• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ČIDLO POLOHY KLIKOVE HŘIDELE x12xe
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
ZBYŠA
Sunday 16 May 2010 - 20:55:35 Citovat
Host
lidi kod mi poradí kde to čidlo najdu - diagnostika hlasi chybu tohodle čidle a ja ho nemužu najit kde je na autě diky za radu
Hujer
Monday 17 May 2010 - 14:46:17 Citovat
Host
Na řemenici klikového hřídele je takové ozubení a šikmo zespoda zezadu tam míří ten snímač. vede k němu kablík.
Pozor, připojíš-li diagnostiku na stojící motor, chyba tohoto čidla se ukáže, i když je čidlo v pořádku. Důležté je, jestli je tam ta chyba u nastartovaného motoru.
Anonymní
Monday 17 May 2010 - 14:58:19 Citovat
Host
no na řenenici ozubene kolo neni (otec ma 1.2 8v a on to tam ma) a s tou diagnostikou jsi si jisty? protože byl jsem u toho a motor ten dotyčny nestartoval - to jsi mě moc nepotěšil - vyhozene penize za diagnostiku?
JOB
Monday 17 May 2010 - 15:34:37 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

no na řenenici ozubene kolo neni (otec ma 1.2 8v a on to tam ma) a s tou diagnostikou jsi si jisty? protože byl jsem u toho a motor ten dotyčny nestartoval - to jsi mě moc nepotěšil - vyhozene penize za diagnostiku?


Je to logické,těžko bude čidlo otáček vykazovat nějaké hodnoty když se žádné otáčky nekonají ,né ?

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Zbyša
Monday 17 May 2010 - 16:26:56 Citovat
Host
No já tomu nerozumim ale když přijedu někam na diagnost. tak předpokladam že ten člověk ví co děla - a navic si myslim že to vyčetl z paměti auta (zavada nešla vymazat) a ne že testoval to čidlo takže si myslim že to je v poho ne? tedaže jako to čidlo je KO nestrašte že to je něčím jinym - ale chci to čidlo najit vyčistit konektor a popřipadě vyměnit jen nevim kde se nachází - připomínám motor X12XE - a na řemenici fakt nic nevidim
Martas
Monday 17 May 2010 - 18:59:37 Citovat
Host
U tohohle motoru je vzadu, dole, napravo (pri pohledu zepredu do motoroveho prostoru).
Zbyša
Tuesday 18 May 2010 - 06:58:14 Citovat
Host
Je to ono? a ještě se chci zeptat jak je to s tim čidlem co se týče funkčnosti v autokelly maji na eshopu tohle čidli za nějakych cca 700,- a je popsano jako snimač otáček klikoveho hřídele (vypada stejně jak to na obrázku a neni to haluv snimač ale nějaka starší technologie) a na jinych obchodech je čidlo polohy klikove hřidele (přesně tak to psala diagnostika) a to stoji kolem 2 tis a je to haluv snimač tak ted jsem v pasti jestli mam koupit tohle nebo hledat kde je ten haluv snimač
Zbyša
Tuesday 18 May 2010 - 07:01:50 Citovat
Host
tady je odkaz na foto Odkaz
Zbyša
Wednesday 19 May 2010 - 18:10:50 Citovat
Host
Takže lidičky čidlo vyměněno a zda se že to bude dobrě při jizdě se auto chová zdá se normálně akorát při neutralu jak prudce sešlápnu plyn tak to jde trhaně do otáčekale o 100% lip než před vyměnou čidla - mate nějake navrhy co dál vyzkoušet (diagnostika kromě toho čidla nehlasila jinou poruchu) - vyčistit klapku????
Zbyša
Friday 21 May 2010 - 09:31:22 Citovat
Host
Tak tady dál povedu sám svůj monolog )) takže: po vyměně čidla se to změnilo k lepšímu ale za studena auto pořád cuká a navic jak jsem zkoušel motor na neutrál vytočit jestli pujde plynule (zahřátý) do otáček (šel v pořádku) rozsvítila se kontrolka elektroniky ktera po cca pul hodině zhasla - tak a ted jestli se najde někdo kdo bude chtít semnou o tom podiskutovat tak pište své rady a návrhy co mam dál vyzkoušet budu rád za každou odpověd

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1861 sec,0.1546 z toho dotazů.