• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Otěrová lišta na přední dveře
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Wednesday 07 March 2007 - 20:58:59 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja jsem teda prilepil jen tak z pr.ele listu na LP dverich Patex super fixem, protoze se mi zrovna valel v kufru a uz rok se tvari, ze docela fest drzi. Plech tam uz skoro zadny nebyl. Jen to asi za hodinu zmoklo a musel jsem cistit bile fleky co zteklo, ale je to disperze stopy nejsou.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
maxim
Friday 09 March 2007 - 18:22:32 Citovat
Host
ony se ty listy i dost kradou rekl bych-mne pred supermarketem obrali o tu od spolujezdce a tu malou z blatniku i s blinkrem-a mel jsem vydelano
Host
Thursday 29 September 2011 - 16:40:13 Citovat
Host
Yper napsal ...

jj, chvíli to drží a možná i rok a někdy i víc a pak jednou po jízdě zjistíte, že tam prostě není - uletěláááá, asi do teplých krajin. ?lola



jak muze odletet kdyz je tam blinkr __;

Radim
Saturday 26 November 2011 - 16:50:31 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Lib: Listu s plechem, nebo jen plast? Ja mam trochu problem, ze ten plech me nejak opousti, plast je OK

Jak jsi tu listu přilepi s plechem nebo bez?
JardaB
Saturday 26 November 2011 - 17:30:32 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Posledni dobou to lepim primo bez plechu PU lepidlem, co se pouziva na sklo. Je teda docela prace to zafixovat nez tmel ztvrdne, vlni se to, krouti...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
ciba
Saturday 26 November 2011 - 20:42:41 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
mi povidej na tuna lepenky a 4 ruce a lezlo to vsude

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
Arimator
Tuesday 21 August 2012 - 09:34:02 Citovat
Uživatel #2303
Registrován: Thursday 14 July 2011 - 13:25:31
Příspěvků: 25
Zdravím, mám dotaz ohledně boční lišty, konkrétně přední dveře, což je asi i jedno kde je umístěna. Jde mi o to, že se mi ulomil (pravděpodobně únava materiálu) plastový "nýtek", kterým lišta drží (jestli správně odhaduji) na té hliníkové liště, která zase je přichycena oboustranou lepící páskou jak jsem se zde dočetl. A teď mi jde o to, že nevím, jakou cestu zvolit- výměna za novou? přilepení lepidlem na sklo? To jsou dvě možnosti, které jsem zde vyčetl, které jsou nejbezpečnější. Můj problém je, že nevím, jestli mám zkusit to lepení, protože co jsem se dočetl v poradně, tak se tu píše o odmašťování, apod., kdy z toho rozumím, že dotyční lidé lepily celou lištu, ale mě nadále drží na dveřích 4/5 délky. A já se nedostanu rukama pod tu lištu, protože je odchlýplá málo, a nemohu jí tudíž odmastit a řádně připravit na lepení. Když bych koupil novou (našel jsem jí na netu za 350kč), tak tam nepíšou, jestli je i shliníkovým profilem(psal jsem tam dotaz, a ještě mi neodpověděli), a co jsem se tu dočetl, tak je docela pakárna jí trhat dolů. Takže jsem na vážkách, jestli trhat tu mojí (její vzhled je stále zachovalý, neustále jí natírám oživovačem, je nepoškrábaná), nebo jestli jí zkusit přilepit, když je odchlýpnutý jen její začátek. Prosím o radu, pokud někdo ví jaký postup zvolit. Děkuji
KopA
Tuesday 21 August 2012 - 19:18:58 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Ti povím moc to neřeš.

1. nic se ti neulomilo. Lišta se skládá z plechu na něm je natavený plast a v plechu jsou 2 vodící plasty (bílé) které vymezí lištu při montáži do děr které jsou ve dveřích (to je ten plast co vidíš ale dle mě mu nic není).

2. přez zimu mi odpadnul konec lišty u zadních dveří takže mám stejnou situaci jako ty.
Nedávno jsem lepil silikonem tak jsem ho tam napral a to nedrží jelikož silikon PP/PE nelepí.
Lze to tak že tam kde už plast drží to přiklekneš kolenem a za předpokladu že auto postavíš tak aby na lištu svítilo sluníčko ji můžeš v klidu odchlípnout (je to měký) a očistit jak plast tak plech.
Sežeň ale takový lepidlo nebo něco co spojí pružně PP/PE a kov jinak to nebude držet nebo když to nebude pružný tak to odpadne vlivem odlišného smršťování materiálů.

Bejt tebou tak to zkusím přilepit a když to odpadne nebo nebudeš spokojenej tak kup novou.
Stávájící pak utrhneš plast a potom ten plech - to jde pěkně.

Osobně plánuju lištu odříznout strunou bez poškození (zohýbání) plechu oddělit plast úplně a mimo auto to vhodným pojivem slepit tak aby to bylo pěkný. Když se nepovede vyhazuju a kupuju novou.

Tady není co zkazit, je to estetika a zatím jde pořád koupit nový díl.

Co se týče nový lišty tak originál je s plechem ale replika může být celoplast což by bylo i lepší. Jedinej nedostatek co jsem měnil lištu na předních dveřích originál (dostal jsem zadarmo protože servis ji bezdůvodně odtrhnul) tak byla o něco kratší na dýlku - ale člověk nevidí nikdy oba boky auta najednou že (viz. třeba liťáky s paprsky do S druhá strana je má do Z) takže to je jedno.

[ Upraveno Tuesday 21 August 2012 - 19:21:52 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Martas
Tuesday 21 August 2012 - 19:38:28 Citovat
Host
Bavime se o jakym aute ?

U VeBE facelift je lista celoumelohmotna (bez plechu) a vepredu a vzadu ma umelohmotnej zamecek kterej se do dveri zamackne pri lepeni listy (je na oboustranny pasce).

Fotka moc kvalitni neni ale ten zamecek a to ze tam zadnej kov neni z toho poznat je.





[ Upraveno Tuesday 21 August 2012 - 19:43:56 ]
KopA
Tuesday 21 August 2012 - 20:17:16 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Hmm... tak hlavně se bavíme o černejch lištách na VB tedy ne lakovaných.
Myslím že před FL ani v laku neměli takže je zde možnost i před FL a po FL.

Ale to nám můžeš Marťas říct přesně ty jestli se třeba zítra mrkneš do EPC.

Já osobně mám černý s plechem na před FL VB.
Mám pocit že Arimator má to samý jako já - víc nemá cenu řešit.

[ Upraveno Tuesday 21 August 2012 - 20:19:23 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1619 sec,0.1299 z toho dotazů.