• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
řazení
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Marek
Monday 17 January 2011 - 13:50:08 Citovat
Host
Zdravím všechny,prosím o radu. Nejde mi řadit na Zafiře 2,0dti ´2000 jednička. Byl jsem s tím v servise a bylo mi řečeno, že je "vyběhaná" kulisa řadící páky co ovládá lanovody. páka se mi nevrací na střed a řazení jde celkem ztuha. Cena opravy je cca 11 tis Kč. Nemá někdo nějakou zkušenost co s tím nebo eventuálně jednu kulisu pro řadící páku pod stolem a nemá pro ni využití? Vrakoviště jen krčí rameny a nikde nemají... moc děkuji Zafirám ZDAR, je to báječný vůz...

Email
Jiřik
Monday 17 January 2011 - 14:20:58 Citovat
Host
Marku, zkus to rozebrat a tam kde uvidíš vůle tak to zpevni- možná bude stačit vyměnit vyběhané osičky ( dobře se hodí dříky vrtáků) a seřídit ty lanovody. Nevím jak přesně to tam máš, ale vždy jsem takto řazení zdárně seřídil.
lesak
Tuesday 18 January 2011 - 09:20:11 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
a když to budeš mít rozebrané tak odpoj lanovody od převodovky jestli nejsou přidřené.Jestli jsou tak je ani neskoušej namazat to pomůže jen málo a na chvilku mají teflonové vedení a to je prodřené a navíc se tam za krátko nachytá prach a zadřou se ještě více.Jedině dát nové.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
Marek
Friday 21 January 2011 - 18:09:27 Citovat
Host
Díky, pánové. Lanovody vypadají ok, demontoval jsem kulisu a vůle tam jsou... citelné. Uvidím,jak dalece budu úspěšný při opravě. Oslovil jsem cestou několik "znalců" na Opla a dověděl se, že mám určitě ohnutý držák lanovodů na motoru nebo opotřebené gumové uchycen tohot držáku. Dokonce, že je špatná převodovka. Neumíte si představit jak je brutální rozjíždět se na dvojku ( zpátečka už také jde těžce), strašně se vždy Zafirce omlouvám a slibuji rychlou nápravu... ale onu kulisu sehnati nemohu a nová je tak drahá... jdu pilovat vrtáky...Každopádně díky za podporu.
Martas
Friday 21 January 2011 - 19:49:45 Citovat
Host
To ze nejde radit a to ze jde radit ztuha mohou byt dve zcela rozdilne veci.

Pokud ti jde ztuha 1 a zpatecka tak to taky muze byt spojka a ne nejaka vybehana kulisa razeni.
Petr
Tuesday 22 February 2011 - 10:58:20 Citovat
Host
Mužu vědět jak to nakonec dopadlo??Mám totiž uplně stejný problém.Byla to nakonec ta spojka,nebo to bylo těma vulema.Dík
Kátinka
Friday 22 March 2013 - 04:57:32 Citovat
Host
Zdravím.
Prosím o radu....:( Asi před měsícem,mi po nastartování Zafirky po pár metrech jízdy přestane reagovat řazení.Sekne se v dané poloze a dokud nevypnu motor a opět nenastartuji s pákou prostě nehnu.Potom,už ale auto šlape.Nevíte někdo prosím kde je chyba,čím to může být?Bojím se abych něco totálně neodpálila a potom se nedoplatila.Ale bohužel momentálně,mám strach jít do servisu také,protože,jákákoliv částka je teď pro mne hodně mimo rozpočet..A boím se,že by se nemuselo jednat o malou sumu.Tušíte-li někdo v čem by to mohlo být,prosím poraďte.Budu vděčná a o jedno trápení lehčí,protože Zafirky jsou nej.nej. a na tu svoji nedám dopustit a trpím za ni :/
Předem moc děkuji a přeji jen samé šťastné kilometry a pěkné pocity z jízd... Na shledenou..

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1649 sec,0.1105 z toho dotazů.