diky moc, cago.
Bad.Man
Thursday 15 June 2006 - 14:31:46 Citovat
Host
Jo tak to by mohlo opravdu bejt ono ....

PS.: Ypere - no já nevim jak tobě ale mě teda daleko víc vyhovuje to lanko než elektronickej plyn .... okamžitější reakce .... btw je to 97 tak tam už by měla bejt elektronika i na benzínu ne ???
RRAAFF
Thursday 15 June 2006 - 14:51:40 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Bad: No Vectra 6/97 má lanko, u Omegy to předpokládám bude stejný.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Sli
Wednesday 21 June 2006 - 11:50:18 Citovat
Host
Mám Vectru B 1.6 16V, a ten istý problém. Medzi otáckami 2500-2700 mi tiež vibruje plynový pedál. Nad 2700 to prestane.Ešte s neutrálom to nemám odskúšané. Ked som precistil sviecky, tak to bolo v pohode , ale iba takých 20-30km . Vymenil som sviecky a bolo to v pohode _; približne 60km . Tie vibrácie cítim iba vtedy ked mám obuté topánky s tenkou podrážkou. Takže neviem ci mi to robilo aj v zime.
Sli
Monday 26 June 2006 - 13:37:24 Citovat
Host
Cau YPER. Tak som vyskúšal tie vibrácie od plynového pedála na mojej Vectre B tak ako si to písal: pri stojacom aute na volnobehu, aj pri jazde z kopca a tie vibrácie sú tam furt. Mozno, ale nie som si úplne istý, ze je to dole kopcom o málinko lepsie ako do kopca. Nemas nahodou dalsie napady od coho by to mohlo byt spôsobene. Bojim sa, ze je to predzvest niecoho horsieho, co este len pride. Diky moc.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1709 sec,0.1334 z toho dotazů.