• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega Áčko - ABS
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Honza Medvědovič
Friday 19 August 2005 - 21:39:12 Citovat
Host
Zdárec všichni,

Je to tady super, pár informací jsem již použil, ale zpět k problému.
Včera se mi na palubce rozsvítila kontrolka ABS. Abych to uvedl na správnou linku. Když zapnu zapalování, rosvítí se jako vždy a po nastartování zhasne, to je taky OK. Problém nastane až při jízdě. Asi po 20 metrech se ABS opět rozsvítí.
Pokud odhaduji dobře, když zhasne po nastartování, pak je jednotka ABS vpohodě, pokud se rozsvítí až při jízdě pak by mohla být chyba někde v těch senzorech na kolech.
Už jste se s tím někdo setkal?? Nevíte jak na to?? Dá se přijít na to který senzor je pryč, pokud je to tím (změřit, vyzkoušet)???
Jirka
Friday 19 August 2005 - 21:55:34 Citovat
Host
Zkus vyčistit ty drážkované kotouče ze kterých čtou ty snímače.Já vzhledem k tomu že mi chčije diferák a ta mastnota na sebe nalepí bordel jsem měl taky problémy s ABS i když né zrovna s kontrolkou.Drážky se zalepí a pak jsou to už jen hladké kotouče.
Jirka
Friday 19 August 2005 - 22:08:18 Citovat
Host
Zkus vyčistit ty drážkované kotouče ze kterých čtou ty snímače.Já vzhledem k tomu že mi chčije diferák a ta mastnota na sebe nalepí bordel jsem měl taky problémy s ABS i když né zrovna s kontrolkou.Drážky se zalepí a pak jsou to už jen hladké kotouče.
Horalka
Sunday 21 August 2005 - 15:22:40 Citovat
Host
Čaute pánové, tak vidím, že tu má někdo úplně stejnej problém jako já, akorát mě ta kontrolka nepravidelně problikává. diferák taky chčije, jenže tim to neni, vyčistil jsem všechny věnce ozubený a dělá to furt. v Oplu jsou debilové a nejsou schopný s tim nic udělat. takže koumám neustále. zkuste se tu zeptat po NIOvi, on ví kolik mají m¨ít čidla hodnotu odporu. preju vam hodne stesti a az vyresite, tak napiste co jste s tim m meli. uz si s tim nevim rady. caute Horalka
Anonymní
Sunday 21 August 2005 - 15:54:36 Citovat
Host
měl jsem podobný problém s ABS, diagnostika ukazovala LZ kolo a čištění drážek taky nepomohlo.. Když jsem prohodil čidla, dělalo to stejně a nakonec byla celá závada v ložisku kola.. Ložisko mělo už poněkud vůli a tím se změnila vzdálenost čidla od drážek..
Honza Medvědovič
Sunday 21 August 2005 - 20:08:37 Citovat
Host
S tím ložiskem, by to mohlo možná vyjít. Jen mi není jasné, že Ti ukazovala diagnostika na LZ kolo, tam je pořeci ten ozubenec na diferáku a tam to na ložisku kola nezávisí.
Z toho usuzuji, že problém byl v předním kole.
Zde mám asi také ložisko pryč. Je pravda že mi ABS přestalo fungovat, když jsem s hučícím ložiskem (asi ložisko) ujel asi 150 km.
Nevíte jaký je to rozměr a za kolik se dá sehnat???
Díky _s103
piticko
Thursday 25 August 2005 - 06:04:15 Citovat
Host
Rozsvitila se mi kontrolka na ABS po nekolika metrech jizdy a pak sem si vsiml, ze sem nechal zatazenou rucni brzdu....stacilo odbrzdit a vypnout a zapnout klicek zapalovani. Nemas jen pridrene nejake kolo? (jen si nevspomenu, jestli to bylo na Ackovy omeze2.0i, nebo na F.Scorpio, ale to je snad stejny, ne?)
Maka
Friday 26 August 2005 - 02:24:44 Citovat
Host
Měl jsem přerušený kabel k čidlu ABS. Rozpojte konektor (mezi mot.částí a blatníkem) měl by být
odpor na čidle 1-3K ohm. Pomačkejte vedení.
Honza Medvědovič
Sunday 28 August 2005 - 20:51:05 Citovat
Host
Zdárek,
usím Vám všem děkovat. Byl to ten senzor. Kabely byly OK, ale někde v něm byl problém, tak jsem ho vyměnil a je teď vše vpohodě.

Díky všem

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1391 sec,0.1105 z toho dotazů.