• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ventilátory chlazení X16XEL
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Koka
Monday 12 June 2006 - 11:36:37 Citovat
Host
Zdravím všechny. Tradičně s prvním horkým dnem se objevila závada na mém voze - při zapnutí klimy se mě neroztočí ani jeden ventilátor chlazení na chladičích (chlazení+klima).Dříve roztočily okamžitě, bez ohledu na teplotu. Nesepne ani chlazení motoru při vysoké teplotě (dříve mi točil každou chvíli, pokud bylo tepleji). Co radí odborníci? Zítra sice jedu do servisu, ale rád bych byl připravenej, oby mě nevoškubali případně i sám něco proměřil a odzkoušel, ať jsem v obraze. Děkuji předem...
qpc
Monday 12 June 2006 - 11:55:37 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no,je mě divné,že by je něco spojovalo.

Klima má pojistku a relátko(tušim,že klimakontrol nemáš u tohoto motoru).Moc jí ale nepokoušej,pokud se neni schopná chladit,tak se ti natlakuje a vyběhne nějakym těsněnim

Ohledně teploty motoru začít asi čidlem teploty a termostatem

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Koka
Monday 12 June 2006 - 12:08:51 Citovat
Host
Zapomněl doplnit, že klima je manual.
Ta pojistka a relé je v mot. prostoru, nebo v poj. skříni?
Čidlo teploty je asi nejspíš na chladiči,že? Dá se vyklemovat a roztočit tak ventilátor?
Koka
Monday 12 June 2006 - 16:13:58 Citovat
Host
Ha! Taxem právě v koloně otestoval, že na teplotu to zareagovalo a venťas se roztočil (sice mám pocit, že při podstaně větší teplotě, ale přece, takže neřeším). Takže problém je jen ten, že při zapnutí klimy se nic neroztočí (dřív seply oba). Tím pádem nechladím chladivo a klima nanic. Nějaké rady, co prubnout? Tipuju, že je v háji ten přední ventilátor, onehdá mě už v něm pěkně skřípalo, tak ho trochu prostřík wdčkem a byl klid. No teď je až moc velký klid...
Vodník
Monday 12 June 2006 - 23:20:24 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Koka: mě se ty vrtule od Klímy netočí už rok a půl a dokud jedu, Klíma chladí jako blázen. Proč se netočí, to zatím nikdo neví. Ovšem já mám Omegu, pravda...

[ Upraveno Monday 12 June 2006 - 23:21:18 ]
RBr
Tuesday 13 June 2006 - 16:22:57 Citovat
Host
Vodníku, to nebude tou omegou, to budeš mít někde chybičku....u mojí O-B se mi taky ihned rozjedou oba větráky, když zapnu klímu. A to i v zimě a mrazu!

Koka: když tak mě opravte ale domnívám se, že větrák klímy by měl jít zkontrolovat stejně jako větrák chlazení motoru: odpojit konektor, přiložit 12 V z aku (+ i kostru) a jede/nejede....
A taky bude mít svou pojistku, tu jsi našel o zkontroloval?

[ Upraveno Tuesday 13 June 2006 - 16:26:09 ]
Koka
Thursday 15 June 2006 - 17:07:02 Citovat
Host
Pánové, chyba byla v tom výkonovém odporu, co je na tom kablu k větráku. Vzal ho ďas. "Naštěstí" sehnal druhý na vrakáči. Ovšem to naštěstí je jen v uvozovkách. Asi mě už střelí, problému to bylo asi jen půle, klima furt nechladí. Kompresor tlačí, chladiva je tam doplna, ale stejně trubky horký (a interiér vozu ještě více). Už 2 roky řeším něco na klimě a furt nefachčí, max. 2 týdny a zas se něco posere. Za ty 2 roky bych měl nový auto, co sem do toho nastrkal (bezúčelně) peněz! Má někdo nejpravděpodobnější tip?
Henry
Thursday 15 June 2006 - 21:42:53 Citovat
Host
Teraz ti uz ventilator na klime bezi hned po zapnuti?
JardaB
Thursday 15 June 2006 - 21:49:55 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ta klima by chladila i bez ventilatoru, za jizdy se to chladi proudicim vzduchem (min ale prece). Chtelo by to pripojit tlakomery za chodu a zmerit tlaky, pokud budou OK, tak je v pytli asi expanzni ventil (polozka neco pres litr) pokud jsou tlaky spatne tak asi nejde kompresor. Moc dalsiho se tam nemuze podelat, pokud je dost chladiva

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Koka
Wednesday 21 June 2006 - 20:31:09 Citovat
Host
Jen pro zajímavost doplňuji pokračování story - poté, co rozběhl ty ventilátory (zapínaj hned po zapnutí klimy) dle chlaďařů chladivo v pr..., tentokrát propouští tlakový spínač. Koupil nový u Opla za 2 klacky, ale chlaďaři se marně snažili to montnout. Tak to odnes zpátky do Opla, že je tam zdrbaný závit a voni zas, že to zničili ti chlaďaři. Tak to se mi snad zdá! Ani blbá výměna odšroubovat-našroubovat mě není dopřána bez problémů! Tady je každá rada drahá, asi by to chtělo spíše právní poradnu...

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1293 sec,0.0997 z toho dotazů.