• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Lehce vibruje, ale jen někdy
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vodník
Friday 02 December 2005 - 07:42:40 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Nový úkaz na mé 2,5DT: v různých rychlostech tak od 80 výš v mírných zatáčkách, třeba při přejíždění z pruhu do pruhu, lehce zavibruje volantík. V autě to trochu vypadá i jako když plave. Inu, čerstvě obuté zimáky, říkám si, dáme znovu převážit. Ale pak také při pojíždění v Praze v koloně, pomaloučku, krůčkem, bez kvaltu a rovně, a zatřese se volant. Tak dvě vteřinky to trvá. Takže od kol to být nemusí? ten pohyb se přenáší i na šaltpáku, jsem zjistil, chca tam dát jedničku. Jak jsem ji přitáhl k sobě, zavibrovalo to v ní a na volantíku. Co si o tom myslítě?
Bad.Man
Friday 02 December 2005 - 10:21:06 Citovat
Host
Silentbloky na motoru, uložení kardanu - už jsem to popisoval .... uprostřed zhruba je uloženej v takuvym kruhovym držáku a ten je vycpanej gumou - ta zpuchří a kardan se tam hodně viklá .....
Vodník
Friday 02 December 2005 - 11:32:10 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
No, co se dá dělat, prověříme to. Víte někdo, kde a za kolik se na OB 2,5DT dá takový silentblok pořídit? V poradně jsem našel jen na vectry... Dík moc.
JOB
Friday 02 December 2005 - 12:11:54 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Vodník napsal ...
No, co se dá dělat, prověříme to. Víte někdo, kde a za kolik se na OB 2,5DT dá takový silentblok pořídit? V poradně jsem našel jen na vectry... Dík moc.

Pokud jde o ten kardan dělal jsem to v létě a ten silentblok stál asi 600,- +/- .
Radím ti kup si i ložisko do toho silentbloku.Jinak už jsem to tu popisoval ,až budeš demontovat ten kardan,budešho muset rozpůlit (je to vlastně teleskop,takže vytáhneš jednu půlku z druhý) a až to budeš dávat do kupi tak pozor.Kardan je vyváženej a tak půjde složit pouze v jedné poloze.Buď si to označ nebo pořádně koukej poznáš to na tom ozubení chbí jedna drážka.Kdyby jsi měl nějakej problém tak napiš
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Pá pro 02 2005, 12:24 ]</span>

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Vodník
Friday 02 December 2005 - 20:20:01 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Díky, kluci. Já trošku brousil poradnou, ale drobet neštymovaly ty příznaky a pak se to řešilo na jiných motorech. Takže jasný: silentbloky na motoru a kardan.
JOB, já to asi dělat nebudu, nejsem na to vybavený, ale aspoň budu moct dohlídnout. Dám vědět, určitě.
JOB
Friday 02 December 2005 - 22:19:12 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Je to jednoduchý ale chce to jámu nebo rampu,případně zvedák.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Vodník
Monday 05 December 2005 - 17:14:00 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Já jsem asi cvok. Zajel jsem dnes do pražského Automontu, ať se na to kouknem, co je teda špatně. "Možná to taky jede jen na pět válců. Dejte si převážit kola," poradil dobrý muž v příjmu. Na moje "ale" suše poznamenal, že pneuservis je přes ulici. Jediná korekce byla na levém předním kole "o pět gramů, ale tím to být nemohlo," řekl pneuservisník. Jel jsem to vyzkoušet. Ve všech rychlostech od 50 do 190 (na pět válců...???) se volant ani nehnul, auto sedělo na silnici jak přibité, drobné rychlé vibrace při pomaloučkém dojíždění se už neobjevily. Jen při tom převažování v pneuservisu jsem si všiml, že na levém předním brzdovém disku je vyjetá drážka. Takový asi centimetr široký proužek hodně zdrsnělého povrchu. Destičky jsem tam nechal dát nové před dvěma týdny. Trošku pískají, jinak nic. Přemýšlím o tom, a taky nic...

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1849 sec,0.1317 z toho dotazů.