• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
spínač klimatizace VeBe
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Honza788
Tuesday 26 February 2013 - 19:14:40 Citovat
Host
Čau všichni, prošel jsem vlákna, ale odpověď jsem nenašel, tak zakládám nové. U VeBe mi přestala svítit kontrolka ve spínači elektronické klimatizace. Na tlačítku je napsané "ECO". Na vrakáči jsem sehnal ten samý spínač, ale ani u něho kontrolka nesvítí. Nemyslím si, že by to byla taková náhoda, že by oba spínače byly vadné..Tušíte někdo, co s tím? Klimu pouštím přes tlačítko "AUTO" a funguje bez problémů. Díky moc.
RRAAFF
Tuesday 26 February 2013 - 19:35:23 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Tak ono spínač vadný být nemusí, jen je prasklá dioda. Já jsem taky jednou koupil na vrakáči a svítily tak měsíc a konec. Jsou taky starý. Řešení na delší dobu je buď koupit nový (několik stovek), starou diodu odpájet a naletovat novou (piplačka) anebo se na to vykašlat.

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, stále v provozu
Škoda Fabia Combi Style MY 2022
Colommbo
Tuesday 26 February 2013 - 20:01:56 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Stisknutím tlačítka ECO se odpojuje kompresor klimy (třeba teď v zimě, když se klimou topí, tož aby nebyl systém zbytečně zatěžovaný) a klima fouká dovnitř vzduch buď o teplotě nastavené (topení) nebo o teplotě okolí auta.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Honza788
Tuesday 26 February 2013 - 20:14:47 Citovat
Host
Ještě mě napadlo, že buď může být v háji dioda, která spínač "osvětluje", ale co když je v háji celý spínač a ne jen ta dioda? Jak zjistím, jestli samotný spínač vůbec funguje?
Stepo
Wednesday 27 February 2013 - 10:01:13 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Kdyz pri motoru bezicim na volnobeh zmacknes ECO, mely by mirne poklesnout volnobezne otacky.
Po znovuzmacknuti ( a pripojeni kompresoru ), by si auto melo v okamziku zmacknuti pridat a volnobezne otacky by mely se pak mely ustalit na hodnote o neco vyssi.

Jinak se to da zjistit tak, ze nez jej zmacknes, otevri haubnu a podivej se, jestli se ti toci klimakomresor. Po zmacknuti se tocit nesmi.

Jinak se to projevuje az pri o neco vyssich teplotach, cidlo teploty klimy zabranuje zamrznuti vyparniku tim, ze odpojuje kompresor pri teplotach pod 5 stupnu ( zpravidla, u me omegy se jeste pri 4 stupnich kompresor toci )


Co se Tveho problemu s indikaci tyce....alespon u omegy je to tak, ze at je klima zapla nebo ne, pokazde, kdy je ECO aktivni, sviti kontrolka.

[ Upraveno Wednesday 27 February 2013 - 10:02:13 ]
Meneator
Wednesday 27 February 2013 - 14:11:52 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
No nahoda to byt muze a nemusi. V tom spinaci neni dioda, ale zarovka, a ta praskla byt muze. I v tom kusu z vrakace. Precejen je to 11 let, co se vyrobily posledni VB. Neni nic jednodussiho, nez ten spinac (zarovku v nem) promerit. Pripadne pripojit spravne kontakty na 12V a zarovka bude svitit.
Honza788
Wednesday 27 February 2013 - 16:51:06 Citovat
Host
No nevím, spínač jsem vyndal, oddělal kryt s nápisem "ECO" a vevnitř není vidět ani že by tam byla dioda natož žárovička..vím, že je venku ještě zima, takže kompresor pod 4C nesepne, ale ať mačkám spínač "ECO" jak mačkám, nic se neděje..a to ani s otáčkami motoru na volnoběh..
qpc
Wednesday 27 February 2013 - 18:56:28 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
1. spínač klimatizace má ve znaku hvězdiču nebo máš automatickou
2. ECo znamená to,co již napsal kolega.....když je spínač funkční ,je slyšet přeponutí vzduchu a fouká to o něco méně nebo více.V závislosti na poloze,kdy to odpojí kompresor klimatizace
3. ano,i vypínač z vrakoviště může být nefunkční,ono se dost stávalo,že ta dioda na podsvícení praskala,nicméně spínače zůstávali funkčníJak se dioda dostane ven a co tam naletovat se tu řešilo a to i v souvislosti,kdy si kdosi předělával podsvícení bud na modré nebo bílé diody

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1355 sec,0.1024 z toho dotazů.