• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
diferencial
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Wednesday 12 October 2011 - 21:05:44 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Z boku je sroub - vysat strikackou s hadickou a nalejt podobne...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Jakub H.
Saturday 26 February 2022 - 16:36:52 Citovat
Host
Jan napsal ...

Zdravím o tom ,že ji měly 3,0 24v vím,ale právě ta má větší tisícihrany než jsou u 2.0 a já právě potřebuju ten nemší

Ahoj, pročítám tu diskuse a chci se zeptat.... mám OA 2.0i 85kW, chci to předělat celé na 3.0 24v.
Motor by byl, ellektrika také...
Otázky:
převodovka man. 5q by měla mít označení jaké ?
kardan je totožný ?
diferenciál pro 3.0 24v pasuje a je shodný s tím co je v senatoru B při stejné motorizaci (ale automat) včetně uchycení do nápravnice jako u Omegy ?
jaký by měl mít diff v kombinaci s man. převodovkou převod ? - vadí že byl původně v senatoru s automatem ?
poloosy předpokládám, podle toho co čtu výše, že mají tisícihran větší v diff, příruba na unašeč na ložisku kol je shodná ?

Moc děkuji za odpovědi
J.
Colommbo
Monday 28 February 2022 - 12:20:25 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Ahoj! Jediné, co jsem zjistil, je označení manuální 5q převodovky - R28, 3,70 (22-4). A posledních pár let se tu na Fóru radí už spíš jen výjimečně, lidi mají už asi jiné zájmy, vozový park se taky výrazně proměnil a zkušenosti s áčkovými Omegami na takové úrovni, aby mohli erudovaně poradit, má velmi málo lidí. Notabéne informace, jež požaduješ, jsou vyloženě technického rázu. Tož jen abys nečekal zbytečně a nebyl pak zklamán...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Jakub Horyna
Monday 28 February 2022 - 18:44:08 Citovat
Host
Colommbo napsal ...

Ahoj! Jediné, co jsem zjistil, je označení manuální 5q převodovky - R28, 3,70 (22-4). A posledních pár let se tu na Fóru radí už spíš jen výjimečně, lidi mají už asi jiné zájmy, vozový park se taky výrazně proměnil a zkušenosti s áčkovými Omegami na takové úrovni, aby mohli erudovaně poradit, má velmi málo lidí. Notabéne informace, jež požaduješ, jsou vyloženě technického rázu. Tož jen abys nečekal zbytečně a nebyl pak zklamán...


Ahoj, moc díky za reakci.... jj koukal jsem, že tu jsou příspěvky spíš staršího typu a spíš na novější Omegy, pokud by se ještě někdo vyjádřil s čímkoliv k tématu, budu samozřejmě rád

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2204 sec,0.1832 z toho dotazů.