• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega B motor
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JOB
Saturday 17 October 2009 - 20:14:10 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

Zkontroluj a popřípadě si půjč na zkoušku jiný EGR. Na 99% je to ta příčina.


Můžeš zdělit jak jsi na to přišel ? Já mám třeba EGR vyčištěnej a odskoušenej , navíc si nedovedu představit jakým způsobem by to mohl takhle razantně ovlivnit. Navíc znám i případy kdy jezděj s vyřazeným EGR a nemají tento problém.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Anonymní
Monday 19 October 2009 - 20:57:21 Citovat
Host
Věř nebo nevěř, ale bude to EGR. Jen vyčištění nestačí. A jak jsi ho zkoušel?
Kuba1985
Tuesday 20 October 2009 - 12:28:15 Citovat
Host
Věř tomu ,dělo se mi to samé u Astry.při plnym plynu vše ok a při volnější jízdě svítil motor,někdy zhasul.někdy svítil pořád,a byl zarostlej EGR.Dal jsem jinej a vše je ok.
Anonymní
Tuesday 20 October 2009 - 23:12:35 Citovat
Host
EGR a hlavně u 2.5TD je pěkná svině a ačkoliv nehlásí závadu, tak má na výše popsaní vliv. A teď to potvrdil i kolega u Astry. Tak už tomu začínáš věřit? Jsou věci, co diagnostikou bez dalších znalostí neodhalíš
JOB
Wednesday 21 October 2009 - 00:27:36 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

EGR a hlavně u 2.5TD je pěkná svině a ačkoliv nehlásí závadu, tak má na výše popsaní vliv. A teď to potvrdil i kolega u Astry. Tak už tomu začínáš věřit? Jsou věci, co diagnostikou bez dalších znalostí neodhalíš

Kluci já mám dojem že každej melem o něčem jiném.U OB 2,5TD opravdu diagnostika nepozná špatnej EGR,ani nemá jak.Ale zrovna tak nechápu jakej může mít vliv EGR na to že auto táhne nebo né? Kdyby měla ŘJ nějakou kontrolu o činosti EGR tak dokáže tah motoru určitě ovlivnit.Ale ŘJ EGR pouze ovládá bez zpětné odezvy .Dovedu si představit že když dodá váha vzduchu špatné info ŘJ tak ta omezí výkon , ale EGR je vlastně jen klasickej ventil kterej se otevře když jde z motoru né dobře spálené palivo a část ho pošle zpět do sání.(jednoduše řečeno) Možná se pletu , ale já osobně myslím že to EGR není.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Kuba1985
Wednesday 21 October 2009 - 06:53:03 Citovat
Host
Vliv ten EGR může mít tím že ti pustí výfukové plyny zpět do sání kdy nemá,a už je problém.A nebo naopak neotvírá vůbec,já osobně si myslím že zpětnou vazbu do ŘJ má. Ale je to jen moje zkušenost a názor.
Náčelník
Wednesday 21 October 2009 - 08:07:46 Citovat
Uživatel #763
Registrován: Thursday 08 June 2006 - 14:29:14
Příspěvků: 155
Kuba1985 napsal ...

Vliv ten EGR může mít tím že ti pustí výfukové plyny zpět do sání kdy nemá,a už je problém.A nebo naopak neotvírá vůbec,já osobně si myslím že zpětnou vazbu do ŘJ má. Ale je to jen moje zkušenost a názor.


A jaká je zpětná vazba? Pokud si to myslíš, měl by jsi vědět i toto a předložit řádný argument.
Jinak je lepší zajít do servisu a tam Ti to sdělí. Zastávám názor, že diagnostika je potřeba.
Jinak stačí vygooglovat na netu a i jsem narazil na to, že EGR rovnou zalepí a neřeší a stále to jede..tím pádem zpětná vazba není žádná.
Nejsem mechanik a myslím, že Ty taky ne. Takže navrhuji jít s problémem do servisu a pak zde uvést co to bylo a tím potvrdit buď tu alternativu nebo jinou.

Létám nízko a rychle..... pod hladinou radaru


Opel Honda CBF 900 Hornet + Babeta 210 - aktuální
Audi A6 3.0 TDi 2007 - aktuální + plus dvě bokovky
Audi A4 2.0 TDi 2005 - není aktuální
Opel Omega B 2.6 V6 2001 - není aktuální
Opel Omega B 2.5 V6 1996 - není aktuální
Martas
Wednesday 21 October 2009 - 08:15:05 Citovat
Host
Náčelník napsal ...

Zastávám názor, že diagnostika je potřeba.
Jinak stačí vygooglovat na netu a i jsem narazil na to, že EGR rovnou zalepí a neřeší a stále to jede..tím pádem zpětná vazba není žádná.
Nejsem mechanik a myslím, že Ty taky ne. Takže navrhuji jít s problémem do servisu a pak zde uvést co to bylo a tím potvrdit buď tu alternativu nebo jinou.


Diagnostika nic neukaze u vetsiny dieselu je EGR mechanicky a neni ovladan elektricky a nema "potenciometr" ktery by zpetnou vazbu mel.

Zaslepit se EGR u spousty naftovych motoru neda, to ze se zaslepi a jezdi se dal platilo zejmena pro benzinove motory Euro 2 tedy X....

V servisu bude uspech kdyz budou vedet kde ten EGR je, u vetsiny jen to, ze ho najdou a jediny co o nem budou vedet je, ze prepousti z5 do sani vyfukove plyny.

[ Upraveno Wednesday 21 October 2009 - 08:16:39 ]
Náčelník
Wednesday 21 October 2009 - 08:26:54 Citovat
Uživatel #763
Registrován: Thursday 08 June 2006 - 14:29:14
Příspěvků: 155
Řekl jsem svůj názor, to co jsem kde četl a viděl či slyšel.
Když mám problém s vozidlem obrátím se na fundovanou osobu
Doporučuji to i dotyčnému co má předmětný problém a neví si rady Kort, když jsou tady dva možné názory.

Létám nízko a rychle..... pod hladinou radaru


Opel Honda CBF 900 Hornet + Babeta 210 - aktuální
Audi A6 3.0 TDi 2007 - aktuální + plus dvě bokovky
Audi A4 2.0 TDi 2005 - není aktuální
Opel Omega B 2.6 V6 2001 - není aktuální
Opel Omega B 2.5 V6 1996 - není aktuální
Paja
Tuesday 22 June 2010 - 14:52:02 Citovat
Host
Zdarec, ohledne problikavani te kontrolky jak se tu zminujete, v navodu na omegu jak je zde moznost si stahnout je psane ze to souvisi s EGR

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1508 sec,0.1169 z toho dotazů.