• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Opel Zafira 1,8 1999 - olej
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Pizin
Monday 10 November 2008 - 18:11:16 Citovat
Host
Mam dotaz ohledne oleje do Zafiry. Zakoupil jsem Opel Zafira 1,8 r.v. 1999, najeto 91 tis. Km. Podle servisni knizky je tam olej zn. Mobil 15 W 40 a byl nedavno meneny. Potreboval bych poradit jakym olejem pripadne dolivat a zda ten uvedeny je minerálni, polo, ci plna syntetika. Primo Mobil 15 W 40 jsem nikde nesehnal. Dik za odpoved.
JardaB
Monday 10 November 2008 - 18:15:03 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
XXWXX je jen viskozita, to je uplne fuk, zaleze na specifikaci, do tohoto tusim A3...
Co to znamena nedavno vymenen? 15W40 je IMHO na zimu dost husty, vymenil bych to tak jako tak.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Monday 10 November 2008 - 18:34:37 Citovat
Host
Neni v poradne tema casteji diskutovane nez OLEJ, staci hledat !!!

Kazdopadne jak pise Jarda, vubec nezalezi na vyrobci oleje, ale na jeho specifikaci (prohledej poradnu najdes tam toho na toto tema opravdu hodne).
Zda se jedna o olej polosynteticky nebo mineralni je opet naprosto bezvyznamna informace (dneska si uz ani vyrobce neni jist a vlastnosti jsou natolik podobne ze je to jedno) ...

Daleko vice me zarazi ze tam mas olej 15W40 - tedy hustsi nez tam normalne patri (standardni olej je 10W40). Nechci te strasit, ale pokud jsi to auto koupil uz jako ojete, (kdyz vyloucim to, ze predchozi majitel ani netusli ze existuje vice typu oleje a nalil tam co ho cvrnklo do nosu) tak to muze znamenat, ze vykazovalo zvysenou spotrebu oleje a tim ze se tam naleje hustsi tak je toto docasne castecne kompenzovano.
Pizin
Monday 10 November 2008 - 23:46:32 Citovat
Host
No moc tomu nerozumim, ale mam servisku uplne od pocatku toho auta a vim zcela jiste, ze to neni podvrh a tam je od zacatku olej 15 W 40 a nkdy je u toho jeste značka Mobil. Tedy asi zatim koupim nejaky 15 W 40 a az se dostanu k vymene, tak tam necham dat ten 10 W 40. Doufam, ze tim neco nezkazim. A take jeste budu hledat v poradne. Diky
Dupin81
Sunday 07 April 2013 - 10:24:38 Citovat
Host
Hele mas tam mineral- 15w... a já dávám 10w- 40 polosyntetiku...mineral je moc hustý na zimu.....spíše řeš , kolik nalitáš za rok km.....jestli jezdis vice mesto nebo dálnice apod.......čím více jezdíš po meste , tim se skracuje výměna oleje....tzn....po 15 tis....ale já jelikoý hodne jezdim po meste a mám LPG tak menim po 12 tis,,,což mi vycházi před zimou- říjen listopad....a po zimne...březen, duben....takže 2x do roka.........neberou mě tzv longlife oleje- které se meni po 30 a vice tis km....ale je to jen muj názor!!!!!
Colommbo
Sunday 07 April 2013 - 11:23:00 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Ale je to názor správnej! _; Opel obecně doporučuje hlavně řady 0W30 nebo 5W30, nicméně to je spíš jen do nových motorů anebo těch, které mají málo najeto a taky zejména kvůli nízké spotřebě paliva a co nejlepším emisím. Použité oleje by měly splňovat požadavek A3/B3 a v případě benzínu SH a výše, jinak je to celkem jedno, Opel na oleje žádné extra požadavky nemá (třeba na rozdíl od koncernu...) Nejvíce se používají oleje viskozit 5W40 nebo 10W40, osobně mám osvědčený dokonce Mobil1 5W50.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1535 sec,0.1217 z toho dotazů.