• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadieranie volantu v priamom smere - Omega C
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martas
Friday 15 August 2008 - 14:01:45 Citovat
Host
csala napsal ...

No na tie spodne gulove capy som cumel, ale pri zdvihnutom kolese som volu na nich nezistil. Kontroloval som to klasicky - chytil som koleso hore a dole, zavyklal, ale vola nebola __;


Na aute poznas az cepy co uz jsou davno po smrti, to ze se ti to "nevikla" jeste neznamena ze cepy nejsou spatny !

[ Upraveno Friday 15 August 2008 - 14:03:23 ]
csala
Friday 15 August 2008 - 21:50:09 Citovat
Host
Tomin napsal ...

To csala: tak jak si dopadl, doresil si to k tve spokojenosti ?


Nie, nedoriesil, mal som poslednu dobu malo casu na auto.
K povodnej teme - to zadieranie volantu v priamom smere - zlepsilo sa to po vymene vonkajsieho guloveho capu riadenia praveho kolesa. Ale este stale nieco zadiera - citim to a dokonca pocujem ako jemne prasknutie, lupnutie, ktore sa ozve niekde tesne pod volantom - v interieri.
To plavanie po vyjazdenej ceste pretrvava. Predne silentbloky som nemenil, zdaju sa mi OK. Spodne gulove capy su povodne - este nanitovane, rozmyslam, ci nema zmysel uvazovat o vymene celych kompletnych ramien, ale mam obavu, ci nebudu tie nove ramena nekvalitne. Predsa len diely z prvovyroby maju nejaku garantovanu kvalitu.
A vsade tu citam, ze siroke pneu (225/55/R16) maju na svedomi prave to plavanie na nerovnej ceste. Mozno na chvilu nahodim na auto zimne kolesa (205/65/R15) a porovnam jazdne vlastnosti, ale cakam na nejake ochladenie - dnes sme mali 33°C __;
Anonymní
Friday 15 August 2008 - 21:53:06 Citovat
Host
Martas napsal ...

csala napsal ...

No na tie spodne gulove capy som cumel, ale pri zdvihnutom kolese som volu na nich nezistil. Kontroloval som to klasicky - chytil som koleso hore a dole, zavyklal, ale vola nebola __;


Na aute poznas az cepy co uz jsou davno po smrti, to ze se ti to "nevikla" jeste neznamena ze cepy nejsou spatny !

No, zacinam tomu verit, ze spodne capy koncia - na tachaci je 182 tisic km a su povodne.
A jak ich mam skontrolovat - je nutne ich z auta zdemontovat?
Diky.
JOB
Friday 15 August 2008 - 21:56:22 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Anonymní napsal ...

Martas napsal ...

csala napsal ...

No na tie spodne gulove capy som cumel, ale pri zdvihnutom kolese som volu na nich nezistil. Kontroloval som to klasicky - chytil som koleso hore a dole, zavyklal, ale vola nebola __;


Na aute poznas az cepy co uz jsou davno po smrti, to ze se ti to "nevikla" jeste neznamena ze cepy nejsou spatny !

No, zacinam tomu verit, ze spodne capy koncia - na tachaci je 182 tisic km a su povodne.
A jak ich mam skontrolovat - je nutne ich z auta zdemontovat?
Diky.



Nejjednoduší je zajet na STK a tam to za nějaký malí poplatek zkouknout na natřásadlech.


Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Legend
Tuesday 19 August 2008 - 12:18:57 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Tak jsem dnes vyměnil přední ramena. Taky jsem měl čepy totálně KO, namontované se zdály být v pořádku, ale když jsem je rozpojil od těhlice, tak jsem čuměl jaká je tam vůle. Teď už zbývá otestovat jak se omega bude chvat ve vyjetých kolejích...

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Anonymní
Tuesday 19 August 2008 - 12:50:32 Citovat
Host
Legend napsal ...

