• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zafira krátka prevodovka
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Mirec
Thursday 28 May 2015 - 13:10:42 Citovat
Host
Zdravím. Mám zafiru A s motorom 1,8 16V kod X18XE1. Je v nej vsak kratka prevodovka. Kodove oznacenie prevodovky neviem, teda nepozeral som. Pri 110 km/h tam je 3500 otacok, pri dialnicnom tempe 130km uz toci 4000 otacok. Normalne mi je to luto to auto takto vytacat a ist tak dajme tomu hodinu po dialnici vkuse tak jazdim tak okolo 115. Keby to bol motor 1,6 tak by som to chapal ale pri 1,8 sa mi to zda sprevodovane na kratko. Neviem ake mate skusenosti vy a ci sa ku tomuto motoru montovali viacere typy prevodoviek. Pripadne ako je to riesene u 2,2 16V benzin a ci by mi prevodovka pasovala. Za odpovede dakujem
Colommbo
Thursday 28 May 2015 - 14:30:54 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Na to, že je v ZafA převodovka moc "krátká" a motor při dálničním tempu točí "hodně", si stěžují téměř všichni majitelé. Nikdo z nich však nebere v úvahu skutečnost, že motor může být (narozdíl od elementu za volantem) při 4000ot./min. naprosto spokojený, to jen velká většina "řidičů" se řídí pravidlem vysoké otáčky=motor trpí=vysoká spotřeba, což není vždy pravda, naopak motoru víc škodí podtáčení než vytáčení... Jinak tvoje ZafA má převodovku F17CR se stálým převodem 4,19 a stejná je i v 1.6 motorech. Benzínová 2.2 má F23SR schopnou přenášet vyšší točivý moment motoru ale s téměř stejným stálým převodem 4,17 a tedy si nepomůžeš. Tato převodovka s tímtéž stálým převodem je také v naftových dvoulitrech, naftová 2.2 má (už konečně!) stálý převod delší 3,82 ...
P.S. A na otázky o Zafiře je tu samostatná sekce, netřeba je cpát do Astry...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Anonymní
Sunday 31 May 2015 - 22:58:57 Citovat
Host
Ok. Dakujem za odpoved. Toto som hladal kade tade po nete kodove oznacenia prevodviek a ake stale prevody tam su a ci je mozne zohnat prevodovku aj s inym prevodom a nevedel som to vypatrat. Vies pytal som sa preto ze otec ma Vectru B. Motor 1,6 16V a ked to porovnam tak Vectra je v tomto smere na tom lepsie. A moja Zafira zacala papat olej ale nie je to nic zvlastne u tychto motorov ako tak citam a pocuvam. Nepripisujem to prevodovke samozrejme ale napadlo ma ci to nie je aj tym. Auto mam z druhej ruky tak reku ci nahodou nebolo treba menit prevodovku a nedali tam kratsiu z 1,6 lebo bola po ruke. Hned ako budem mat volne financie dam pomenit gufera na ventiloch a uvidim ci sa to zlepsi. Ale to ma zaujimalo ci je to aj u inych Zafir s 1,8 motorom take iste. A som tu novy tak som to omylom dal do sekcie Astra. Nabuduce sa to uz nestane. Kazdopadne este raz dakujem za odpoved. Presne taku som hladal.
Colommbo
Monday 01 June 2015 - 09:41:21 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Z těchto stránek Odkaz lze čerpat, co se Oplů týče, hodně informací.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1423 sec,0.1136 z toho dotazů.