• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
rozjíždění v lehkém rejdu drnčení od zadní osy
Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 10 11 12
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
pepex 2.5td
Wednesday 18 February 2009 - 16:16:26 Citovat
Host
zdravím všechny co to budou číst.

Na mojí OB Caravan delší dobu pozoruji divné chování při rozjezdu,nebo průjezdu zatáčkou.Tipoval bych to na diferenciál,ale nezdá se mi to.

volant stačí natočit lehce,například při manévrování z křižovatky,nebo při průjezdu zatáčkou,takže ani ne pul rejdu.Ozývá se zezadu něco jako vibrace kardanu,nevyvážení házení...nebo "chroupání" diferenciálu

Kardan- opticky v pořádku,Hardy spojky obě dobrý stav, pružné ložisko není utržené.
Diferenciál- oleje je dost a není to až takovej med- zdá se použitelný
Spojka- neklouže vypíná zapíná.
Servo- bez vady
poloosy na kardanu- viditelně bez závady, nehlučí.


A co je velmi divné, že to drnčení od zadu dělá jen někdy..záleží na provedení manévru.Podotýkám, nejezdím jak prase, snažím se to za těchto okolností šetřit hlavně při průjezdu nějaké křivky.

Na rovině to při jakémkoli zatížení hnacího ústrojí neudělá.
když se to zrovna děje,srovnám volant a ihned to přestane...takže myslíte diferenciál??

Zní to sice až moc vědecky,ale snažil jsem se , aby to bylo dost srozumitelný..Díky za rady
pepex 2.5td
Sunday 22 February 2009 - 08:58:03 Citovat
Host
díky za rady pánové _;
sasa
Sunday 22 February 2009 - 09:58:11 Citovat
Host
pepex 2.5td napsal ...

díky za rady pánové _;

ahoj zkus jse podivat na silenblok diferaku podle oho cos napsal by to tomu odpovidalo bude jse to jen zhorsovat ma to zvuky podobne praskani chroupan????
Vraňoch
Sunday 22 February 2009 - 15:44:20 Citovat
Host
Mel jsem trosku podobny problem. Do zatacky (jedne) to zacalo hucet, taktez napr. pri prujezdu tahlou vlnou na dalnici (pri prosednuti). Nebylo to kupodivu lozisko, ale diferencial.
pepex 2.5td
Sunday 22 February 2009 - 19:16:31 Citovat
Host
zvuky jsou podobné spíše bouchání gumovou palicí do podlahy zespoda.skoro i tak nahlas.
kua bojím se že budu muset shánět nějakej super funkční diferák.
pepex 2.5td
Wednesday 25 February 2009 - 21:33:12 Citovat
Host
tak po dalším používání babièky,sem si všimnul že se zadní osa celkovì chová jako kdyby byla na oji...koupil jsem nový zadní nivo tlumièe tak asi postupnì udìlám repasi veškerýho uložení..Jen doufám, že pøítulku dovezu bezpeènì do porodnice..Pøi poslední jízdì tìma zatáèkama do Mostu k nemocnici se to auto celý sunulo bokem, navíc doprovázeno ránama od zadu ..
Jirka 2.5 TD
Thursday 26 February 2009 - 23:09:55 Citovat
Host
Podobnej problém řeším taky i příznaky jsou podobné, ale stále jen tápu co to může být. Ze zoufalství už i zjišťuju co by asi stál diferák. Zatím se to spíš zhoršuje, navíc teď v zimě to pořád někde jede bokem a těžko se to poslouchá.
Legend
Friday 27 February 2009 - 07:20:18 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Podle popisu by to mohl dělat diferák, zkus zvednout jedno zadní kolo, neutál a rukou točit kolem, jestli to zvuky bude dělat taky. Stálý převod může být v pořádku, ale třeba jsou načaté satelity a proto to dělá jen v situacích, kdy se kola točí rozdílnou rychlostí. Diferák nestojí moc, nedávno jsem prodával za litr a na vrakovišti by měl stát taky tak.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
JardaB
Saturday 01 August 2009 - 06:52:06 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak presne tohle, jak to popsal autor prvniho prispevku, pozoruju o obou Omeg s AT (jedna sedan, jedna combi) Skutecne, rovne se to rozjizdi hladce, do zatacky, i mirne, jsou citit vibrace nekde mezi prevodovkou a diferakem. Predpokladal jsem, ze to dela prevodovka, ale to se mi zda cim dal min - jak by taky poznala zatacku (dela to uz prakticky od nulove rychlosti, cili naklon hladiny oleje nehrozi). Fakt je to zahada, diferak jinak chodi skvele, pri vyssi rychlosti do zatacek i do kopce zadny prolem. Jsem z toho trosku jelen. Kardan nejakou znatelnou vuli netrpi. Takze kdyby na to nekdo prisel...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
pepex 2.5td
Tuesday 15 September 2009 - 20:45:38 Citovat
Host
až tam dám jinej diferák tak ti řeknu čim to bylo.. __;)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 10 11 12  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1389 sec,0.1067 z toho dotazů.