• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nefunkční tacho+otačkoměr
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Ondra
Monday 01 June 2009 - 20:59:29 Citovat
Host
zdravím pánové,
před necelým pulrokem mi přestali fungovat budíky na tachometr a otackomer(tachometr skákal a cvakalo v něm), voda a nafta fungovala.. o víkendu jsem se do toho pustil, rozebrral jsem vše dle návodu, pak jsem s epodíval do palubovky, tu jsem očesal a zasadil zpět do auta, nastartuju a vše fungovalo, chcipl jsem motor a opět to nešlo a to cvakání šlo od "vehementu" na kterém je ručička tachomeru(zřejmě nějakí relátko) tak jsem to opet vyndal, že to nafotím.. když jsem to dnes vrátil zpět, tak mi už přestaly fungovat ukazatele vody a nafty a také přestali jít směrovky a rádio i s klimatizací.. tak se ptám, netušíte jak by se toto dalo opravit? nejsem autoelektrikář ale ledasco si udělám sám, a nechci to spát servisu pokud to budu schopný opravit doma. nevíte tedy co s tím? jinak jedná se o X20DTH.. v poradně jsem bohužel nenašel způsob jak to vyřešit..
dík za rady, Ondra (o.barta@seznam.cz)
Prazdroj
Tuesday 02 June 2009 - 08:06:33 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Zajdi na vrakarnu a kup jinou pristrojovku......to bude nejlepsi..

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer
Anonymní
Tuesday 02 June 2009 - 11:28:50 Citovat
Host
Prazdroj napsal ...

Zajdi na vrakarnu a kup jinou pristrojovku......to bude nejlepsi..



no super koupím novou přístrojovku a co když to nebude tím? myslím tu klimu a blinkry hm?
Martas
Tuesday 02 June 2009 - 11:53:58 Citovat
Host
Nepises co mas za auto, ale odhaduju ze Vectru B.

Ta ma prenos vsech signalu resen takovym tim "mekkym" plosnym spojem do konektoru ktery je vzadu v prostredku.

Zkusil bych :

1. Zkontolovat zda konektor je na kastli pripevnen a nehybe se
2. Zkontroloval zda na tom konektoru jsou v poradku ty pruzne kontakty (ciste a pruzne) ktere dosedaji do pristrojovky
3. Zkontrolovat cistotu a neporusenost kontaktu na pristrojovce
4. Na konektoru promerit, zda piny, ktere maji byt uzemeny uzemeny skutecne jsou
Ondra
Tuesday 02 June 2009 - 12:32:31 Citovat
Host
jj mám VB

ten středový konektor nevím jak hodně má být natvrdo, pač ja s ním celkem lehce pohnu a vysadím.. plyšky na konektoru jsem očistil a nastříkal sprejem na kontakty a ty plišky jsem i mírně napružil.. na přístrojovce vypadají všechny cestičky v pořádku.
btw nejsem autoelektrikář, jak poznám že jsou jednotlivé piny uzeměny? zkoušečkou? opravdu jsem přes elektriku lajk tak každá rada se hodí..

díky
MATTY VB 1.6 16V 97
Thursday 17 May 2012 - 20:35:22 Citovat
Host
Hele ja mam ten samej problem po chcipnuti motoru mi rucicky padnu az pod hranici 0 to jest otackomer a take rychlost ja mam alespon tu vyhodu ze tam nemam to plexi ta si po startu ty rucicky nastavim ale take nevim co s tym je a docela me to uz prudi za jakoukolif radu dekuji

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1474 sec,0.1143 z toho dotazů.