• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor :: Re: Benzinove V6 motory
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Revi
Odeslal: Saturday 16 February 2013 - 11:55:09
Dobry den, chtel bych se zeptat jaka je moznost zvyseni vykonu na atmosferickych motorech 2.5 a 3.0 zda mate nejaky tip treba co odpojit / zaslepit atd. Popripade jaky nazor mate na chipovani techto motoru / Mantzel boxy... Dekuji Revi
Poslední odpovědi
Martin
Odeslal: Monday 25 January 2021 - 14:47:37

Brenky napsal ...

chip dle mě nemá smysl...nárust výkonu není úměrný ceně.
zaslepit EGR, čidlo teploty nasávaného vzduchu dát někam do "chladu" a Mantzel box určitě doporučuji. Znatelně se změní průběh výkonu už od spoda. Legionář jej kdysi měl a říkal že nárust cca 11koní. Já ho mám taky a spokojenost. Samozřejmě to nebyly origo Mantzel, byla to domácí výroba, ale rozměry přesně podle origo. K boxu dej otevřený filtr, tepelně jej odděl od motoru, přívod chladného vzduchu z nárazníku.
Toto jsou věci, které si uděláš víceméně sám za pár korun.
Pokud chceš utratit více peněz, tak to jde...kompresor, klika, vačky, písty, výfukové potrubí, ECU,.....ale dostaneš se s cenou hrubo přes 100tis kč...a to se asi neoplatí.
Samozřejmě musím upozornit, před jakýmkoliv zvyšováním výkonu apod je potřeba mít v pořádku podvozek a hlavně kvalitní brzdy a vše k tomu výkunu přizpůsobit!


Zdar nemas náhodou ještě ten mantzel box na omegu nebo plánek na výrobu?
Jerry
Odeslal: Thursday 31 August 2017 - 20:26:17

Ahoj Colommbičku pravdu řčíš
Colommbo
Odeslal: Wednesday 30 August 2017 - 08:51:44

Já ti teda nevim, Maruš, ale patlat se s domácí výrobou mantzelboxu a ještě si zasírat motor otevřeným filtrem s mlhavou vidinou nějakých pofiderních deseti koníků, který stejně nepoznáš (placeboefekt)...? Omega nikdy asfalt trhat nebude, pálení gum je pro puberťáky, auto je stylově určeno pro pohodové plutí krajinou v případě V6 s projevem i výkonem zcela dostatečným...
P.S. S rozměry mantzelboxu by mohl pomoci i Láďa (ciba.) Potíž je ale v tom, že už sem nechodí...
Anonymní
Odeslal: Tuesday 29 August 2017 - 20:32:59

Brenky napsal ...

chip dle mě nemá smysl...nárust výkonu není úměrný ceně.
zaslepit EGR, čidlo teploty nasávaného vzduchu dát někam do "chladu" a Mantzel box určitě doporučuji. Znatelně se změní průběh výkonu už od spoda. Legionář jej kdysi měl a říkal že nárust cca 11koní. Já ho mám taky a spokojenost. Samozřejmě to nebyly origo Mantzel, byla to domácí výroba, ale rozměry přesně podle origo. K boxu dej otevřený filtr, tepelně jej odděl od motoru, přívod chladného vzduchu z nárazníku.
Toto jsou věci, které si uděláš víceméně sám za pár korun.
Pokud chceš utratit více peněz, tak to jde...kompresor, klika, vačky, písty, výfukové potrubí, ECU,.....ale dostaneš se s cenou hrubo přes 100tis kč...a to se asi neoplatí.
Samozřejmě musím upozornit, před jakýmkoliv zvyšováním výkonu apod je potřeba mít v pořádku podvozek a hlavně kvalitní brzdy a vše k tomu výkunu přizpůsobit!


Čáu,prosím tě nemohl by jsi se se mnou podělit o rozměry Matzel boxu?Hledal jsem box na netu a nic u nás není.Jedině přímo na mantzel.de a ten je za bambilion.Předem dík za odpověď
Bob
Anonymní
Odeslal: Sunday 27 August 2017 - 21:04:00

čáu klucí,nemá tu náhodou někdo na prodej mantzel power box ?
ciba
Odeslal: Tuesday 19 February 2013 - 13:38:34

V tomhle pripade je nejlepsi cesta opravdu kompresor... a kdyz ne tak tam hodit mantzel box, vacky z i500, lehci setrvak a vymenit svody a vyfuk a dolatit k tomu jednotku a ciste teoreticky kdyz se ti povede zvednes vykon o 30-35koni , ale zalezi v jakem stavu mas motor..(nicmene ten vykon se stejne nejvice zvedne ve vyssich otackach)
Stepo
Odeslal: Tuesday 19 February 2013 - 08:30:45

ZZ napsal ...

Se divím, že tu nepadl návrh na toto bezvadné suprové zařízení:
Odkaz



Ja se nopak nedivim vubec, nikomu z nas uz neni 10 a moc dobre vime z ceho a jaka data bere ECU pro nastaveni smesi.
Navic inzerent by mel dostat par facek za tu cestinu, co tam predvadi.

ZZ
Odeslal: Tuesday 19 February 2013 - 07:52:01

Se divím, že tu nepadl návrh na toto bezvadné suprové zařízení:
Odkaz
Jiřik
Odeslal: Monday 18 February 2013 - 22:39:43

AT je naprd..?:!:

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0425 sec,0.0150 z toho dotazů.