• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadni tlumice OmegaB
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tlumex
Tuesday 11 April 2006 - 06:54:45 Citovat
Host
Zdar odbornici,
v zadni casti vozu na leve strane se mi ozivaji takove tukave zvuky, mel sem podezreni na tlumic a vcera odpoledne po nim byla olejova louzicka, takze predpokladam ze me vymena asi nemine . A v cem je problem:
Zadni tlumice sou napojeny na kompresor vepredu kery by je mel v pripade potreby dofukovat zadek a zvysovat tak vysku vozu. Da se toho nahradit normalnima tlumicema? Pac klasicky sachsy na zadek stoji dva 4240 nedokazu si radsi ani predstavovat kolik by staly ty tlumice s tim dofukem
Slo by ten kompresor nejakym zpusobem odpojit a znefunkcnit? Bude mit tento zasah do auta na auto nejaky zasadni vliv?
Diky moc za rady
mates
Tuesday 11 April 2006 - 11:40:21 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Ty tam máš kompresor? Já tedy ne.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Tlumex
Tuesday 11 April 2006 - 11:59:39 Citovat
Host
ja jo mam karavan a je tam tohle divny zarizeni
Lib
Tuesday 11 April 2006 - 13:15:09 Citovat
Host
to bude mit kazdej novejsi opel v kombajnu, vectra B to ma teda urcite a astra G tusim taky
JohnyT
Tuesday 11 April 2006 - 18:17:18 Citovat
Host
Ahoj Tlumíku, nic zásadního se asi nestane jen přijdeš o další vymoženost, ale asi je lepší mít tlumiče ok Kompresor ma samostatnou pojistku.s obrázkem auta a šipky pod ním, která ukazuje nahoru i dolu.
Jinak si myslím, že jsou stavitelné za cenu kterou uvadiš, viz. odkaz [link][/http://obchod.autokelly.cz/Default.aspx]
Tlumex
Tuesday 11 April 2006 - 20:21:21 Citovat
Host
ten link nejede odhad bska 8 litru jeden dofukvaci boze ruzo to je den __;
elgar
Thursday 13 April 2006 - 16:20:34 Citovat
Host
Měl jsem stejný problém, nedávno jsem je nechal měnit a volali mi ze servisu, že pár originálních stojí asi 11 tis. Kč. Nakonec mi tam dali druhovýrobu za 3.600 a funkce je v pohodě. Jen se na dlažbě občas ozývají takové pazvuky z uložení. Nevím, jestli je to tím, že by to zfušovali nebo jestli si to teprve sedá. Jo a o kompresoru nic neříkali, tak nevím, jestli by bylo vhodné ho vyřadit tou pojistkou...
Vranoch
Thursday 13 April 2006 - 22:34:42 Citovat
Host
Ty dofukovaci tlumice se jmenuji "nivo" a maji tu vlastnost, ze at mas auto prazny nebo ne, tak sedi furt stejne. Mel jsem to i na stary OA. Je to docela prijemny, jel jsem necim bez toho a s nalozenym je to jinej pocit. To by ale bylo celkem fuk. Dulezity je, ze kdyz tam tuhle ficuru mas, tak nemas rucni nastavovani sklonu svetlometu, takze kdyz tam das normalni a nalozis auto, tak budes svitit panu bohu do oken a protijedoucim do bryli ... a jestli mas xenony, tak ti fakt podekujou ... Vranoch
Tlumex
Friday 14 April 2006 - 07:01:48 Citovat
Host
No ja mam cirou optiku xenony ne. Zatim me nikdo ani v noci neproblikaval takze asi ok. Na ty tlumice s dofukem fakt nemam ted pokud to vydrzi este par mesicu klepat tak vymenim i pruziny taky je mam asi postizeny karboflexovym tuningem. Jak dlouho myslite ze to vydrzi "klepat"? A delaji se mi pod autem moc pekny louzicky od oleje
Yper
Friday 14 April 2006 - 08:49:43 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, pokud ztratíš kapalinu z tlumičů, tak si asi nejspíš brzo v nějaké zatáčce rozbiješ hubu, protože zadek nebude sedět, ale budeš s ním poskakovat.
S tou cenou je to jako s origo díly od Opela na ostatní součástky.
Když jsem chtěl měnit kuláky na předních ramenech, tak u Opela stály každý 1500,-Kč. Zíral jsem na ně do vitríny a nevěřil vlastním očím! a nadával sám na sebe, co že jsem si to koupil za šunt auto!
Nakonec jsem je sehnal v Auto Kelly od Delphi (údajně nejlepší druhovýroba) a stále drží, kdy oba dva mě stály polovinu jednoho originálu!
S těmi dofukovacími tlumiči je to stejné - vykašlal bych se na celý SACHS.
Jinak pokud někomu tlučou po výměně, jak jsem tady četl, tak nejspíš v tom servisu nevyměnili gumové uložení, které je víc než vhodné vyměnit současně - jsou tuším dvě na každý tlumič - takové misky!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1316 sec,0.0999 z toho dotazů.