Tak jsem dnes vyměnil přední ramena. Taky jsem měl čepy totálně KO, namontované se zdály být v pořádku, ale když jsem je rozpojil od těhlice, tak jsem čuměl jaká je tam vůle. Teď už zbývá otestovat jak se omega bude chvat ve vyjetých kolejích...

Tak to ma zaujima, chystam sa tiez skontrolovat zvisle capy tak, ze to rozpojim na tehlici - vsak je to tam len zmacknute ako na Favorite.
Taktiez som si vsimol, ze pri rychlejsom prejazde napriklad zeleznicneho priecestia je pocut od prednej napravy nejaky podozrivy zvuk - to by mohli byt prave tie rozbite spodne zvisle capy.
csala
Tuesday 19 August 2008 - 12:52:48 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Legend napsal ...

Tak jsem dnes vyměnil přední ramena. Taky jsem měl čepy totálně KO, namontované se zdály být v pořádku, ale když jsem je rozpojil od těhlice, tak jsem čuměl jaká je tam vůle. Teď už zbývá otestovat jak se omega bude chvat ve vyjetých kolejích...

Tak to ma zaujima, chystam sa tiez skontrolovat zvisle capy tak, ze to rozpojim na tehlici - vsak je to tam len zmacknute ako na Favorite.
Taktiez som si vsimol, ze pri rychlejsom prejazde napriklad zeleznicneho priecestia je pocut od prednej napravy nejaky podozrivy zvuk - to by mohli byt prave tie rozbite spodne zvisle capy.


A kolko stali tie ramena a od jakej znacky?
csala
Tuesday 19 August 2008 - 13:11:05 Citovat
Host
A este ma napadlo, ze ci to zadieranie volantu v priamom smere, spojene s jemnym lupnutim nemozu sposobovat prave tie opotrebovane zvisle gulove capy. Pri takom cape uz gula nie je gula !!(a)
Csala
Tuesday 23 September 2008 - 14:35:19 Citovat
Host
Tak sa s odstupom casu hlasim k teme.
Spodne gulove capy ramien som vymenil. Ale trochu predcasne - aj po 180 tisic km boli OK - s nepoznatelnou volou. (Odlozil som si ich, fakt su este dobre). Nasledne som vymenil predne silentbloky ramien a stabilita auta na zlych cestach je podstatne lepsia. Ale po vyjazdenych kolajach to este stale plave. Na prednej naprave nepredpokladam ziadnu volu, vsetko som viackrat kontroloval.
Takze zostavaju uz len tie "siroke" pneu 225/55/R16.
Ale blizi sa zima, za chvilu nahodim zimne pneu 205/65/R15 a zreferujem, jak to pomohlo.
Este stale ma trapi to zadieranie volantu v priamom smere, ale ako keby to bolo zavisle na teplote v interieri a nejak sa to prejavuje uz menej intenzivne. Mozno len zadiera nejaky plast na stlpiku volantu pri toceni volantom. Alebo nejaky system na vypinanie packy smerovky. Taktiez ma trapi maly ucinok posilnovaca riadenia pri beznej rychlosti oproti inym modernym autam, kde sa da soferovat doslova jednym prstom. Zeby to mali na svedomi zase tie "siroke" gumy? Paradoxne posilnovaci ucinok pri parkovani mi uplne vyhovuje. Vpredu su gumy Avon ZV3.
Tak sa majte dobre
Csala
Tuesday 23 September 2008 - 14:54:30 Citovat
Host
Martas napsal ...

Fotky od Walta







na foto sú nové silenty tie, kt sú mimo ramena a ukazuje na nich prst vedúceho servisu.
Orientácia voči ramenu je tiež zrejmá.

walto



Walto, nejak sa mi to nezda.
Ja som mal silentbloky nalisovane takto, ako ich mas nalisovane v ramene ty.
A som si takmer isty, ze tam boli od vyroby.
Vsetky mne dostupne obrazky kompletnych ramien to maju tiez tak.
Odkaz

[ Upraveno Tuesday 23 September 2008 - 15:20:42 ]

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1542 sec,0.0933 z toho dotazů.