• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadieranie volantu v priamom smere - Omega C
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 7 [8]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tomin
Wednesday 24 September 2008 - 17:03:03 Citovat
Host
Jinak jeden zadni silent byl uplne vytrzenej, ostatni vypadaly na pohled celkem ok.
Prikladam male foto. Rozdil je patrny.


walto
Friday 26 September 2008 - 14:40:15 Citovat
Host
Ja som teraz s predoslym servisom v spore. Autorizak tvrdi, ze boli opacne namontovane, predosly servis arguementuje, ze ich namontoval dobre.
Ide o 7 tis SKK.
Dam vediet, ked to skonci.
V kazdom pripade je to teraz / silenty namontovane podla manualu OPEL/ stabilnejsie, aj ked potvrdzujem, ze na niektorych hlbsich kolajach to este citit. Tiez mam 225/16.
Tomin
Friday 26 September 2008 - 21:50:19 Citovat
Host
Zkousel jsem je pomackat v tom spravnem smeru a jsou v pohode stlacitelne rukou. Asi to je dost ladene na pohodli (=aby to nekopalo do volantu a nebouchalo).
To otocene o 90 stupnu (tlacit primo do tela te gumy), to by bylo asi sportovni svezeni. S tim jsem uz rukou ani nepohnul.
Csala
Monday 27 October 2008 - 09:00:18 Citovat
Host
V sobotu som nahodil zimne pneu. Maju rozmer 205/65/R15, cize su o 2cm uzsie ako letne. A hned je tu citelny rozdiel. Uz to po vyjazdenych kolajach netaha, volant ide lahsie, proste parada _;
Na leto si kupim uzsie gumy, uz nie 225 siroke. Kaslem na image !!(a)
Martas
Monday 27 October 2008 - 09:03:15 Citovat
Host
Csala napsal ...

V sobotu som nahodil zimne pneu. Maju rozmer 205/65/R15, cize su o 2cm uzsie ako letne. A hned je tu citelny rozdiel. Uz to po vyjazdenych kolajach netaha, volant ide lahsie, proste parada _;
Na leto si kupim uzsie gumy, uz nie 225 siroke. Kaslem na image !!(a)


Rikam to celou dobu ze to je normalni a odvisly na siri pneu a rozchodu auta !!!
csala
Tuesday 29 June 2010 - 11:53:24 Citovat
Host
Zadieranie volantu v priamom smere vyriešené.
Po odjazdení cca 1000km s novymi prednými tlmičmi a novými ložiskami uloženia tlmičov som zatiaľ zadieranie nepozoroval.
walto
Saturday 22 September 2012 - 10:19:04 Citovat
Host
Priatelia Opláci!
myslím, že problém smerovej stability prednej nápravy na Omege som s končnou platnosťou vyriešil:
- na tomto vlákne sú potrebné obr silentov, takže ich sem už nebudem vkladať
- pomocný čap riadenia, ako som opisoval pred časom problém len zmenšil ale neodstránil
Opis riešenia:
- do štrbiny medzi vyberatľný plastový výlisok a gumu som vlepil pásik gumy s hrúbkou 4 mm s vystužením textilnou vložkou
- na 1 silent sú teda potrebné 4 ks = po 2 na každú stranu
- dá sa to jednoducho zvládnuť na demontovaných ramenách
Vysvetlenie:
- vložením pásiku "tvrdej gumy medzi plastový výlisok a samotnú gumu silentu som dosiahol zvýšenie tuhosti celého silentu a tým som podstatne zmenšil jeho deformovanie sa pri prejazde vyjazdených pozdĺžnych koľají na ceste
Skúsenosť:
- teraz môžu byť koľaje na ceste akékoľvek hlboké, Omega je stabilná a samovoľne nikam do strany neuhýba
- túto úpravu mám na Omege už asi mesiac a mám 225/ˇ55 R16
- pravdepodobne i nedostatočná tuhosť predných silentov prispela k tomu, že na oboch predných pneu Pirelli P7 sa mi v rohu (styk bočnice a behúňa) objavili trhliny v dĺžke od 20 - 70 mm a bolo vidieť kord, pritom pneu mali dezén tesne zasahujúci do indikátorov hĺbky, tj ešte mali pár km vydržať
DOPORUČUJEM SKONTROLOVAŤ VNÚTORNÉ STRANY PREDNÝCH PNEU!!!
(mal som tesne pred odjazdom do Phy a veru neviem, či by tie poškodené pirelky jazdu po D1 prežili, klopkám na drevo - mal som šťastie)

Pekný víkend praje
walto
walto
Saturday 22 September 2012 - 10:32:45 Citovat
Host
Ešte jeden dovetok:
že ma to "debila" nenapadlo už skôr!!! (

Ak to niekto z Vás urobí i na napr. 235ťkách dajte vedieť, či aj na takých pneu zvýšenie tuhosti predných silentov ako som opísal vyššie pomohlo.

Ešte raz pozdravuje
walto
Colommbo
Friday 03 May 2013 - 22:21:28 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Mám na Omeze fungl nová spodní ramena, řízení v pořádku a geometrii seřízenou a přesto na letních 225/55R16 fakt žádná sláva - v případě kvalitního povrchu (ale jak je to často...) pohodička, ale na většině silnic neustálé hlídání a korekce volantem a v případě vyjetých kolejí je to boj... Takže taky hodně vážně uvažuju, že se od příští sezóny vykašlu na široký gumy a přejdu na 205/65R15 - sice to nebude tak sexy, ale pohodlí je pohodlí, na zimních 195/65R15 Omča jezdí jak v bačkůrkách a po kolejích... _; !_;

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
jaja
Saturday 04 May 2013 - 21:46:34 Citovat
Host
nazdárek,ja jsem dávál taky fungl nový ramena,a měl jsem stím dost broblém,dělal jsem stí vše možný,ale pořát to bylo špatný auto jsi dělalo co chtělo,nakonec to bylo tím že úhly na ramenech byly špatné,tak jse je vrátil, po týdnu mi přišlo vyjádřeni,že celá várka ramen byla vadná,koupil jsem jinou značku namontoval udělal geom. a mam tam 225/50/17 a je to OK.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 7 [8]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1665 sec,0.1329 z toho dotazů.