• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Diagnostika - přístroj
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jarda cep
Tuesday 02 February 2010 - 10:03:22 Citovat
Host
Zdravim vas odbornici a chtel bych poprosit o radu.
Stale se potykam na svoji corse B r.v. 2000, motor X10XE obsah 1.0 s nejakymy problemy. Diagnostika me vzdy vyjde na cca 400-500 Kc a dneska jsem nahodou narazil na aukru na zarizeni pro diagnostiku vozidel za 800 s dani.
Hodim sem i odkaz:
Odkaz
Jestli by ste mi mohli prosim poradit kdo s tim ma zkusenosti jestli je to opravdu funkcni zarizeni a neodpalim s nim treba notebook a nebo dokonce ridici jednotku auta az to pripojim.
Nebo jestli mate nekdo zkusenosti s trosku jinym zarizenim na aukru se jich prodava nekolik.
Otazka tedy zni, koupit ci nekoupit (ma to cenu)
Diky moc za rady Jarda
Legend
Tuesday 02 February 2010 - 11:36:32 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Já používám tento kabel - OP COM Odkaz
Kupuju ho přímo od tohoto prodejce.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
maslicka
Tuesday 02 February 2010 - 15:02:04 Citovat
Host
No Legende 30 dolaru neni moc. Co vsechno to umi? Prodejce sice vlastnosti popisuje, ale jaka je praxe? Mam stejny motor jak ty a uvazuji, ze bych si to koupil. Ukazuje to neco i pri zapnutem motoru?
JardaB
Tuesday 02 February 2010 - 15:07:54 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
To bude IMHO zalezet jen na software, ktery se musi sehnat jinde, ne? Tohle je asi jen interface.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Anonymní
Tuesday 02 February 2010 - 15:15:39 Citovat
Host
Tohle bude chodit s přiloženým software OP-COM, ale nebude chodit s českým OP-COM protože je to číská kopie zařízení a každé zařízení v sobě obsahuje hadwarový klíč, který český program nepustí dál a napíše, že je to kopie, samozřejmě jde přehrát firmware v převodníku, ale to Vám musí udělat hodný kamarád co to umí a pak to bude chodit i s CZ verzí. Větší problém bych viděl se sehnáním CZ OP-COMU:) Ale tohle je jeden s opravdu funkcních převodníku USB na data pochopitelná pro opel Jiné rádoby USB-RS232 atd... na oplu nefungují.
Jarda cep
Tuesday 02 February 2010 - 15:58:59 Citovat
Host
no vy jste mi to trosku prevedli na trosku jiny pristroj, ptal jsem se na tento:
[odkaz]

A zajimalo by me jestli tento pristroj nahodou nemuze znicit neco v aute nebo v notebooku kdyz to budu pripojovat?

Funkcnost tam garantujou a i na aukru psal chlapek ze mu to funguje.

Tak tedy jen muze to nejak uskodit necemu?

Diky Jarda
mates
Tuesday 02 February 2010 - 16:47:15 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Přesunuto z duplicitního vlákna
Jarda cep napsal ...

no vy jste mi to trosku prevedli na trosku jiny pristroj, ptal jsem se na tento:
Odkaz

A zajimalo by me jestli tento pristroj nahodou nemuze znicit neco v aute nebo v notebooku kdyz to budu pripojovat?

Funkcnost tam garantujou a i na aukru psal chlapek ze mu to funguje.

Tak tedy jen muze to nejak uskodit necemu?

Diky Jarda



[ Upraveno Tuesday 02 February 2010 - 16:50:01 ]

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Tomin
Wednesday 03 February 2010 - 11:05:09 Citovat
Host
Jarda cep napsal ...

no vy jste mi to trosku prevedli na trosku jiny pristroj, ptal jsem se na tento...

Znicit urcite ne, ale problem je v necem jinem.
To, na co si poslal odkaz je kabel s ELM327 a ten umi POUZE protokoly OBDII.
Opel (a i vsechny ostatni automovilky) ale pro skutecnou diagnostiku pouziva jine protokoly !
Jako je napr. KW71, KW81, KW82, ...
Ale v diagnostice je to tak, ze abs treba mluvi pres KW82 ale motor napr. na KWP2000.
ELM327 zrovna KWP2000 umi, takze by ses treba na motor pripojil a neco hoodne malo precetl.
Pro Opel (a ne jen pro nej) rozhodne nedoporucuji siditka s ELM327.
Vzdy se vyplati si pridat a koupit neco co je specificky orientovane.
Tomin
Friday 05 February 2010 - 10:21:03 Citovat
Host
Legend napsal ...

Já používám tento kabel - OP COM Odkaz

Ahoj Legende, tak jsem se byl vcera mrknout na Op-com (presne ten co je v tvem odkazu).
Opcom mam s K-line kabelem v DEMO verzi a nikde jsem tam nenasel osciloskop - kresleni prubehu napr. lambdy. Tak jsem si rikal ze to neni jen ve starem demu, ale vcera jsem to nenasel ani v tom ostrem.
Setkal si se s verzi opcomu ktera by umela kreslit prubehy ?
Export do souboru a nasledne zpracovani v excelu nebo pod. me prijde jako naprosto silene reseni diagnostiky beziciho motoru.
Legend
Friday 05 February 2010 - 10:36:08 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Tomin: OP-COM neumí kreslení křivek průběhu napětí, ale v položce "Measuring blocks" lze sledovat v reálném čase napětí na lambdách, váze vzduchu apod. Ale nějak tuto funkcni ani nepostrádám, stačí mi sledování hodnot v reálném čase, řekl bych, že to plní stejnou funkci, ono by to nakonec šlo převést v excelu ty exportované data, ale to jsem ani nějak nezkoušel. Tuhle funkci by možná mohl mít kabel Opel Tech, ten má McJOHN, tak se zkus přeptat, ti k tomu řekne víc.
mašlička: Co se týká češtiny, tak tu OP-COM z Ebay neumí, na druhou stranu ty české překlady bývají většinou nepřesné a jsem radši, když to mám originál anglicky, pak hned vím co je co a nestane se že to třeba chybu "fuel quantity control out of range" napíše jako "množství paliva" třeba... A funkce kabelu jsou skutečně přesně takové, tak jsou popsané na Ebay, nenašel jsem nic, co by bylo popsané a ve skutečnosti tam nebylo, takže to ukáže všechny možné provozní údaje i při zapnutém motoru a taky u většiny ostatních řídících jednotek, třeba jde sledovat, jak řadí solenoidy v automatu, signál ABS atd..

[ Upraveno Friday 05 February 2010 - 10:40:59 ]

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1520 sec,0.1174 z toho dotazů.