• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Nebrzdí ruční brzda
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Legend
Saturday 09 December 2006 - 14:45:58 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Xcelsion napsal ...

Taky mi nebrzdi u OB Car 2.0 /16V. Chci sundat kotouc.
Zadni brzdic dole, inbus co drzi kotouc vysroubovany ale kotouc nejde. Co dal, poradte.

Je vidět, že ses pustil do kompletní renovace Omegy _; . Zadní kotouče by měly jít odklepnout přes nějaký dřevěný špalík pořádným kladivem. Nicméně k seřízení ruční brzdy to není třeba sundávat. V kotouči je kromě 5 děr na šrouby ještě jedna díra bez závitu. Takže se musí otočit kotoučem tak aby ta díra byla úplně nahoře. Pak je vhodné, když se to dělá poprvé, vzít malou žárovičku - třeba z obrysových světel, připájet k ní drátky a posvítit si tou dírou dovnitř do kotouče, aby bylo vidět vnitřní uspořádání ruční brzdy. Je tam taková otáčecí "křidélková" matice, tak s tou se seřizuje ručka. Dírou se prostrčí šroubovák a tím se otáčí matice do té doby, až začne ručka lehce brát při 3. zubu. Když ten kotouč sundáš, je to hned všechno krásně vidět.

[ Upraveno Saturday 09 December 2006 - 14:47:49 ]

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Xcelsion
Saturday 09 December 2006 - 19:34:24 Citovat
Host
Nejde mi dolu zadni kotouc. Je jakoby na pruzine. Je mozne, ze by tam byly vybrzdene hluboke drahy od paken rucni brzdy a pres ty roztazene pakny to nejde dolu ?? Poradte nekdo kdo s tim mate zkusenost. O B Car 2,0 I. Ostatne rucka nebrzdi.
Diky
JOB
Saturday 09 December 2006 - 19:40:41 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Xcelsion napsal ...

Nejde mi dolu zadni kotouc. Je jakoby na pruzine. Je mozne, ze by tam byly vybrzdene hluboke drahy od paken rucni brzdy a pres ty roztazene pakny to nejde dolu ?? Poradte nekdo kdo s tim mate zkusenost. O B Car 2,0 I. Ostatne rucka nebrzdi.
Diky

Je to jak říkáš a nedá se nic jinýho dělat než násilně sundat.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Xcelsion
Saturday 09 December 2006 - 19:42:32 Citovat
Host
Lituji, ale nejak mi blbne prohlizec a nevidel jsem, ze se muj prispevek zobrazil ani Tvoji odpoved, Legend. Diky, ale ja s tim musim dolu, protoze se na to asi dosud nikdo nepodival. A protoze to delam synovi [21 let], tak poradne, aby nemel problem. Proste, lana, pakny, desticky, bubnokotouce, prachovky, vsechno co bude treba. Brzdy mam rad OK.
Myslim ze to nejde protoze jsou tam vybrzdene drahy od paken a ty jsou roztazene a brani. Je to mozne?


Jo, uz mam spravenou tu klapku, bylo vyskocene ovladani pod skrinkou spol.

