• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
trhnutie
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Slavo
Friday 22 November 2013 - 21:31:32 Citovat
Host
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či sa niekto už stretol s tým, že pri stlačenom spojkovom pedále, rýchlostnej páke v polohe neutrál a naštartovaní, auto trhlo do predu. Následne spojka funguje bez problémov a ďalšie rýchlosti sa dajú zaradiť bez problémov.
Po zaparkovaní auta so zaradeným 1. rýchlostným stupňom, som znova auto naštartoval s rych. pákou v polohe neutrál a nemohol som zaradiť 1. pričom som skoro spočítal ozubenie. Po krátkej chvíli, keď bolo auto na voľnobehu som už mohol zaradiť 1 a aj ostatné rychlosti bez problémov. Po krátkej jazde cca 5km som auto zaparkoval. Po jeho naštartovaní a zaradení spiatočky, aby som vycúval auto trhlo a nedosiahol som potrebnú rýchlosť pri cúvaní. Pod autom som nenašiel žiadnu vytečenu kvapalinu. Vlastním O-Zafira 2,0dti r.v.2004, 175000km, vopred ďakujem za radu.
Martas
Friday 22 November 2013 - 21:37:36 Citovat
Host
Opotrebovana lamela spojky.
Slavo
Monday 16 December 2013 - 22:49:00 Citovat
Host
Porucha odstranená. V jednom servise si nevedeli rady, nakoľko všetko riadne fungovalo, tak som im po informáciach z netu povedal nech vymenia silenblok pod prevodovkou. Oprava 50€. Týždeň auto jazdilo bez probémov. Následne sa vyskytol problém, že som občas nemohol zaradiť 1 rych. stupeň, alebo spiatočku, /bez počítania zubov/ pri naštartovanom aute po krátkej chvíli som mohol zaradiť akukoľvek rýchlosť a pokračovať v jazde. Kedže mi to nedalo, tak rýchlo s autom do opravy, ale do PL tam mi, už auto dali do poriadku výmena komplet spojky a zotrvačníka. Oprava má stála 650€. Jednalo sa o poruchu, laický povedné zo stredu zotrvačnika sa uvolnil kruhový pliečok, ako eska paska, ktorý sa vysunul a vzpriečil takže sa nemohol občas zaradiť rychlostný stupeň. I toď vsio. _;

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1219 sec,0.0990 z toho dotazů.