• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér :: Re: Pískání za jízdy - od destiček ?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Roman
Odeslal: Monday 12 June 2006 - 09:33:25
Nepravidelně se mě během jízdy objevuje silné pískání od předního kola. Pokud přibrzdím, pískání zmizí, ale následně píská opět (někdy to vydrží třeba hodinu, někdy po 10min. zmizí, ale děje se to už cca 2 měsíce). Při točení volantem pískání také většinou ustane. Laicky se mi zdá, jako kdyby se nevracely destičky a stále se možná trošku dotýkaly kotouče (po zastavení jsem na kotouče sahal a skoro jsem si spálil prst). Nebo to může být např. špatným usazením destiček a při jízdě se chvějí tj. pískají ??? Řešil toto někdo ? V servisu se během zkuš. jízdy pískání neprojevilo, takže mě nepomohli...
Poslední odpovědi
Colommbo
Odeslal: Thursday 19 November 2015 - 18:57:29

NN: Zkopírovals devět let starý příspěvek a proč, co jako, spamuješ, trolíš...?
Anonymní
Odeslal: Thursday 19 November 2015 - 18:02:10

Roman napsal ...

Destičky jsou značky Rodhouse. V pátek mi na to známej mechanik koukne, tak dám vědět, co to bylo.... Hlavně jsem zvědavej, jak bude vypadat kotouč, protože s tím neravidelným pískáním během jízdy jsem už pár stovek km najel.

Palic
Odeslal: Monday 10 July 2006 - 12:44:05

co se tyce brdovach desek a kotoucu tak jsem sahnul po originalnich (jelikoz brzdice mam ATE, kotouce byly taky ATE a desticky taky ATE) tak jsem nelenil a koupil ATE, i kdyz puvodni zamer byl nakoupit kotouce od Bremba, ale v autokelly mi to rozmluvily stim ze na bremba nesedi zadne desky, bud to brzdi ale odchyzeji kotouce, nebo to piska a nebo nebrzdi..... neveril jsem, ale kdyz jsem zjistil z eme kotouce jsou milimetr pod minimalni hranici tak mi nezbylo nez rychle jednat takze jsem koupil ATE a zatim je zajizdim, zkusenosti budou tedy az za par tisic km........
Prazdroj
Odeslal: Monday 10 July 2006 - 12:40:57

Vyndat destičky pořádně očistit dosedací plochy a trochu je namáznout.. Zadky mi to dělaj pořád jednou za půl roku to rozebiram a cistim a je klid...
Roman
Odeslal: Monday 10 July 2006 - 09:10:38

OPĚT PÍSKÁ

Tak, mám vepředu nové desky Textar... Za 2 týdny jsme najel 1800km, nejdřív krásný ticho, ale po cca 500km se pískání za jízdy začalo ozývat znova. Zkoušel jsem i zatáhnout za ručku, na cca IV. zubu pískání náhle přestane. Stejně tak pokud přibrzdím nebo točím volantem. Takže to přední desky nebyly a čeká mě další laborování vzadu ...
Roman
Odeslal: Thursday 22 June 2006 - 08:34:48

A cos tam měl předtím za kombinaci značek kotouč/desky ? Co máš teď ?
biL
Odeslal: Wednesday 21 June 2006 - 21:25:44

Tak nemlich to samý jsem řešil, začalo to na předku, potom se přidal i zadek. Většinou to bylo když se to trochu ohřálo, Detičky sjetý na ultimo nebyly, brzdiče rozebraný, vyčištěný, funkční. Ve finále jsem vymněnil komplet kotouče a desky jak předek tak zadek a je klid. Vím o čem mluví, protože jet 80 km a pořád poslouchat jak něco píská, to je k zbláznění.
Roman
Odeslal: Wednesday 21 June 2006 - 11:10:03

Vaclav GT: Ano a díky...Jak vidíš, už jsem k tomu také došel...
Vávclav GT
Odeslal: Wednesday 21 June 2006 - 10:41:03

Václav GT napsal ...

Také je další možnost, že pískání destiček je jejich vlastnost (ty desky stojí za hov*o) a pak je vyměň za jinou značku.

Mńo, to jsem ti psal už 12 června

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0496 sec,0.0111 z toho dotazů.