• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Dojezdova rezerva Omega
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martas
Monday 02 November 2009 - 13:01:20 Citovat
Host
Lukas napsal ...

Takze, konecne jsem sehnal dojezdovku na vectru. Na Omegu mi pasuje. Pri jizde s dojezdovkou se rozsviti kontrolky ABS a ESP. Diky vsem za rady.


Protoze to kolo ma mensi prumer a jinak rychle ae toci nez ostatni a elektronika to vyhodi jako chybu.

Mimochodem pokud v TP nemas zapsano ze je mozna jizda s dojezdovym kolem tak legislativne ji pouzivat nesmis.
Lukas
Monday 02 November 2009 - 13:12:47 Citovat
Host
No nevim Martasi, reagujes tady vzdy na vsechno, ale tvoje reakce nemaji zadnou hodnotu. Na rozdil od ruznych Legendu apod. Legendove a spol. radi k veci a vetsinou problem vyresi. Ty jen tak placas. Sviceni kontrolky ESP je mi jasne - jen jsem pro ostatni popisoval chovani auta. Co se tyce legislativy - precti si muj dotaz na zacatku...
mates
Monday 02 November 2009 - 13:39:15 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No jo...je to placani někoho, kdo se v Oplech vyzná...no je to hnus
Marťas, na některý lidi se patří vysrat

Lukas: a tobě nevadí, že nazutím užofky na limuzínu, která je těžká jak kráva (možná dvě krávy) a tudíš tam nemá co dělat porušuješ předpisy? Asi ne...vlastně předpisy jsou od toho, aby se porušovaly...stejně tak si to myslel i ten frajer s vozejkem, jak na něm vezl ty traverzy...a v točce skalpoval protijedoucího řidiče.

[ Upraveno Monday 02 November 2009 - 13:47:16 ]

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Lhex
Monday 02 November 2009 - 13:50:53 Citovat
Host
Lukas napsal ...
Pri jizde s dojezdovkou se rozsviti kontrolky ABS a ESP. Diky vsem za rady.

asis teda děkoval za minulé rady. OK. kdybys žádal radu budoucí, třeba jak upilovat ten přesahující ráfek, bych třeba rád poradil..
Lukas
Monday 02 November 2009 - 14:51:18 Citovat
Host
mates: dojezdova rezerva je z Vectry, nalozena Vectra ma pres dve tuny a presto vyrobce tam tu dojezdovku dava. Pise se snad v navodu k Vectre, ze musi jet s dojezdovkou prazdna? Prazdna Vectra ma kolem 1.5 az 1.6 tuny. Takze si myslim ze s prazdnou Omegou 1.7 tuny jsem na hmotnosti Vectry. Jinak load index u dojezdovky je 630 kg a u klasiky 225 je 690 kg.
Martas
Monday 02 November 2009 - 15:18:13 Citovat
Host
Lukas napsal ...

Prazdna Vectra ma kolem 1.5 az 1.6 tuny. Takze si myslim ze s prazdnou Omegou 1.7 tuny jsem na hmotnosti Vectry. Jinak load index u dojezdovky je 630 kg a u klasiky 225 je 690 kg.


Kdyz presnost tak presnost ... pohotovostni hmotnost caravanu (s ridicem - bez udani motorizace) z katalogu.

Omega - 1665
Vectra - 1475

No rozdil 190 kg uz mi pripadne docela dost.

A jak vidim nejsem jediny, ktery nepochopil, ze to podekovani je za jiz predesle prispevky.
Lukas
Monday 02 November 2009 - 15:44:07 Citovat
Host
Martas: shodnem se na tom, ze kdyz vyrobce doporucuje pneu, tak pocita s max. zatizenim? Takze pocita s nalozenou vectrou, ktera ma 2 tuny? Takze kdyz vemu kolo, ktere je urceno na dvoutunovou vektru a dam ji na 1.7 tunovou Omegu, kterou nebudu nakladat na max. abych se nedostal s hmotnosti nad vectru, tak se asi nic nestane. Pro kazde auto je doporuceny urcity hmotnostni a rychlostni index. Ten je myslen pro max. zatizeni a max. rychlost. Pokud je omezeni, tak je to napsano - viz rozmer 195 je na Omegu jen do 190 km, ale zase pro max. zatizeni. U dojezdovky je rych. omezeni 80 km, ale zase neni hmotnostni omezeni. Takze Opel pocita s tim, ze na dojezdovku postavite dvoutunove auto - viz max. hmotnost vectry.
Martas
Monday 02 November 2009 - 15:58:42 Citovat
Host
Ve smyslu teoretickych povolenych hmotnosti a zatizeni urcite neni problem ...

Osobne bych pripadny problem videl leda v tom, ze Vectra a Omega muze mit uplne jinak ET a dojezdovka z jednoho muze byt rekneme "mimo osu" a tedy to muze delat nejake brikule.

Ale urcite ciste prakticky pri bezne jizde je to fuk ... nicmene me by dost znervoznovalo kdyby me svitily 2 kontrolky, nikdo nevi co ty systemvy v tomhle stavu delaji.
Legend
Monday 02 November 2009 - 17:22:00 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
S těma kontrolkama je mi to nějak podivné. Vím určitě, že Omega i Vectra C má povolený rozměr 225/55 R16, stejně jako třeba 195/65 R15, takže bude rozdíl v průměrech zanedbatelný, jedině tak o tolik, kolik je třeba sjetého vzorku. Jaký je přesný rozměr té rezervy?
Co se týká zadních opěrek, tak ty jsou namontované napevno a nedají se vyndat, jedině asi zkusit rozebrat sedadlo a opěrky natrvalo odstranit, ale to bych z hlediska bezpečnosti nedělal, při zadním nárazu by to pak nemuseli přežít cestující na zadním sedadle.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
mates
Monday 02 November 2009 - 18:16:12 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No mě se známí vyklopili do lesa po nazutí dojezdovky... Prostě zapomněli na to, že tam je a jeli s autem jak normálně...ustřelilo to a už se kutáleli ze stráně. Nikomu se nic nestalo, jen ve střeše zůstaly otisklý opěrky hlavy, takže kdyby tam nebyly... __;
No ale vyprdnul bych se na legislativu a bezpečnost a vyřízl bych i kus střechy vč. nosníků _;

Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1921 sec,0.1499 z toho dotazů.