• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
automat dojel
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Sunday 03 January 2010 - 20:46:21 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ted si vzpominam, ze na 1-2 kvalt je dulezity brzdny pas, ktery muze prasknout atp. Pak by 1,2 kvalt nemely reakci a takto by se to chovalo, to by nebyla narocna oprava. Mohlo by to myslim byt videt i zespoda, jestli je prevodovka podobna jako u benzinu - mohl bych se podivat. Mam jednu rozebranou v garazi.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Monday 04 January 2010 - 04:55:26 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Ted si vzpominam, ze na 1-2 kvalt je dulezity brzdny pas, ktery muze prasknout atp. Pak by 1,2 kvalt nemely reakci a takto by se to chovalo, to by nebyla narocna oprava. Mohlo by to myslim byt videt i zespoda, jestli je prevodovka podobna jako u benzinu - mohl bych se podivat. Mam jednu rozebranou v garazi.


Posli mi maila ja to nafotim a oznacis mi to kde to je... dekuju
wisastar
Monday 04 January 2010 - 18:58:11 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Ted si vzpominam, ze na 1-2 kvalt je dulezity brzdny pas, ktery muze prasknout atp. Pak by 1,2 kvalt nemely reakci a takto by se to chovalo, to by nebyla narocna oprava. Mohlo by to myslim byt videt i zespoda, jestli je prevodovka podobna jako u benzinu - mohl bych se podivat. Mam jednu rozebranou v garazi.


Tak sem ji vyndal, celou rozebral a az na konci sem nasel brzdu Je KO jak ty celisti tak ten zelezny valec... Nemel bys ho?
JardaB
Monday 04 January 2010 - 19:14:27 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Hezkyy Jestli je to stejny jako na benzin, tak mel, docela OK stav - ten pas jinak stoji asi 1700 a kolo tak podobne. Mas fotku? To je osoupane, nebo jinak znicene? Ja mel z obou prevodovek skoro ve stejnem stavu, na jednom pasu bylo asi o 0.3mm vic materialu, tak jsem to prehodil. Ale fungoval bez problemu. Taky se to zespoda serizuje, kdyz se oddela kryt z toho serva.
Jestli zjistis, ze to je stejny, posli na SZ adresu a ja udelam manzelce balicek, at ho posle
Jo jeste, nasel jsi za cerpadlem a pak jeste uprostred takove 2 plastove krouzky? Ja uz rozebral 3 spajzky a u kazde byl nejaky fuc (v oleji) Tema se serizujou vule, to neni kriticke, ale kdyz tam nejsou, oje..ou se treci plochy - proto jsem menil i pumpu.

[ Upraveno Monday 04 January 2010 - 19:18:52 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Monday 04 January 2010 - 19:31:01 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Hezkyy Jestli je to stejny jako na benzin, tak mel, docela OK stav - ten pas jinak stoji asi 1700 a kolo tak podobne. Mas fotku? To je osoupane, nebo jinak znicene? Ja mel z obou prevodovek skoro ve stejnem stavu, na jednom pasu bylo asi o 0.3mm vic materialu, tak jsem to prehodil. Ale fungoval bez problemu. Taky se to zespoda serizuje, kdyz se oddela kryt z toho serva.
Jestli zjistis, ze to je stejny, posli na SZ adresu a ja udelam manzelce balicek, at ho posle
Jo jeste, nasel jsi za cerpadlem a pak jeste uprostred takove 2 plastove krouzky? Ja uz rozebral 3 spajzky a u kazde byl nejaky fuc (v oleji) Tema se serizujou vule, to neni kriticke, ale kdyz tam nejsou, oje..ou se treci plochy - proto jsem menil i pumpu.

Napis mi prosimte na maila Email ja ti poslu ty fotky... jsou total vydrene...
JardaB
Tuesday 05 January 2010 - 21:31:09 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Hele, dily jsem nasel, vyfotil, ted stahuju ovladace pro Win7 na fotak a poslu ti fotky, at se mas na co tesit - myslim, ze dily jsou docela zachovale Zitra presvedcim manzelku, at s tim skoci na postu

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Saturday 09 January 2010 - 14:46:08 Citovat
Host
No tak po nainstalovani zpet do auta automat radi pouze jedna a dve.. kdyz ma dat za tri tak je snaha ale skoci opet za dve... cim to muze byt? Menil sem brzdovy pas
Viktor
Saturday 09 January 2010 - 16:35:09 Citovat
Host
Jenom bych se s vámi všemi chtěl podělit o vynikající zkušenost s opravářem automatů - p.Fresl, FRE-KO SERVIS Praha, Malá Chuchle. Fakt borec, a hlavně žádnej zlatokop. Oravil mi za 3500,- to, co jiný odhadovali na 30-40 tisíc! (Někdy mi to nezařadilo tuším trojku, někdy naopak s velkou ránou...) Borec to ani nenapíchl, povídal, že by mi zbytečně tahal prachy, páč tohle stejně nevyčte. Říkám mu - asi rovnou vyměníte olej, co? A on, ač by měl xˇeft, říkal, že pokud nebyl měněn pravidelně, teď už by ho neměnil. Do dvou měsíců by mi prej s nejvyšší pravděpodobností odešel automat. Prý to tak prostě je... Závadu jen odhadl, že by to měl být selenoid 3.ho kvaltu. A taky že jo! Od té doby řadí jako vítěz, cena dílu cca 3tis, práce 500! _;
JardaB
Saturday 09 January 2010 - 16:45:13 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
A to tam jako po vymene solenoidu nalil puvodni olej, kdyz ho musel stejne vypustit? To se mi nejak nezda... Jinak vymena solenoidu je trivialni operace, asi 3 minuty navic pri bezne vymene oleje


Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Saturday 09 January 2010 - 16:47:11 Citovat
Host
1. Peknej pokus, ale tam to bude stat penize = pro Wisastara neprijatelne

2. Presne s touhle firmou mam zcela opacnou zkusenost, prevodovku jsem tam dovezl vymontovanou (o tom ze by ji vymontovali v podstate nechteli ani slyset), ani se na ni v kufru nepodival a podle popisu co to dela/nedela jeho odhad znel 75 000 (cca. 1/2 ceny automatu do Jeepu), nakonec me ji zrepasovali o par km blize (v Braniku) za 20 000.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1245 sec,0.0934 z toho dotazů.