• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vyhrivane sedacky
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Brenky
Thursday 26 October 2006 - 12:28:22 Citovat
Host
Zdravim, mam ve sve OB vyhrivane predni kozene sedacky, a bohuzel spolujezdcova nehreje. Kde bych mel hledat zavadu nebo v cem muze byt problem?
A dale, u ridice mi hreje jen sedak...nemelo by hrat i operadlo? Diky za rady a zkusenosti.
bukyk
Thursday 26 October 2006 - 13:16:54 Citovat
Host
X možností, každá různě drahá __; pojistka, můžou to být dole pod sedákem rozpojené kontakty, může to být v háji úplně (závada někde v sedáku pod kůží) nebo bude všechno v pořádku a bude to neidentifikovatelná blbost... __;
m.a.x.i.m.u.s
Thursday 26 October 2006 - 14:33:37 Citovat
Host
Mám OB "C" 4 vyhřívané sedáky a z toho mi jede jen jeden zadní za spolujezdcem, v servisu mi bylo řečeno, že je to pravděpodobně porušené v sedáku, protože všechno ostatní je OK a jediná možnost rozkuchat sedák opravit a znovu složit. Za 1. drahé a za 2. otec si nechal pod sebou opravit textilní sedák, protože ho proseděl se svýma 110kg a už to nebylo tak pohodlné jako z výroby...
Tomino
Sunday 31 December 2006 - 13:53:38 Citovat
Host
Zdravim, u me MV6 mi take odeslo vyhrivani sedacky ridice - chyba v rohozi. Protoze nove calouneni se vsitou rohozi (o sedacce ani nemluve) by bylo dost drahe, nakonec servis vymyslel vlozeni samotne nove rohoze - sedacka dal hreje, jen trochu pozdeji, na pohodli ani kvalite potahu to neni vubec poznat a nebylo to ani nijak moc drahe...
mates
Tuesday 02 January 2007 - 09:06:10 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Brenky napsal ...

Zdravim, mam ve sve OB vyhrivane predni kozene sedacky, a bohuzel spolujezdcova nehreje.

Pokud nehřeje spolujezdcova, tak bych to neřešil...
Mě nehřeje moje, ale při představě kuchání té kůže si představuji, že hřeje...a už mi to tak nevadí

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Al
Tuesday 22 September 2009 - 17:29:38 Citovat
Host
Ahoj,nemáte někdo zkušenosti s doinstalováním výhřevu zadních sedaček a pamětí pro řidiče? Je to alespoň nějak z výroby předchystané? díky PS: nemůžu sehnat omegu,která by měla všechno buď to nebo ono a zase né to
Brenky
Saturday 26 September 2009 - 07:44:28 Citovat
Host
No, sam jsem se na to chtel vrhnout (vyhrev zadnich sedacek) a uz mam tlacitka...prvni uspech _; co jsem se dival, tak kabelaz je tam pripravena na to (jak u tlacitek tak pod sedackami). Momentalne nejsou penizky, tak nepokracuji, ale uz zbyva jen dodat cele zadni vyhrivane sedacky a relatka....a pak by to melo fungovat.
Bomega
Saturday 26 September 2009 - 17:19:34 Citovat
Host
ja mam uz druhou omegu,prvne 96 a nyni 2000rok facelift,u kazde jsem mel plnou naloz a u kazde mi vzdy nehrala sedacka u ridice.oba pripady,prepaleny vlakno v sedacce.kdyz si s tim vyhrajete,neni problem to opravit,kuze s operadla je sundana za 20min a sedak o trochu dele,jsou tam pouze mala ocka,staci opatrne roztahnout a pomalu kuzi stahovat.takze nic hrozneho.
Al
Monday 12 October 2009 - 17:32:24 Citovat
Host
JJ,díky a musí se vyměnit celý sedačky nebo by to šlo taky jenom to vyhřívání doplnit
nebi007
Tuesday 11 January 2011 - 22:26:33 Citovat
Host
Právě jsem dodělal úspěšnou opravu výhřevu sedadla řidiče na OC, je to celkem pohodová prácička. Chci napsat jen pár mých poznatků. S ocelovými kroužky jsem se nepáral a rovnou jsem je přeštípal, na místo kroužků jsem pak použil stahovací plastové pásky, je to rychlovka a krásně se to všude stáhne. Přepálený drát jde snadno poznat - okolo poškozeného místa je to doslova ohořelé, měl jsem přepálené místo v opěradle i v sedadle, což jsem se trochu divil, protože když se přeruší kdekoliv okruh tak celé sedadlo přestává hřát. Na kůži jde identifikovat místo přepalení přímo vizualním pohledem na sedadlo, kuže je taky i v tomto místě tvrdší - obě přepálená místa u mého sedadla se dala takto identifikovat. Spojení přepálených drátků jsem provedl spájením obou konců, dále jsem vložil do vypáleného prostoru kousíček houbičky na nádobí abych vyplnil vypálený prostor. OC mají výhřev zašitý ve filcu hned pod kůží - to je prakticky neodělitelné od potahu. Je zde celkem 5 okruhů, 3 opěradlo a 2 sedák. Všechny sekce opěradla a sekce bočního vedení sedáku jde tvz. propípat, hlavní sedák propípat nelze. Sedadla OB jsou na opravu výhřevu jednoduší, podpotahem je vyřívaná dečka která lze krásně samostatně demontovat, po nasvícení lze sledovat topný drát a případné jeho poškození. Sedadla mají pouze 2 sekce opěradlo a sedák. Obě sekce se dají snadno propípat. To je asi tak vše, třeba tímto někomu trochu pomohu. Demontáže potahu se nemusíte bát, měl jsem z toho trochu vítr ale všechno šlo bez větších problémů.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1324 sec,0.1035 z toho dotazů.