Dik Xcelsion
Legend
Saturday 09 December 2006 - 19:44:21 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Když ten kotouč pruží, tak asi opravdu drží na paknách, bývá to trochu vybroušené do hloubky. Dalo by se tu ručku hodně povolit tou seřizovací matkou (nahoře mezi paknama) a pak by to mělo jít sundat. Nebo zkusit kotoučem otáčet a současně ho stahovat větší silou.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Xcelsion
Saturday 09 December 2006 - 19:51:07 Citovat
Host
Ten prohlizec uz se upne zblaznil, to sou veci to sou veci....
Nemel bych taky palickou zavrit ten klic vzadu dole co rozevira pakny, on ten BOWDEN bude taky zarezlej a asi to drzi v rozevreny poloze.
Ale to az zitra, az prestane chc... tedy prset.
__;
Hele, k tem tlumicum vzadu vedou vzduchovy hadicky. Mel jsem to kdysi na OA 1.8 karb. pierburg.
Vzadu v kufru byl motoventilek a to byla super VEC. Tady ale ventilek neni a bojim se nejaky automatiky. Neco se zde o tom pise v jinych vlaknech, da se to shrnout, abych to pochopil?. __;
Legend
Saturday 09 December 2006 - 20:30:23 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Pokud jsou zarezlé bowdeny, tak bych to ustřihl úplně u zadní nápravy, lanko je navlíknuté na takovém obdélníkovém očku. Pak musí ručka povolit. Hlvně se připrav na hooooodně práce s výměnou kompletního lanka (myslim že dokonce nejde oddělit levé od pravého, mění se komplet), nejsem jistý, jestli nemusí dolů i výfuk. Je to umístěné až nad kardankou a nad protitepelnou clonou výfuku, která tuším nejde sundat bez demontáže výfuku.
K tomu výškovému stavění tlumičů - dalo se to dokoupit jako zvláštní výbava. Je to systém, který udržuje konstantní výšku zadní části auta nad silnicí. Na zadní nápravě je snímač a řídící jednotka, která to vyhodnocuje a ovládá vstupní/výstupní ventily a vzduchové čerpadlo. Takže pří více naloženém kufru to dofoukne tlumiče, při vyložení věcí to zase upustí. Ale je to hodně drahé na opravy, jeden tlumič stojí skoro 10tisíc a další komponenty taky nebudou o moc levnější.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Xcelsion
Saturday 09 December 2006 - 20:45:33 Citovat
Host
To nezni moc povbudive. Zitra pod to vlezu, nastesti je tam dost mista a podivam se. Vyfuk uz byl jednou dole kvuli vymene tesneni pod vyfukovym potrubim a tech brejli mezi potrubim a prvnim dilem. Podruhe uz to neprezije.
Yper
Tuesday 12 December 2006 - 08:55:17 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Legend: přesně jak píšeš, já měl lanovody taky zarezlé - stává se to přesně v tom ohybu před zadními koly. Než bych se s tím matlal, tak jsem lanovody těsně před jejich připojením k táhlu zadního kola prostě říznul. Tím se to celé uvolnilo a basta.
Nové lanovody mne na VéBé vyšly na nějakých 1200 Ká a myslím, že by se dnes daly sehnat i o nějakou tu stovku levněji.
Každopádně dnes mám lanovody se silonovou vložkou, takže nepředpokládám jejich zničení před tím, než doslouží auto! _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Xcelsion
Wednesday 13 December 2006 - 21:40:09 Citovat
Host
OBCar2.0i 16V zadni brzdy a rucka.

Tak jsem se na to poradne podival. Bowdeny by mely jit sudat i kdyz jsou zatuhle, pokud maji teflonove vlozky, jdou trochu rozhybat. Pak to hranate ocko jde sundat. Me se to povedlo na obou stranach, ale je to zbytecne, lana jsou stejne na vyhozeni.

To hranate ocko nejde s paky sundat nebo nemuze spadnout, pokud se tam zachovala vnejsi vratna pruzina, ktara je zasunuta v takove male dirce na konci paky excentru rucky. Asi je vetsinou ztracena, ja tam mel jen jednu. Pak je nebezpeci, ze se pakny nevraci a pribrzduji.

Pod bubnokotoucem vsechno rezave a nepobyblive. Dany nove kotouce Brembo, pakny. desticky, sada pruzinek a pojistek. Prachovky osetreny prostredkem na gumu a pistky promazany.
zitra se vrhnu na lana. Excentr a paka rucni brzdy ocisteny a promazany.

Dvojity bowden mam za 650,-. O zivotnosti dost pochybuji, ta je omezena temi prachovkami vlnovecky na konci bowdenu. Ty se mi u AR156 2.5V6 roztrhly za rok, jak jsem dnes zjistil. Pak tam s.re sul a je to.

Mam fotky z demontaze a montaze, ale J.H. je nemuzu poslat. Jestli mate nekdo zajem, napiste, treba se toho nekdo ujme.
Cauky, Xcelsion

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2493 sec,0.2011 z toho dotazů.