• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vectra B topení netopí
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Vénapapu
Wednesday 10 September 2014 - 16:32:50 Citovat
Uživatel #4896
Registrován: Tuesday 09 September 2014 - 08:35:45
Příspěvků: 1
Zdravím všechny vespolek, jsem tu čerstvě novej, stejně tak čerstvě novej majitel Vectry. Jedná se o Opel Vectra B, rv 2000, kombajn, kód motoru X20dth, klima digi. Klimatizace momentálně nechladí, ale to mě teď před Zimou nijak zvlášť netrápí. Auto jsem si přivezl z bazaru (a tam zřejmě neotestoval topeni), vychytal pár much, a cestou do práce pak zjistil, že mi do auta nefouká teplej vzduch. Provedl restart klimy (všechny klapky ok), prošel všechny podtlakový hadičky v motorovým prostoru a u pyláku - vše zapojeno, podtlak přítomen. Za třícestným ventilem směrem do radiatoru vařící hadice, z radiátoru směrem zpět do motoru je hadice taky vařící. V porovnání s trubkou nad chladičem maj ale obě nižší teplotu, ne ale o moc. Topení netopí ani na nejnižší rychlost ventilátoru, ani na automat, ani když Vent na chvíli vypnu a pak zapnu. Musím se přiznat, že při tom vychytávání much jsem i odpojoval handsfree na poslední model Nokie (3220),ale jelikož nemám bazmeky na vyndání rádia, tahal jsem za ten drát v domnění, že třeba sám vycvakne, ale ono kulový, tak jsem ho uštíp a strčil pod plast u spolujezdce. Takže mám dotaz na někoho, kdo se v tom vnitřním topení už šťoural, jestli je ještě na něm nějaká klapka která posílá vzduch buď na radiátor nebo na výměník klimy (nebo výparník), jestli jsem tím taháním za ten kábl nemohl něco odpojit. Jestli tam něco je, tak kde kudy se tam dostanu, jak to vypadá, je to na elektriku nebo opět na podtlak nebo to může být ještě něco jinýho? Pak co tedy. Ještě dodám, že motor se zahřeje na 85° - 90°a teplotu drží. Sahara nevím, zatím se mi nikdy nesepla. Teplota nad devadesátku nevyleze. Přečetl jsem tady na fóru o topení snad vše, tak snad nezakládá vlákno na něco co už se tu řešilo. Ptám se na jednu určitou věc - je tam klapka x není tam klapka? Logicky mi ale vychází, že tam něco bejt musí, páč většinou, když přepnu z teplýho na studenej vzduch, tak je změna patrná ihned a nečeká se až třícesťák odpojí větev do radiátoru a než se schladí proudícím vzduchem, ne? Nejsem zastánce domácího bastlení, nebudu to otevírat dokud od někoho neslyším - Jo je tam klapka.. Děkuju VŠEM..

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1434 sec,0.1003 z toho dotazů.