• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega A hopsá
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kubba
Thursday 08 September 2011 - 01:00:30 Citovat
Host
Ahoj, na obzoru se rýsuje problém, takže bych chtěl slyšet názor od zkušenějších.

Na Caravanu mi začala hopsat zadní náprava. Hopsá to jen trochu, rychlost hopsání ~ rychlost jízdy. Dál se mi zdá nestejnoměrný účinek tlumičů, při projetí jámy se ustálí jedna strana auta o malinko dříve. Vzhledově všechny díly nápravy OK. Před časem jsem musel dotáhnout spodní šroub na jednom tlumiči, po 3 letech ježdění po D1 se to povolilo. Doprovodné zvuky žádné, v kole rukou nezjistím pozorovatelnou vůli.

Samozřejmě jsem šel hned po závaží, vyměnil kola.. ale bez efektu. Teď řeším dilema, co vyměnit. Tlumiče nebo ložiska?

Současné tlumiče jsou Monroe nedofukovací, mají najeto určitě přes 50tis km.

Díky za názory
vrgadaa
Thursday 08 September 2011 - 07:23:38 Citovat
Host
nevim,ale tipoval bych spis ty tlumice
Stepo
Thursday 08 September 2011 - 07:33:08 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Tlumice.
Idealni je projet s rozumem nejakou zatacku, kde jsou nerovnosti ( hrboly ), se spatnymi tlumici bude mit auto tendenci jit ze silnice a kroutit se.
Martas
Thursday 08 September 2011 - 07:59:35 Citovat
Host
Jednoducha rada, prvni servis, ktery ma "diagnostiku" na tlumice a hever.
JardaB
Thursday 08 September 2011 - 08:17:03 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No jestli mu to hopsa i na rovne silnici, tak to asi tlumicema nebude... Ja popojizdel Omegou zcela bez zadnich tlumicu a to je panove sranda, to bych za chvili mel morskou nemos

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Thursday 08 September 2011 - 08:23:02 Citovat
Host
Proto pisu servis kterej ma hever, pokud mu to dela tohle musi bejt nekde neco volnyho ... treba stabilizator a pokud to stoji nas kolech a je to zatizeny nemusi se to projevit.

[ Upraveno Thursday 08 September 2011 - 08:25:08 ]
Ivan..
Thursday 08 September 2011 - 09:24:25 Citovat
Host
Zkus ten zadek zvednout a se zvedlými koly nastartovat a nechat na dvojku točit kola,podívej se,jestli něco nekmitá...může to dělat i přidřený kloub poloosy...
Kubba
Thursday 08 September 2011 - 12:28:49 Citovat
Host
ok, ten servis zkusím. Už jsem se s mířil s tím, že oprava se nejspíš neobejde bez hydrauliky, takže asi začnu v Pze hledat někoho, komu by se do toho chtělo.

ještě mě tak napadá, jak se projevuje únava silentbloků na kardanu? nemohlo by to být tím? Poloosu poznáme asi jen podle toho, když se vyndá, že? ..napasovat to do diferáku je docela sranda.

Kolo rozhodně neodskakuje, jako při KO tlumičích. Spíš mi přijde, že stabilizace jde nerovnoměrně.
D.J.
Thursday 08 September 2011 - 22:07:35 Citovat
Host
A nemáš náhodou uvolněný tlumič pérování v tom horním uložení? V kufru pod kobercem jsou 2 plechové krytky, každá na 4šroubky. Kontrola s křížovým šroubovákem ti zabere max.5 min. U jedné Omegy jsem viděl už i takový stav koroze, že nosník byl totálně vyrezlý a na tom uvolněném plechu to pružilo, takže se tlumič neměl do čeho pevně opřít.
Kubba
Saturday 10 September 2011 - 19:57:28 Citovat
Host
Problém se vyřešil sám - bohužel definitivně. Včera jsem jel po D1, praskl mi airbox a motor nasál štěrk, který padal z kamionu předemnou. Pak párkrát třesklo LPG a výsledkem je nějaká mechanická závada ve spalovacích prostorech. Zvuky hrozné, komprese na dvou válcích.. ..sloužila 23 let věrně, ale asi je na čase jít do nějaké novější Vectry

Jinak bych chtěl varovat před odtahovkou Moravskoslezská a.s. ..pokud pominu nekřesťanskou cenu bez DPH, tak se mě pokusili slušně okrást. Ze 40,6 km odtahu se snažili vyrobit 120 km.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2106 sec,0.1636 z toho dotazů.