• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
pomaly nastup brzdne síly
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
dezolat
Friday 25 March 2016 - 14:55:07 Citovat
Host
Zdravím , chtěl bych se optat na Vaše zkušenosti s brzděnim omegy c mv6 koupil jsem si brzdy ate i s deskami protoze mi přišlo , že stare nemají požadovaný výkon po výměně jsem je nechal zajet cca 500 km s lehkym brzděnim pote jsem je po stupně začal zatěžovat nyní s nimi mam cca 5000 km a brzdu mizerne , resp. Stejne mizerne jako původní. Sjíždí se rovnoměrne. Když jsem sundal kolo a změřil je hodinkami je tam na otočení rozdíl cca 0.05mm bez větších peaků. Dale je zajimave ze nejsou zvlnene při brzdění mi při urcite poloze pedálu hodně kope volant. Otázky mam 2 za 1 da se nastavit lepší průběh brzdného ucinku? Za 2 proc to kope?
Colommbo
Friday 25 March 2016 - 16:45:17 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Otázkou může být, co si představit pod pojmem "brzdí mizerně" a co od brzd vlastně požaduješ - máš srovnání s jinou Omegou (jinými Omegami)...? Tyhle věci se na dálku velmi těžko posuzují, můžeš mít pravdu a taky nemusíš. Kupř. některé koncernové (VW) vozy pocitově "brzdí líp", ale je to spíš o tom, že brzdový pedál stačí jen velmi lehce sešlápnout a auto zpomaluje jak sviň, zato ale dávkování brzdného účinku vpodstatě veškeré žádné, furt to brzdí stejně. Možností je i to, že ti někde mírně uchází podtlak a tedy posilovač nepracuje, jak by měl. Lepší průběh brzdného účinku se, aspoň dle mého soudu, nastavit nijak nedá. K vibracím při brzdění - zkontroluj uložení přední nápravy (čepy a silentbloky ramen, gumy stabilizátoru) ale taky stav řízení, nejsou-li někde vůle.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Anonymní
Friday 25 March 2016 - 20:16:51 Citovat
Host
Není u zadní nápravy regulátor tlaku brzd? Pokud by nefungoval (např. je zarezlý, prasklá pružina), tak třeba nebrzdí zadky a proto ten dojem, že to třeba moc nebrzdí. K tomu kopání - pořádně zkontroluj ty spodní čepy u kola. Mě se tak projevovala jejich vůle.
dezolat
Friday 25 March 2016 - 20:26:35 Citovat
Host
Colombo : díky zkontroluji. Jinak bezi mizerne znamena ze cca 25% sešlápnutí pedálu skoro nic neděla a pak začne brzdit.
Colommbo
Saturday 26 March 2016 - 10:11:13 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Neměřil jsem to, ale za ty roky, co s Omegami jezdím (16 let), bych to pocitově odhadoval zhruba podobně a osobně to za problém nepovažuju, prostě se pedál musí sešlápnout víc a pak to brzdí. Na rozdíl od pitomých brzd koncernu, jak jsem už psal... A jen drobnost k zadním brzdám - myslím, že brzdí hlavně předek, zadek se víceméně jen vozí a je důležitý pro stabilitu auta při zpomalování, jinak asi moc nee...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Martin
Tuesday 26 April 2016 - 19:39:56 Citovat
Host
Čau, můžu potvrdit stejný průběh brzd, jak píše dezolat 1/4 takové nic moc pak už se chytají dobře. Dřív jsem si na to trochu zvykal ale ted' si myslím že je to lepší už kvůli tomu, že stačí trochu zašlápnout a u "koncernu" na mokré nebo pokryté sněhem silnici a letím smykem. Ke konstrukci brzd u omegy B : 2 okruhy (Přední kola - Dvě trubky z ABS a druhý okruh jedna trubka na zadní kola, rozdvojená "téčkem" bez regulátoru)

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1282 sec,0.1002 z toho dotazů.