• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vectra B 1998- spínací skříňka ?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Topoliňák
Saturday 02 May 2015 - 01:40:59 Citovat
Host
Musel jsem zastavit při opravě silnice.Vypnul jsem motor. V okamžiku startu nic... Koukám kontrolky svítí, ventilátor topení běží i při vypnutém stavu a dokonce vytaženém klíčku. Silničáři mě rozstrkali a dojel jsem. Nezbylo než odpojit baterii. Zdá se, že klíček neklade odpor a pružina ho nevrací z polhy startování. Odkryl jsem panely kolem spínací skříňky, ale nic nezjistím. Připadá mi to jako by byla přerušená jakási hřídelka mezi zámkem volantu a spínací skříňkou. V manuálu oprav Vectry vůbec není popis demontáže a funkcí.
Máte někdo radu?
Yper
Wednesday 06 May 2015 - 14:53:10 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Sorry, ale tuhle informaci Ti poskytne asi jen ten, kdo ji měl rozebranou, proože ho zajímalo, jak to uvnitř vypadá. Tolik zvídavých lidí zase nenajdeš. Nejpohodlnější řešení je vrakáč a sehnat nějakou jetou - musíš ale s klíčkem. Ideální ještě je si vzít i zámek ze dveří a od kufru. Imobilizér se dá přehodit ze starého klíčku do toho nového - jen je nepoplést.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Topoliňák
Sunday 31 May 2015 - 17:57:58 Citovat
Host
Tak pro ostatní stejně postižené- skutečně to byla překroucená hřídelka, která kouká ze zámkové části a zapadá do spínací skříňky. Bohužel demontáž znamená odpojit baterku, domontovat airbeg, volant (vyráběl jsem si stahovák), plasty a už v nějaké debatě popsané tyčinkou odjistit zámkovou skříňku, která jde ale vytáhnout jen v jedné poloze klíčku.
Pinzetou vytáhnout ulomený kousek. Zčásti jsem použil zde někde uvedený manuál, ale moc si toho člověk musí domyslet a vůbec použít svůj mozek...
Po montáži mi svítí chyba airbegu, asi se musí vymazat paměť, protože jsem všechno znovu kontroloval.
Zkoušel jsem totiž před připojením airbegu připojit baterku a funkci spínačky..
Zámek stál 300.- a stavítka jsem přehodil ze starého a to kvůli funkci starého klíče a imobilizéru.

Můžu říct že jsem nechtěl věřit, že se taková věc může stát..
Colommbo
Sunday 31 May 2015 - 19:45:49 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
"Po montáži mi svítí chyba airbegu, asi se musí vymazat paměť, protože jsem všechno znovu kontroloval.
Zkoušel jsem totiž před připojením airbegu připojit baterku a funkci spínačky.."
Ano, to je přesně důvod svícení kontrolky. Jedině vymazat chybu diagnostikou.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1344 sec,0.1070 z toho dotazů.