• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OA a rozdílný profil pneu na přední a zadní nápravě?
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martas
Thursday 27 November 2008 - 18:55:24 Citovat
Host
tazatel napsal ...

Já už tam právě ty 14" minulou zimu měl a když jsem pak na jaře přezul na 15" letní, tak jsem si úplně liboval jak auto do zatáček sedí a celkově tlumení nerovností atd. bylo mnohem lepší... Tak přemejšlím, jestli je teda lepší dát tam 14" s dost dobrým vzorkem, nebo raději 15"


Ale to motas dohromady jabka s hruskama, nezalezi az tak na tom, jestli tam mas R14 nebo R15 ale na vsech parametrech nazutych gum.
Tady si spocitej, jaky je rozdil mezi R14 a R15 a uvidis.



[ Upraveno Thursday 27 November 2008 - 18:58:05 ]
tazatel
Thursday 27 November 2008 - 19:25:29 Citovat
Host
Martas napsal ...

tazatel napsal ...

Já už tam právě ty 14" minulou zimu měl a když jsem pak na jaře přezul na 15" letní, tak jsem si úplně liboval jak auto do zatáček sedí a celkově tlumení nerovností atd. bylo mnohem lepší... Tak přemejšlím, jestli je teda lepší dát tam 14" s dost dobrým vzorkem, nebo raději 15"


Ale to motas dohromady jabka s hruskama, nezalezi az tak na tom, jestli tam mas R14 nebo R15 ale na vsech parametrech nazutych gum.
Tady si spocitej, jaky je rozdil mezi R14 a R15 a uvidis.




mam tomu rozumět tak, že tam mám dát ty 14" se skvělym vzorkem a neřešit to? To by snad tedy mohlo při kontrole, nebo nedejbože havárii projít spíše, než sjeté přední pneu...
KopA
Thursday 27 November 2008 - 19:31:06 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
tazatel napsal ...

Já už tam právě ty 14" minulou zimu měl a když jsem pak na jaře přezul na 15" letní, tak jsem si úplně liboval jak auto do zatáček sedí a celkově tlumení nerovností atd. bylo mnohem lepší... Tak přemejšlím, jestli je teda lepší dát tam 14" s dost dobrým vzorkem, nebo raději 15" s tím, že přední budou mimo předpis (3,5 mm totiž nemají, mají 3mm, ale zimu by to snad odjezdilo), a zadní (náhon) OK 5mm. Nebo je lepší dát ty míň jetý na předek, aby auto nešlo do zatáčky do smyku a na náhonu nechat ty slabší? Vím že nejlepší je koupit úplně nový 15" gumy, jenže na to prostě nejsou finance...


A odkudpak jseš Tazateli?
Mám dva zimáky Firestone 195/55 R15 se 4mm vzorkem.
Pokud bys tenhle rozměr chtěl nechal bych ti je za cenu zutí z disku.
Já operuju na Pardubicku, Královéhradecku, Náchodsku.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Martas
Thursday 27 November 2008 - 19:43:34 Citovat
Host
tazatel napsal ...

mam tomu rozumět tak, že tam mám dát ty 14" se skvělym vzorkem a neřešit to? To by snad tedy mohlo při kontrole, nebo nedejbože havárii projít spíše, než sjeté přední pneu...


A na co se tedy ptas ?

Urcite vice nez 50% ridicu vubec netusi jaky gumy na auto podle dokladu patri, vemou prvni ojety co maji po ruce o prislusnem prumeru a neresej ....

Takze jiz ti bylo odpovezeno, co na aute muze a nemuze byt a co se muze nebo nemuze stat kdyz nahodou dojde k nejakemu problemu, ale co si tam das je tvoje vec a tvoje svedomi s tim, ze pripadne nasledky si poneses zase jenom ty.
Anonymní
Thursday 27 November 2008 - 23:26:36 Citovat
Host
Martas napsal ...

tazatel napsal ...

mam tomu rozumět tak, že tam mám dát ty 14" se skvělym vzorkem a neřešit to? To by snad tedy mohlo při kontrole, nebo nedejbože havárii projít spíše, než sjeté přední pneu...


A na co se tedy ptas ?

Urcite vice nez 50% ridicu vubec netusi jaky gumy na auto podle dokladu patri, vemou prvni ojety co maji po ruce o prislusnem prumeru a neresej ....

Takze jiz ti bylo odpovezeno, co na aute muze a nemuze byt a co se muze nebo nemuze stat kdyz nahodou dojde k nejakemu problemu, ale co si tam das je tvoje vec a tvoje svedomi s tim, ze pripadne nasledky si poneses zase jenom ty.


myslim ze prave na tohle se ptal. Drzet se prumeru, ten predek je jeste v pohode, viz.:

Odkaz

4mm musis mit jen tak, kde je tahle znacka (spise horske oblasti), jinak ti staci 1,6mm. Soupni tam ty 15" a jses v pohode...

Martas
Friday 28 November 2008 - 06:15:28 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

myslim ze prave na tohle se ptal. Drzet se prumeru, ten predek je jeste v pohode, viz.:

Odkaz

4mm musis mit jen tak, kde je tahle znacka (spise horske oblasti), jinak ti staci 1,6mm. Soupni tam ty 15" a jses v pohode...


To myslis vazne ?
Na gume 1,6mm bych nejezdil ani na suchu a na letnich natoz na zimnich.
A malicko se pletes, jestli si cetl ten "zakon" tak o hloubce dezenu v nem neni ani slovo a toto se ridi beznou vyhlaskou tedy 1,6mm pro jakoukoliv gumu, coz by si na aute ovsem nechal jen silenec (kterych je u nas bohuzel 75% z celkoveho poctu vlastniku soukromych motorovych voizidel), ale "nepsany zakon" pro zimni pneumatiky je 4 - 4 - 4 tedy vzorek 4mm, na vsech 4 kolech a stari maximalne 4 roky.
Anonymní
Friday 28 November 2008 - 10:50:53 Citovat
Host
Martas napsal ...

Anonymní napsal ...

myslim ze prave na tohle se ptal. Drzet se prumeru, ten predek je jeste v pohode, viz.:

Odkaz

4mm musis mit jen tak, kde je tahle znacka (spise horske oblasti), jinak ti staci 1,6mm. Soupni tam ty 15" a jses v pohode...


To myslis vazne ?
Na gume 1,6mm bych nejezdil ani na suchu a na letnich natoz na zimnich.
A malicko se pletes, jestli si cetl ten "zakon" tak o hloubce dezenu v nem neni ani slovo a toto se ridi beznou vyhlaskou tedy 1,6mm pro jakoukoliv gumu, coz by si na aute ovsem nechal jen silenec (kterych je u nas bohuzel 75% z celkoveho poctu vlastniku soukromych motorovych voizidel), ale "nepsany zakon" pro zimni pneumatiky je 4 - 4 - 4 tedy vzorek 4mm, na vsech 4 kolech a stari maximalne 4 roky.


on ale nepsal že má 1.6, ale ptal se co zákon na tu jeho 3mm a dle zákona je to v pohodě. Navíc dost magoru jezdí celou zimu na letních. To si myslím že proti tomu jsou 3mm na jedný nápravě a 5mm na druhý luxusem.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1781 sec,0.1480 z toho dotazů.