• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
blokace rucni brzdy - technicka
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
kosik plny ovoce
Thursday 16 October 2008 - 17:38:26 Citovat
Host
tak jsem s tim byl na technicke a neprosel jsem, protoze mi rucni brzda nezablokuje kola (na posledni zub na parkovani byla bez problemu), tak jsem to dal do servisu a ted mi rucni brzda zabere v pulce, ale kdyz to pomalu rozjedu a zatahnu, tak ujedu tak metr a neco a az pak auto zastavi... kdyz toto udelam na Lagune, tak se mi zhoupne zadek a kola se na fleku bloknou... kde bude chyba? kotouce jsou ok
Martas
Thursday 16 October 2008 - 17:41:46 Citovat
Host
Nevim zda je to u omegy stejne jako u VeBe ale tam taky nebrzdi hned a navic konstrukce je takova ze pokud se pohybujes nema se pouzivat je to jen parkovaci brzda !

Ale ze by te vyhodili protoze neblokuje se mi dost nezda, spise brzdi malo nebo mnohem castejsi je nestejnomerny ucinek kazde strany.
Anonymní
Thursday 16 October 2008 - 17:49:23 Citovat
Host
me rekl, ze se mu tamhle (ukazal na nejakej jejich panel) nerozsvitilo svetylko a ze se mi to toci zadni kola, takze mi malo brzdi, protoze to pry maji zastavit... az na to, ze brzdila na posledni zub, tak auto udrzela v pohode... mam pocit, ze v Omeze jsou vetsi kotouce, nez v Lagune, ale i tak to s tim Renckem trhne a auto stoji (nouzove zastaveni rozjezdu vzad pri rozjizdeni pritelkyne do kopce na semaforech
Martas
Thursday 16 October 2008 - 18:21:59 Citovat
Host
Nemuzes srovnavat dve ruzny auta s ruznou konstrukci rucni brzdy (Omega ma na rucni brzdu pakny), navic neznam Laguunu ale ma motor nastorc takze lze ocekavat predni nahon a to je o necem uplne jinem !


No to je snad stejny jestli brzdy maji malou ucinnost nebo ze neblokuji kdyz ty valce nezastavi ...
JardaB
Thursday 16 October 2008 - 18:38:12 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Rucni brzda u Omegu je opravdu povedeny kousek, ja to na STK doladil uplne natvrdo, zabirala snad na 2. zubu a kola i zablokovala, muselo se s pakou ale trhnout opravdu huste (tahem ani nahodou).

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JOB
Thursday 16 October 2008 - 19:06:24 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jedinej problém u parkovací brzdy na Omeze je že nemá samoštelování a tak je dobré třeba při přezouvání brzdu dotáhnout.Je k tomu určená díra ze předu kotouče. Dal jsem nový kotouče,pakny i destičky a seřídil jsem brzdu .Od té doby ale uplinula nějaká doba a tak budu muset opět utáhnout,naštěstí budu dělat ložiska a tak se to udělá najednou.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

JardaB
Thursday 16 October 2008 - 19:35:43 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
A jeste se da nastavit zakladni delka lan, primo pod podlahou kousek za pakou brzdy, vyborny pristup.. Menil jsem lana a trvalo mi to pul dne, vyfuky jsem nastesti nakonec sundat nemusel...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
vrgadaa
Thursday 16 October 2008 - 20:14:23 Citovat
Host
typicke jednani na STK vyhodit za hure fungujici parkovacku, vubec ji k zivotu nepotrebuji, k rozjezdu vubec, v strmem hanku neparkuji (ale mam vyzkouseno, ze se to ani tak nerozjede (kdyz jsem mel jednou pretrzeny brzdovy lanko), ovsem se mne tak ysnazili jednou vyhodit na nestahujici zadni okynko v elektrice. Dodnes si toho idiota pamatuji. Sedl si a zacal mackat cudliky oken a prohlasil, ze je to zavazna zavada, protoze kdyby slo auto na strechu, tak by si vzadu nemohli otevrit okynko a vylezt ven.
...
jo a konstrukce je taky nejuak podivna jsou tam provozni kotouce a pak jeste klasicky bubny parkovacky
KopA
Thursday 16 October 2008 - 21:39:17 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
vrgadaa napsal ...

jo a konstrukce je taky nejuak podivna jsou tam provozni kotouce a pak jeste klasicky bubny parkovacky


Jak to myslíš? To jako říkal ten borec na STK?

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
JOB
Thursday 16 October 2008 - 22:35:20 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
KopA napsal ...

vrgadaa napsal ...

jo a konstrukce je taky nejuak podivna jsou tam provozni kotouce a pak jeste klasicky bubny parkovacky


Jak to myslíš? To jako říkal ten borec na STK?

Tenhle systém parkovací brzdy není žádná novinka. Měl jsem jí na Volvu 144 z roku tuším 73´ Tam ale fungovala lépe.


Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1494 sec,0.1128 z toho dotazů.