• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Divné chovanie pri brzdení
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Buco
Tuesday 21 March 2006 - 17:26:49 Citovat
Host
Mam problem (ved preto pisem do poradny), takze:

OB97 2,5TD (ale to asi nie je podstatne) sa divne chova pri brzdeni.

1) Konkretne, pri prudkom brzdeni zacne tahat dolava. Niekedy aj pri prudkom brzdeni ide rovno, pricom volant sa natoci doprava.
2) A pri pomalom dobrzdovani (napr pred krizovatkou) brzdi nejak nerovnomerne, teda chvilku akoby zaberali brzdy viac, chvilu menej. Frekvencia toho zaberania/nezaberania klesa s rychlostou.

Pritom oblozenia a kotuce vpredu aj vzadu boli menene v novembri (a odvtedy sa to takto chova) ale aj pri dalsich kontrolach v inych servisoch mi potvrdili, ze oblozenia a kotuce su OK.

Neviem ci 1 a 2 spolu suvisia, alebo su to nezavisle veci. Kazdopadne budem rad vsetkym tipom na riesenie. Diiik
NIO
Tuesday 21 March 2006 - 17:32:33 Citovat
Host
toto se stava pri nejakych levnych replikovych kotoucich nebo jejich stoceni-obrouseni.
zalezi take ny typu oblozeni. Muze to byt take tim ze se jeden valecek moc nevraci a pak brzdi driv.
Buco
Tuesday 21 March 2006 - 17:56:32 Citovat
Host
uhm .. no pokusim sa zistit co mi to tam vlastne dali (oblozenia + kotuce)

na to tahanie dolava mi zatial povedali, ze to mozu byt brzdove hadicky, ktore mozu byt zpuchrele a tak nemusia rovnako prepustat brzd. kvapalinu (brzdove valceky boli menene asi pred 1a1/4 rokom).

len to nerovnomerne brzdenie.. strasia ma, ze to moze byt pokriveny "brzdic" (teda celuste v ktorych su oblozenia ak to spravne chapem) a to uz asi bude drahsie
Buco
Wednesday 22 March 2006 - 09:36:54 Citovat
Host
Doplnujuca otazka: Ake su u opla katalogove cisla spravnych brzdovych hadiciek na OB97 X25DT (sedan) ?

Lebo nejake objednali a tie co prisli vraj nepasovali. Diiiiik.
Buco
Tuesday 02 May 2006 - 16:11:09 Citovat
Host
len pre info:
tak som teda po par mesiacoch zmudrel ... nasiel som manika co nebol lenivy dat to na zdvihak a chytit koleso do ruky .. a ajhla .. capy prednej napravy ... a nacate loziska
Anonymní
Monday 22 February 2010 - 11:03:45 Citovat
Host
Mám taky zajímavou závadu na brzdách,nebo nevím vlastně,na čem.Omega c při přibrždění výrazně uhýbá do leva.Dělá to ,pokud normálně držím volant při jízdě.pokud zkusím přibrzdit s puštěným volantem,volant trochu cukne vpravo,ale auto brzdí rovnoměrně a nestáčí se doleva.Všechno prohlídnuto, brzdy odbržďují,kotouče + desky ok,zajeté,asi rok staré,náprava taky ok.a jako perličku,dnes jsem s tím byl na stk a čekal ,že mě vyhodí,Ale v nápravě žádné vůle a brzdy na válcích zcela v pohodě,rovnoměrný účinek a já v klidu prošel.Nesetkal se s tím někdo,?
mates
Monday 22 February 2010 - 12:39:33 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Takže si to shrňme: když volant držíš, auto táhne doleva... Když nedržíš, jede rovně... Chybu bych viděl v držení volantu _;

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Anonymní
Monday 22 February 2010 - 20:05:21 Citovat
Host
je to divné,normálně na rovné ,přímé silnici držím volant,při přibrzdění auto uhýbá výrazně doleva......pokud volant pustím,třeba v 80 km rychlosti a přibrzdím,volant cukne tak 3cm na obvodu volantu vpravo,ale auto jede rovně,bez tahání .....takže moje úvaha,zakopaný pes budu asi v přední nápravě,byť ta se i na stk tvářila bez vůlí,tuším,že to budou silenty....
JOB
Monday 22 February 2010 - 21:18:00 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Nemáš volný řízení nebo pomocnej čep řízení ?

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Anonymní
Monday 22 February 2010 - 22:12:21 Citovat
Host
to je všechno pevné,zkoušel jsem to sám a technik na stk m i s tím třepal taky důkladně ....já to tipuji,že některý silent je nějaký měkčí,nebo se začíná trhat,ikdyž je zdánlivě ještě dobrý...zítra jdou ramena ven.....

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1592 sec,0.1236 z toho dotazů.