• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
vyndání displeje
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Saturday 16 July 2005 - 19:50:36 Citovat
Host
dík za návod-zítra to zkusím udělat-už mě nebaví se dívat na ten chaos pixelů.jenom doufám že to neposeru uplně.jinak vím že to opravuje někdo až v opavě za 800,- nebo v přerově taky 800,-
Anonymní
Sunday 17 July 2005 - 14:59:00 Citovat
Host
Kontakt na ty sikuly? 1000 dam, displaj mel jeden den svetly okamzik, takze byl temer citelenej a ted tam mam zase chaos, takze jsem ochoten si udelat vylet. V Brne stale nic?
Anonymní
Tuesday 19 July 2005 - 21:21:19 Citovat
Host
podívej se na netu tam najdeš ty z opavy .nádražní ulice.o přerovu mě řikal taxikář takže na ty kontakt ted nemám
Anonymní
Monday 25 July 2005 - 18:46:08 Citovat
Host
průser-jak jsem odstraňoval tu gumu co kryje ty vodivý pásky tak jsem dva ty pásky přerušil.co stím mám dělat?nějak to spojit vodivým lakem?
Anonymní
Monday 25 July 2005 - 22:56:18 Citovat
Host
tak zatím jsem to vyřešil tuhou z tužky -dokreslil jsem ty pásky a display funguje snad to bude fungovat dýl nebo bude potřeba ten vodivej lak.každopádně jsem ušetřil tácek za opravu
Anonymní
Tuesday 26 July 2005 - 08:21:43 Citovat
Host
Ještě jedno upozornění - když to budete někdo rozdělávat a zase dávat zpět, tak bacha na takový černý plastový kotouč okolo tyče volantu. Je to převod signálů od airbagu a když do toho strčíš a nevrátíš to zpět - a potom zapneš klíček ve snaze vyzkoušet co si napáchal na tom displeji, tak ti naskočí kontrolka airbagů a máš vystaráno. I když to potom dáš znovu dokupy, tak tě čeká servis a vynulování... Takže na tuhle srandu bachu. Mluví vlastní zkušenost, haha.
Anonymní
Tuesday 02 August 2005 - 22:18:08 Citovat
Host
Anonymní napsal ...
Kontakt na ty sikuly? 1000 dam, displaj mel jeden den svetly okamzik, takze byl temer citelenej a ted tam mam zase chaos, takze jsem ochoten si udelat vylet. V Brne stale nic?

jestli chceš tak ti to spravím.jsem z blanskaT.777827310
JardaB
Tuesday 02 August 2005 - 22:40:05 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Kurnik, rekne uz nekdo, jak to ty lidi za tech 800-1000 delaji? Predpokladam, ze oni ne,ale treba to nekdo po oprave rozebral. To zkraceni pasku me uz taky napadlo, ale taky me napadlo, jestli se neda sehnat novy....???Prece jen by to asi chtelo zase prilepit,aby se neposouval.
K tem pytlum - jak stouchnout? Ten displej uz jsem mel 2x vyndany a asi jsem do niceho nestouch,ale takovy problem by me nenapadnul.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
ndefo
Wednesday 29 August 2007 - 11:54:23 Citovat
Host
Oprava ztracenych segmentu na LCD displeji

Opravu jsem provadel na OB.96 ale myslim si ze konstrukce displeju i v jinych oplech bude podobneho razeni, tudiz by to mohlo vyjit i v jinych autech...

Ponevadz vidim, jake utrpeni je pro mnohe koukat se na rozhadany displej a jake jeste vetsi utrpeni je sehnat nekoho na opravu a jake utrpeni je davat 1000,- za neco, co si prumerne zrucny clovek dokaze udelat sam, tak se podelim o svuj jakoze postup, ktery zatim vzdy vysel. Lide kteri mi chteji psat, ze jim beru ksefty apod. maji smulu, protoze se nevydrzim koukat na to, kdyz si nekdo vezme 1000,- za 20 minut "banalni" prace, i kdyz na druhou stranu vydelava se na tom, ze nekdo neco umi a nekdo ne, aaaale to by jsme pak vsichni museli jezdit menit i zarovky do Opla a to asi neE, ze?


