• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Ascona :: ASCONA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
motor točil pořád plný a nešel vypnout
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martin
Monday 12 March 2012 - 08:07:39 Citovat
Host
Dobrý den,
Vlastní Opel vivaro 1.9 jel jsem po dálnici a najednou motor začal točit plný a plynový pedál přestal reagovat. Okamžitě jsem zastavil vytáhnul jsem klíč a motor pořád točil plný plýn. z výfuk dým z motoru dým a po chvilce to udělalo ránu a přestal jet. před čtrnácti dny co se to stalo jsem měnil turbo. Má to nějakou spojitost prosím o radu. Díky
JardaB
Monday 12 March 2012 - 08:32:53 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Asi sel skrz turbo olej do motoru a ten se spaloval, klasika u turbodyzlu.
Takze shanej novy motor, no ...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Monday 12 March 2012 - 08:34:01 Citovat
Host
Martin napsal ...

Dobrý den,
Vlastní Opel vivaro 1.9 jel jsem po dálnici a najednou motor začal točit plný a plynový pedál přestal reagovat. Okamžitě jsem zastavil vytáhnul jsem klíč a motor pořád točil plný plýn. z výfuk dým z motoru dým a po chvilce to udělalo ránu a přestal jet. před čtrnácti dny co se to stalo jsem měnil turbo. Má to nějakou spojitost prosím o radu. Díky


Jo ma. Chytnul olej pres sani a vsechen schorel. Motor se zadrel. Pravdepodobne pres turbo.

Kdyz se tohle stane tak chcipnout pres rychlost. Prevodovka bud vydrzi nebo ne. Me na masteru nevydrzela.
Legend
Monday 12 March 2012 - 09:10:51 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Přesně tak, chcípnout okamžitě přes kvalt a nečekat, co se bude dít. Větší problém by byl, kdyby se to stalo nakomu kdo má automat Převodovka to vydržet musí, vždyť ten motor na plnej plyn vyvine jenom takovej výkon, jakej papírově má a na to je převodovka konstuovaná. Každopádně jestli se ozvala rána, tak nejspíš bude na výměnu motor přesně podle odpovědí nade mnou

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Stepo
Monday 12 March 2012 - 11:14:18 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Takze pokud to chapu spravne, tak to turbo, co mu dali pred 14 dny bylo tak spatne, ze mu odepsalo motor ?
Moc "pekne"...:/
Zlata atmosfera.....
ondra
Monday 12 March 2012 - 14:10:51 Citovat
Host
Mrkni třeba na youtube, tam je natočeno celkem dost videí na toto téma. Každopádně, základ všeho je nezmatkovat, nevyšlapovat spojku, vozidlo zastavit přes rychlost a nestartovat znovu. Jinak si ten motor zničil půl na půl i vlastní vinou. Horší je to ale s automatem...ale i tam by se s tím mělo dát něco v tu chvíli dělat. U benzínových turbo motorů by se toto nemělo stávat.
JardaB
Monday 12 March 2012 - 14:38:58 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak to je jasny, pri male kompresi benzinaku se olej ve valci nezapali, ale u dyzlu je to kvalitni palivo... U AT si dovedu predstavit zabrzdit a dat tam za 1, ale asi to stejne nechcipne a az dojde olej, tak se to asi uplne nezadre ale tim dobehem stejne asi poskodi. Alfu mam nastesti v manualu, turbo uz si nejake nahradni shanim

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Monday 12 March 2012 - 17:28:52 Citovat
Host
Legend napsal ...

Přesně tak, chcípnout okamžitě přes kvalt a nečekat, co se bude dít. Větší problém by byl, kdyby se to stalo nakomu kdo má automat Převodovka to vydržet musí, vždyť ten motor na plnej plyn vyvine jenom takovej výkon, jakej papírově má a na to je převodovka konstuovaná. Každopádně jestli se ozvala rána, tak nejspíš bude na výměnu motor přesně podle odpovědí nade mnou


Me v tom zachroupalo a uz sme davali prevodovku ven Roztrhana na hadry, plast popraskanej. Ale motoru se nic nestalo.. nasal olej co byl v interkoleru.
vrgadaa
Monday 12 March 2012 - 19:36:11 Citovat
Host
Odkaz
...
Odkaz
...
Odkaz
...
Odkaz
...
Odkaz
...
Odkaz
...
Odkaz
...
atd., ale ten nejlepsi klip jsem nenasel, dodavka na valcich s elegantnim vybuchem motoru
Martin
Tuesday 13 March 2012 - 08:00:52 Citovat
Host
Právě jsem přemýšlel jestli mi tam nedali nějaké nekvalitní turbo, protože jsem od výměny najezdil přes 600 km.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1457 sec,0.1091 z toho dotazů.