• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Chybna riadiaca jednotka?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Marian
Tuesday 06 September 2005 - 22:04:37 Citovat
Host
Uz sme moj problem rozoberali v inom vlakne, ale cele sa to zamotava a vlakno o vymene riadiacej jednotky (RJ) som nenasiel.

Mam Opel Zafira 1.8 16V XE1, r.v. 2000, nabehanych 205.000 km. Doteraz bolo auto bez problemov, ale poslednych cca 500 km zacal motor "skubat", dusit sa a pocas jazdy zdochyna. Zacala sa tiez zaroven rozsvecovat kontrolka motoru.
Auto bolo na diagnostike, ktora hlasi dve chyby - ziadne informacie z cidla teploty vzduchu a ziadne informacie z cidla prietoku vzduchu (snad si to dobre pamatam). Vycistili mi skrtiacu klapku - nepomohlo. Kontrolovali aj EGR, tvrdia, ze je OK.
Potom v Opli prisli na dve mozne priciny problemu: bud je vadna vaha vzduchu (v ktorej su umiestnene obe cidla, ktore sa RJ nehlasia) alebo RJ chybne vyhodnocuje udaje z vahy vzduchu a tym padom ju treba vymenit.
Dnes vymenili vahu vzduchu za novu a 50 km islo auto v pohode, no potom to vsetko zacalo znova - motor nabehol na nudzovy rezim a skube sebou jak besny.
Aky je vas nazor? Skutocne odisla riadiaca jednotka, alebo to moze sposobovat este nieco ine?
V pripade, ze riadiaca jednotka skutocne odisla - da sa kupit niekde inde ako v Opli? Ten za nu pyta 35.000 Sk. Mate niekto nejaky tip, ako odvratit investiciu 35 litrov, z ktorej mam uz teraz osypane cele telo? Ma zmysel hladat RJ niekde na vrakaci?
Za kazdu dobru radu vopred dakujem.
Anonymní
Tuesday 06 September 2005 - 22:21:37 Citovat
Host
Ozvi se mi Email
JardaB
Tuesday 06 September 2005 - 22:22:17 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Nevim vubec, jake je tam cidlo, ale obecne ma nekolik privodu - zem, napajeni (12V) a vystup(y). Tam bych zacal, muze byt klidne blby nejaky konektor, nebo prodreny drat. Kdyz neni signal ze 2 cidel najednou, tak bych podezrival chybejici napajeni. Nezda se mi taky, ze by motor pri tomhle blbem cidle delal takove problemy, RJ se dokaze bez nej docela dobre obejit (zase obecne vzato). Na diagnostiku bych zas tak moc nespolehal, obcas se jako chyby vyhodnoti blbosti, ktere jednotka pozna a vzniknou v dusledku chyb,ktere RJ nepozna. Obecne nejlepsi je (pokud to jde a je vhodny diagnosticky pristroj) sledovat za jizdy hodnoty cidel a vystupu RJ a hned se pozna, co motoru chybi nebo dava nesmyslne hodnoty.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Marian
Tuesday 06 September 2005 - 23:58:58 Citovat
Host
2JardaB: No neviem, nie som az taky odbornik, ale ked RJ nema korektne udaje z vahy vzduchu tak podla mna nedokaze spravne namiesat bohatost zmesi a motor potom straca vykon a skube, ale mozno sa mylim. Som len teoretik...
Anonymní
Monday 26 September 2005 - 10:28:47 Citovat
Host
Cau, jsem jenom zvedavej, jak to dopadlo Marianovi s tou RJ & vahou vzduchu. Nebo ze by jeste neco jinyho?
Cau, Ruda G.
koniec zly
Wednesday 28 September 2005 - 11:00:47 Citovat
Host
Skoncilo sa to najhorsim moznym variantom - musel som objednat original RJ za 35.000 Sk:
- cela diagnostika smerovala k chybnej RJ, skusal som vsetky rady co mi prisli
- snazil som sa zohnat RJ na vrakaci - obvolal som snad cele Ceskoslovensko
- zistil som, ze v tu odporucanom Bennett Cars sa spravaju horsie ako v Mototechne v ´88, vyse dvoch tyzdnov ma vodili za nos, nezaujem pomoct, kazdy telefonat ina informacia, podavali si ma tam jak blbecka
- RJ kupena v Rakusku a Nemecku je drahsia ako u origo servisu v SR
- auto mi stoji uz 4 tyzden - nova RJ je objednana od strvrtka minuleho tyzdna a mala by byt dnes alebo zajtra.

Mam vsak aj jednu pozitivnu spravu pre vsetkych: v Bratislave som objavil servis s lepsou diagnostikou ako ma Opel a su na neho velmi dobre referencie. Napokon som sice jeho sluzby nevyuzil (kedze som musel objednat origo RJ), ale pocas patrania som na neho dostal niekolko tipov. Tiez musim povedat, ze pan bol po telefone mimoriadne ochotny, ustretovy, aj ked vedel, ze mu z toho asi nic nekapne. Je to p. Holub, Mierova 131, Bratislava, 0903 423 535. Su na neho dobre referencie aj na Odkaz.

Ak je zaujem, pripisem sem informacie, ako sa auto sprava po vymene RJ. Dufam, ze problem bude vyrieseny.

Naklady v MaH Opel Bratislava:
- vycistenie skrtiacej klapky - 800 Sk
- diagnostika problemu - 2000 Sk
- nova RJ - 35000 Sk
- vymena RJ - 500 Sk
Marian
Friday 30 September 2005 - 10:37:06 Citovat
Host
Aj takto sa da dopadnut:

- riadiaca jednotka napriek ubezpeceniu Opla ze je objednana DODNES NEPRISLA. Zastupca Opla mi oznamil, ze riadice jednotky pre X18XE1 na centralnom sklade v Nemecku dosli a v ich systeme nevedia najst v celej Europe ani jeden kus. A ceresnicka na dort na zaver: riadiace jednotky vraj nie su vyrobene a musim cakat, kym sa Oplu uraci cosik jaksik vyrobit. Auto mi stoji uz mesiac a oprava v nedohladne... Smejdi
klubo
Friday 30 September 2005 - 11:11:40 Citovat
Host
kopnul bych je do prdele, nezaplatil jim ani korunu a sehnal to za pár šlupek v annonci
Marian
Tuesday 04 October 2005 - 09:47:17 Citovat
Host
Mno, dik Klubo za radu Prebrusil som vsetko co sa da, nikde som nic nenasiel. Nepomohla ani Annonce. Mam slubenu RJ na vrakaci, ale cakam na nu uz treti tyzden a kazdy den mi posuvaju termin ( Dnes som si zavolal na zakaznicke centrum Opla, kde mi s kludom Anglicana oznamili, ze to ze nemaju nahradne diely na sklade je uplne v pohode a ze si mam pockat, kym vyrobia nove RJ. Nevedia kedy ich vyrobia, neda sa nic urychlit a moze to kludne trvat mesiace. Nemate niekto informacie o tom, ci pomoze podanie na Obchodnu inspekciu? Nemaju nahodou vyrobcovia aut povinnost drzat nahradne diely na sklade? Dik za kazdu rozumnu radu.
klubo
Tuesday 04 October 2005 - 10:19:29 Citovat
Host
tak at ti daj náhradní auto zadarmo, budeš si platit jenom phm, ale fakt bych jim tam udělal cambus jako prase a nech si zavolat majitele a zahraj divadlo, nic jinýho nepomůže! a že strašně potřebuješ jezdit že deně přicházíš o tisíce a at ti daj náhradní, nazdar bazar

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1323 sec,0.1028 z toho dotazů.