• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: ložisko zadního kola - výměna OB2,5TD
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
lubter
Odeslal: Sunday 13 May 2007 - 18:52:22
Zdravím,
hučí mi pravé zadní kolo, při zvednutí je vůle na ložisku.Máte někdo zkušenosti s výměnou ložiska.??
Sundal jsem prachovku a místo matky tak je taková miska s dvěma plochými výstupky s dírou se závitem uprostřed.Zřejmě je potřeba nějaký speciální přípravek.
Prosím o rady a zkušenosti.
Luboš
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Wednesday 09 November 2016 - 19:47:39

Jde vyndwt cele rameno. Poooosa se odsroubuje z naboje a je to. Nemusi ani ven.
Anonymní
Odeslal: Thursday 08 September 2016 - 18:09:14

Zdravim mam dve stejna auta na tom co nejezdi byli loziska menene nedavno nejde vymenit celou tehlici kdyz odpojim poloosu ? Musi dolu diff abych odpojil poloosu ? pritom mohu vymenit i pruziny ze ?
Zdeny
Odeslal: Wednesday 19 September 2007 - 21:17:30

Je to docela pocuc, chce to trpělivost a kvalitní nářadí, jak bylo zmíněno výše. Asi je lepší vyndat celý rameno a rozlisovat to venku. Alespoň mně se to tak líp dělalo. Ložisko stojí od SKF něco okolo 1300,-..
Tomis
Odeslal: Friday 03 August 2007 - 23:56:20

tak sem se do toho konecne pustil a je to 10 tisicihrana orech je treba prodlouzenej, aby se tam dalo dostat pres naboj tim otvorem.

jinac upresnim rozmery sroubu, matek, potazmo naradi
imbusy co drzi poloosu 6x - 8
pojistna matka 1x - 32
imbus drzici kotouc 1x - 4
tisicihran vnitrni - 10mm

dnes sem zacal asi v 7 vecer a asi v 9 (krom toho, ze prisla tma) bylo lozisko dole, akorat mi zustal ten vnitrni kousek loziska na nabe, to jsem zvedav, jak ho dostano dolu.

PS: jo a doporucuju kvalitni naradi, jako napr ty imbusy a pod. vse je pekne natvrdo dotazene pripadne zarezle, tak to drzi a nechce pustit, myslim, ze s nejakyma levnyma gola-sadama se nema ani cenu do toho poustet

zitra nalisuju nove a zase se bude jezdit bez huceni _;
Tomis
Odeslal: Monday 30 July 2007 - 13:48:04

nic vic uz tam neni, to je mi jasny, ze ho muzu zmerit suplerou, ale je az pod paknama, tak sem myslel, ze by to mohl nekdo vedet (nechce se mi to vsechno sundavat jen kvuli tomu mereni ). je to nejaky jakoby torx ale s s vice, (torx je hevzdicka se 6) tohle jich ma vice, ted si prave presne nepamatuju kolik. jsou tam 4 a drzi celou nabu na naprave. jinac sadu goly ma, ale bez techto tisicihranu nebo co to je. a bude to neco kolem 10-12mm.
KopA
Odeslal: Thursday 26 July 2007 - 18:01:30

Tomis asi bude lepsi sehnat si nejakou sadu (treba pujcit) nez patrat po rozmeru jednoho sroubu. Ostane sel by snad zmerit pravitkem nebo necim podobnym (idealne suplerou) jestli je videt a je k nemu pristup ne?

Ono jich tam stejne bude vic ruznejch a budes pak nahranej.

Jestli to jsou naky hovada jako treba na pasech tak to jsou 20 a vejs (22,23,24,26 apod.). Takze bych skusil sehnat (pujcit) nejakou mega sadu tak do 3citky po 1mm.
Tomis
Odeslal: Monday 23 July 2007 - 15:12:57

lubter napsal ...

Tomis napsal ...

Čilou náhodou: neměnil někdo jen tu manžetu u kola? co všechno je potřeba? obavám, se že bude potřeba povolit ty 4 šrouby pod paknama, tuším, že to je nějaký tisícihran, který zatím nemám. Nevíte někdo co to je za velikost klíče, abych si předem mohl koupit patřičný ořech?


Šrouby pod paknama rozhodně povolovat nemusíš, pouze odšroubuješ z vnitřní strany uchycení kola k rameni 6x imbus ( myslím 10 mm ) na poloose. Tím se ti poloosa oddělí od kola a můžeš ji vychýlit stranou.Stará manžeta se rozřízne , povolí se zajišťovací plechové pásky a sundáš ji.Nová se prodává buď samotná nebo v sadě s přetahovacím trychtýřem - to znamená že se přetahuje přes ten kloub s přírubou.
Ale nevím to přesně , ještě jsem to nedělal.
Luboš _;


tak už mi začalo taky hučet pravý ložisko . takže ty 4 šrouby povolit budu muset, co to je za ten tisícihran beo co to je, abych si před montáží mohl pořídit příslušný ořech. dík za info (z TISu sem to nevycetl)
lubter
Odeslal: Thursday 14 June 2007 - 07:01:36

Tomis napsal ...

Čilou náhodou: neměnil někdo jen tu manžetu u kola? co všechno je potřeba? obavám, se že bude potřeba povolit ty 4 šrouby pod paknama, tuším, že to je nějaký tisícihran, který zatím nemám. Nevíte někdo co to je za velikost klíče, abych si předem mohl koupit patřičný ořech?


Šrouby pod paknama rozhodně povolovat nemusíš, pouze odšroubuješ z vnitřní strany uchycení kola k rameni 6x imbus ( myslím 10 mm ) na poloose. Tím se ti poloosa oddělí od kola a můžeš ji vychýlit stranou.Stará manžeta se rozřízne , povolí se zajišťovací plechové pásky a sundáš ji.Nová se prodává buď samotná nebo v sadě s přetahovacím trychtýřem - to znamená že se přetahuje přes ten kloub s přírubou.
Ale nevím to přesně , ještě jsem to nedělal.
Luboš _;
Tomis
Odeslal: Monday 11 June 2007 - 10:21:02

Čilou náhodou: neměnil někdo jen tu manžetu u kola? co všechno je potřeba? obavám, se že bude potřeba povolit ty 4 šrouby pod paknama, tuším, že to je nějaký tisícihran, který zatím nemám. Nevíte někdo co to je za velikost klíče, abych si předem mohl koupit patřičný ořech?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0898 sec,0.0415 z toho dotazů.