LCD slovnicek , ktery tu pouzivam:
cela ta cerna nefunkcni vec, kterou kazdy chceme se sklada z:

LCD - dvouvrstve sklicko s troskou vodivych vecicek
tistak - tisteny spoj jsme uz asi vsichni videli
vodivy pasek - prouzek mnoha vodicu spojeny k sobe, vede signal z tistaku k lcd
bila konstrukce - je to bila plastova krychlicka s dirkama apod, na ktere drzi lcd a tistak a spol.
cerny obal - v Googlu, dejte obrazky a napiste: cerny obal lcd omega a nic z toho co vyleze neni ten obal, ktery myslim

1.) Vytahnout LCD ven
displej si vyndejte sami, to tu nekde napsane je
2.) Rozmontovani krabicky s LCD
je to otazka az dvou sroubku a nekolika plastovych zapadek, coz je taktez intuitivni a zrejme... nicmene opatrne, sklada se to z: LCD, zacatku vodiveho pasku, obalu, konce vodiveho pasku, tistaku. vse je to na sobe polozene a zacvaknute do cerneho obalu displeje
3.) Vytahnuti strev
je treba 4mi bilymi packami odcvaknou tistak od te "bile konstrukce" takze v ruce pak zustane LCD spojene paskem s tistakem.. POZOR na transparentni gumovy prouzek/pasek ktery je okolo bile "konstrukce" mel by tam zustat nasazeny, ale stalo se mi ze byl slepeny s lcd a pretrhl se (nic se nedeje jen je to trosku vetsi mr*acka ) je to ta sikovna vec, ktera zpusobuje ztratu segmentu (pokud neni v <> displej samozrejme)
4.) Cisteni
Ja osobne jsem nepotreboval odtrhnout vodivy pasek od lcd nebo tistaku, prijde mi to zbytecne, pokud na prvni pohled a na druhy a na treti... vypada kontakt vodivy (tzn. neni to zvlnene, neodlupuje se to apod...) Pouze jsem trosicku prizvedl pasek tak, aby se po cele delce odchlipl jenom pokud se jemu samotnemu chce. Mezeru mezi lcd a paskem vycistit lihem, benzinem, nebo cimkoliv co jste si oblibili na cisteni vodivych spoju.. (dobre napalena slivovice taky jevi vysoke cistici ucinky) to same na strane tistaku, nenutit, jen pokud to jde...zkuste tam nenechat vlakna, treba od vaty apod. nemelo by to mit velky vliv, ale Murphyho zakony funguji dokonale a i ta nejmensi prkotina pak muze zhatit celou praci, vsak to zname ze... __;
5.) podlozeni kontaktu
ted si vezmeme do ruky "bilou konstrukci" s gumovym transparentnim prouzkem. Ten je treba sundat, nekdy jde sam, nekdy jde lehce, nekdy se pretrhne. Jeho ukolem je tlacit na kontakty na vodivem pasku a to mu prave po letech uz moc nejde. Funkcni cast je na strane tistaku i na strane lcd to jsou ty dve delsi plochy. Je treba dat mezi prouzek a bilou konstrukci neco... ja pouzil drat asi 1mm po cele delce delsi plochy, takze to vypada: tistak - pasek -prouzek - drat - konstrukce........konstrukce - drat - prouzek - pasek - lcd
6.) Slozeni zpet
postup je, necekane, opacny nez u rozkladani... nejdrive se nacvakve tistak s lcd a novym prouzkem s podlozkou na bilou konstrukci a v podstate to drzi pohromade. Cele se to nasune dovnitr cerneho obalu a tady se stava to, ze 3 ze 4 pacek klapnou a ctvrta nejde, je to proto, ze se posunul lcd displej, takze je to na pochybne strane treba odcvaknout, normalne celkem silneji posunout (NE PROMACKNOUT) displej spravnym smerem aby si sedl do obalu a mohlo se to cvaknout. Ve vyhode jsou lide, kteri vidi do tmaveho prostoru za roh aby videli kam si lcd sedne. Zasroubovat obal, vycistit upalcovany LCD a nasadit do palubky.
7.) Doufame v uspech
Pokud nemate v haji nejake obvody a zavada byla jen spatny kontakt, hlavne ti kterym lcd fungoval a postupne se ztracely segmenty, tak je uspech nezarucen, jakozto u vseho a ja vam za to nemuzu a takove ty kecy o tom, ze mi nemate psat, ze kvuli mne jste si neco znicili.... sak to zname ze...

Tos doufam, ze vam to pomuze a za usetrenou tisicovku se muzete opit, najist, natankovat nebo mi ji poslat _;
brenky
Wednesday 29 August 2007 - 13:20:58 Citovat
Host
jak pise ndefo, je to jednoduche...ja si na to ale netroufl, a po tom, co mi ukazal jak si opravil svuj display, dal jsem mu i ten muj. a opravdu, za par minut nemel co delat a funguje to.
takze pokud ma nekdo problemy s manualni praci a je ze severni moravy, tak at se mu ozve. urcite rad pomuze...treba za flasku _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2120 sec,0.1409 z toho dotazů.