• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: Divné chovanie pri brzdení
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Buco
Odeslal: Tuesday 21 March 2006 - 17:26:49
Mam problem (ved preto pisem do poradny), takze:

OB97 2,5TD (ale to asi nie je podstatne) sa divne chova pri brzdeni.

1) Konkretne, pri prudkom brzdeni zacne tahat dolava. Niekedy aj pri prudkom brzdeni ide rovno, pricom volant sa natoci doprava.
2) A pri pomalom dobrzdovani (napr pred krizovatkou) brzdi nejak nerovnomerne, teda chvilku akoby zaberali brzdy viac, chvilu menej. Frekvencia toho zaberania/nezaberania klesa s rychlostou.

Pritom oblozenia a kotuce vpredu aj vzadu boli menene v novembri (a odvtedy sa to takto chova) ale aj pri dalsich kontrolach v inych servisoch mi potvrdili, ze oblozenia a kotuce su OK.

Neviem ci 1 a 2 spolu suvisia, alebo su to nezavisle veci. Kazdopadne budem rad vsetkym tipom na riesenie. Diiik
Poslední odpovědi
Stepo
Odeslal: Monday 15 July 2013 - 17:16:10

Na oktavce jsem kdysi mel vrtane Zimmermany s deskama Ferodo Premier....brzdilo to jako serie, ale byly odolnejsi v zatezi pri prudkem brzdeni. ( vyuzil jsem asi 2x ).
Otazka je, jak se ukazi na tezsim voze a jestli to stoji za tu cenu navic....
Osobne jsem delal brzdy na MV6 komplet po zime a nakonec jsem tam dal kotouce i desky TRW ( jezdim z 80% jen dalnici, takze pohoda )
mates
Odeslal: Monday 15 July 2013 - 14:55:24

Bych se vykakal na pokusy a dal bych kotouče ATE a desky ATE.
Od Feroda jsem kdysi měl myslím desky a stály za prd...
Brenky
Odeslal: Friday 12 July 2013 - 20:04:34

záleží k jakým účelům auto využíváš...od toho se vše odvíjí.
Pilengou nic nezkazíš, ale Zimmermany jsou dle mě lepší. Desky bych dal Feroda, ty jsou dobré a vydrží dost.
Silentbloky tvrdší se dají sehnat, ale je otázkou, zda se to oplatí. Je pravda že více vydrží na těch našich cestách.
jaja
Odeslal: Friday 12 July 2013 - 12:21:51

zdravím omegáci2,5v6, má někdo zkušenosti z brzdovými kotouči zn. PILENGA a ZIMMERMANN, které doporučujete? a jaké desky k tomu ? dííííííííík za radu.A dají se někde koupit nějaké tvrdší silentbloky a celou přední nápravu, nebo je to blbost dávat tam tvrdší materiál, poraďte dík.
misan26
Odeslal: Thursday 05 July 2012 - 00:13:00

mel jsem to same mam kotouce od zimmerman zadne starline a podobny smecka, nechal jsem udělat komplet repas brzdičů a mam po problému pridiral se pistek aspon muj poznatek
David
Odeslal: Wednesday 04 July 2012 - 22:56:36

Když jsem toto řešil u své omegy 2.5i V6 tak servis mi řekl že náprava je v poho ale mě to nedalo.... vyměněné tlumiče, kosti, komplet berzdy.... ale přestalo to dělat( Při brzdění auto začalo táhnout doleva a volant uskočil do prava, na opačnou stranu prostě...... ) Vyměněné ramena a je po problému. Byl to ten menší silentblok na rameni..... nebouchal nic, ale byl vymačkanej.....
JOB
Odeslal: Monday 22 February 2010 - 23:57:55

Anonymní napsal ...

to je všechno pevné,zkoušel jsem to sám a technik na stk m i s tím třepal taky důkladně ....já to tipuji,že některý silent je nějaký měkčí,nebo se začíná trhat,ikdyž je zdánlivě ještě dobrý...zítra jdou ramena ven.....


Ramena jsou hračka to udělám i na ulici . _;
Anonymní
Odeslal: Monday 22 February 2010 - 22:12:21

to je všechno pevné,zkoušel jsem to sám a technik na stk m i s tím třepal taky důkladně ....já to tipuji,že některý silent je nějaký měkčí,nebo se začíná trhat,ikdyž je zdánlivě ještě dobrý...zítra jdou ramena ven.....
JOB
Odeslal: Monday 22 February 2010 - 21:18:00

Nemáš volný řízení nebo pomocnej čep řízení ?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0632 sec,0.0214 z toho dotazů.