• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Pískání za jízdy - od destiček ?
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Roman
Monday 12 June 2006 - 09:33:25 Citovat
Host
Nepravidelně se mě během jízdy objevuje silné pískání od předního kola. Pokud přibrzdím, pískání zmizí, ale následně píská opět (někdy to vydrží třeba hodinu, někdy po 10min. zmizí, ale děje se to už cca 2 měsíce). Při točení volantem pískání také většinou ustane. Laicky se mi zdá, jako kdyby se nevracely destičky a stále se možná trošku dotýkaly kotouče (po zastavení jsem na kotouče sahal a skoro jsem si spálil prst). Nebo to může být např. špatným usazením destiček a při jízdě se chvějí tj. pískají ??? Řešil toto někdo ? V servisu se během zkuš. jízdy pískání neprojevilo, takže mě nepomohli...
Yper
Monday 12 June 2006 - 09:37:14 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Nevrací se ti brzdové destičky!
Litina, ve které jsou uloženy, je rezavá a jakoby se zaseknou!
Vyndej je ven a zbruš jim nepatrně boky - pak tam budou volněji.
Dej pozor, abys je nepopřehazoval!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Roman
Monday 12 June 2006 - 09:42:44 Citovat
Host
Já si to také myslím (že se nevrací). Nicméně jsem to měl v servisu, tak udělali zkušební jízdu, kde se to neprojevilo, a s brzdama nic neudělali...
dada
Monday 12 June 2006 - 14:13:08 Citovat
Host
může to být i bordel mezi destičkou a kotoučem, pěkně se tam napeče a je to
Václav GT
Monday 12 June 2006 - 14:53:29 Citovat
Host
Že s tím v servisu nic nedělali neznamená, že tomu nic není. Zkus covnout a přibrzdit při tom couvání. Pokud by tam byla nějaká nečistota (viz. dada), tak může tímto způsobem vypadnout. Pokud to nepomůže, rozebrat - vyčistit (viz. Yper). Já osobně ještě vedení destiček ve třmenu přimáznu lehounce spec. mazadlem na brzdy (odolné do 1100° C). Existuje i hmota, která se nanese na destičku (na opěrnou destičku) a svojí pružností trochu omezuje pískání brzd. Ale tohle všechno by měli v tom servisu znát a alespoň se o něco pokusit.
Také je další možnost, že pískání destiček je jejich vlastnost (ty desky stojí za hov*o) a pak je vyměň za jinou značku. Těch typů tady v poradně najdeš plno. Co tam vlastně máš za desky?
Roman
Tuesday 13 June 2006 - 08:36:15 Citovat
Host
Destičky jsou značky Rodhouse. V pátek mi na to známej mechanik koukne, tak dám vědět, co to bylo.... Hlavně jsem zvědavej, jak bude vypadat kotouč, protože s tím neravidelným pískáním během jízdy jsem už pár stovek km najel.
Roman
Wednesday 21 June 2006 - 08:28:54 Citovat
Host
Tak vše jsem rozdělal, odrezil, zadní strany destiček namazal, složil a ... - nepravidelně za jízdý píská opět. Ještě mě napadá: nemůžou být sjeté třeba zadní destičky (mam 120.000km, nevím, kdy byly měněny předchozím majitelem) ?
Martas
Wednesday 21 June 2006 - 08:37:20 Citovat
Host
Roman napsal ...

Tak vše jsem rozdělal, odrezil, zadní strany destiček namazal, složil a ... - nepravidelně za jízdý píská opět. Ještě mě napadá: nemůžou být sjeté třeba zadní destičky (mam 120.000km, nevím, kdy byly měněny předchozím majitelem) ?


No to snad je slyset jestli ti to piska zepredu nebo zezadu, staci otevrit okynko ne ?
Roman
Wednesday 21 June 2006 - 08:46:10 Citovat
Host
Martas: Nezlob se, ale jistej si teď už nejsem ničím.
Roman
Wednesday 21 June 2006 - 09:14:58 Citovat
Host
Můžete mě někdo upřesnit - při jízdě jsou destičky VŽDY v určité vzdálenosti od kotouče, nebo si občas o kotouč sami "škrtnou" ?
Ptám se z jednoho důvodu - mám rozdílnou značku desek a kotoučů a zřejmě moje kombinace k sobě moc nepasuje a občas to píská i při brždění.
Pokud se tedy destičky občas samovolně kotouče dotýkají (a je to normální), mohlo by to být ono pískání a pak by nezbývalo, než destičky vyměnit.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1313 sec,0.0987 z toho dotazů.