• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Automaticke rozsviceni svetel po zazehu
Přejít na stranu  1 [2] 3 ... 30 31 32
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
prtka
Wednesday 07 December 2005 - 08:31:34
Host
Víte moc dobře ,ře se vyznám v el .jak koza v petrželi...Riwi je dobře ,že jsi to tu nadnesl...aspoň je o čem dumat.Ale ,když si vemu sebe a podívám se na moje výjezdy...tak musím říct,že startuju...(jsem bezohledný prevít,proto při ukončení jízdy nevypínám rádio ani ventilátor).....hned rožínám světla a jdu třeba škrábat nebo hned jedu,takže vlastně podle Riwiho a nemám důvod mu nevěřit si krágluju altík...a podle mě 99% lidí...no nevím,ale podle toho co jsem napsal bude těch 5+5 pro moje auto ...nebo-li altík vysvobození
hostik
Wednesday 07 December 2005 - 08:50:44
Host
Chcete rici, ze elektroinstalace auta neni stavena na rozsviceni svetel po nastartovani motoru? NIkdy jsem s tim zadny problem nemel, nejak se mi to nechce verit, ze by to zapadonemecti soudruzi nepromysleli do dusledku
kratein
Wednesday 07 December 2005 - 09:43:00
Host
Hostik:Tady nejde o elektroinstalaci ta na to samozřejmě stavěná je,ale o to že baterce a altíku zkracuješ životnost tím okamžitým zatížením.

A k tomu zapojení stačilo by i jedno relé místo druhého se zapojí 10A dioda v propustném směru.
ms
Wednesday 07 December 2005 - 09:53:50
Host
jasne ze by stacilo, ale Palic to robil podla origo zapojenia podla schemy a tam su 2 rele, , aby sa to dalo urobit ako modul k zasunotiu do original patice v aute.
Yper
Wednesday 07 December 2005 - 10:08:18
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, ta prodleva je zejména asi nutná zejména při zimních startech. Skutečně při startech dochází k dost silné zátěži baterie a celého systému.
Před nastartováním mi proběhne test a všechny kontrolky pozhasínají (ropák) a zůstane svítit jen mazání a dobíjení. V okamžiku startu (po nastartování) se mi rozsvítí (když mám slabší baterii) znovu kontrolka ABS a test na tuhle funkci probíhá znovu a je to doba zhruba 4 vteřin od startu, než zhasne. Altík se také asi vzpamatovává.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Bad.Man
Wednesday 07 December 2005 - 10:56:57
Host
No pánové už jednou jsem to tu psal ..... podle mě geniálně to vyřešilo Audi u modelů A6 a A8 (u A4 nevim) .... Automaticky po startu se rozsvítí ve vnitřních parabolách cca 10 - 15W žárovky (u novejch modelů A8 už dokonce LEDky) a po zapnutí světel tyto zhasnou (v případě LEDek jsem viděl u některých že svítí pořád) .... problém tohoto je, že ty světla pro denní svícení zabírají jednu parabolu z každého světla .... což si Audi u těhlech modelů může dovolit bo je pro normální svícení osazuje bi-xenonama ..... jinak těch 10 - 15W pro denní svícení bohatě stačí (v parabole samozřejmě) ..... ještě podotýkám, že se automaticky rozsvěcí pouze tyto dvě žárovky nic jiného (zadní, osvětlení SPZ apod.) ..... zapojení je vcelku jednoduché (i s tim zhasnutím těchto světel při rozsvícení normálních) ale nevim jak umístit LED do paraboly tak, aby nenarušily svícení normálních světel u aut, které samozřejmě nejsou vybaveny bi-xenony ..... v případě VeBe nebo OBe s xenonama bych teoreticky jeden nápad měl ..... a sice udělat z bílých LED kruh okolo čočky (hustě nasázené bílé LED ve dvou řadách dokola) ale je to pouze teorie .....
Yper
Wednesday 07 December 2005 - 11:03:22
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jo, to jsem nedávno v televizi viděl. Dává se to na Audi a BMW. Ve skutečbosti to vapadá jako tribice ze skla - neónová, ale přišlo mi, že je to z plastu.
Problém ovšem je, že pokud by se to dělali z bílých diod, co žnení problém, osadilo by se to na tišťákovou desku, ale jak se dostat do vlasní paraboly a nepoškodit to - kuchnout, ale jak?

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Bad.Man
Wednesday 07 December 2005 - 14:34:20
Host
2 Yper - nevim jestli jsi mě pochopil ..... za prvé to co dává BMW kolem světel jsou pouze parkovačky ..... za druhý - mrkni se někdy na poslední model A6 z blízka ..... uvidíš že v parabolách co jsou blíž masce jsou naprosto jiný žárovky - vypadaj podobně jako ty, co se používaly ve starejch MBčkách před halogenkama ..... a A8 novej model po čase místo těhlech přešla na LED .... a ta to má taky udělaný zajímavě - 5x LED (nebo 5x skupina menších LED) v samostatných "parabolkách" a to celý umístěný v jedný velký parabole .....
Co se týká tý instalace do VeBe tak nevim kolik je místa z vnitřní strany světla ..... v tý stříbrný umělý hmotě která je okolo čočky bych udělal díry, Do nich nacpal průchodky s parabolkou pro LED (vhodný by bylo použít LED kterou v GM Electronic nazývaj "Auto LED" a nebo skupiny SMD LEDek - kvůli úhlu vyzařování ..... a tišťák nacpat z vnitřní strany ..... jenže to zas vytváří problém s použitím SMD součástek ......

Nevim no ..... to fyzický umístění je oříšek .....
Hlavně se to musí udělat tak, aby to vytvářelo dojem celistvýho světla ..... jakýkoliv jiný řešení (napadlo mě udělat svítící pruh na celou šířku světla) u polišů asi neokecáš ..... ale pokud to bude kruhový a nejlépe v samostatný parabole tak je šance na úspěch (nakecat polišům že to je schválenej doplněk pro celodenní svícení)
..... sem se rozkecal ..... HOWGH
Palic
Wednesday 07 December 2005 - 14:41:59
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
bad.mane na jednyc strankach sem nasel jednoho manika kterej pouzil ledky tzv LUXEON (ma kolem 180cd) napajeni 4V a proud kolem 350mA (vGME se da poridit kolem 250Kc jedna)........ a tu mel danou jako mame my na VB v prednim narzniku mlhovky......... mozna vzit tuhle ledku a nejak ji nacpat do paraboly......... prodavaji se bez a s optikou......... tohle by stacilo na denni svit..........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Bad.Man
Wednesday 07 December 2005 - 15:19:45
Host
2 Palic: No tak tohle jsou přesně oni který používá Audi .... koneckonců to maj na svejch stránkách Odkaz .... zajímavý ...... moc zajímavý ......
Přejít na stranu  1 [2] 3 ... 30 31 32  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1513 sec,0.1221 z toho dotazů.